Naar de inhoud
Peakyas
EN
Monte Pisanino

Berg·ItaliëItalië

Monte Pisanino

1.946m

Apuaanse Alpen

Weer op de top

Franz Xaver · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.946m
Prominentie
1.167m
Isolatie
19km
Hoogteverschil
1.598mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
62°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–AprPer maand ↓
Top
44.1353°N, 10.2131°E

Berg in Italië

Monte Pisanino is een berg in het gebergte Apuaanse Alpen (Italië). De top ligt 1.946 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.167 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 19 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (348 m) rijst hij 1.598 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 40° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 62° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Minucciano, op 4 km en 697 m hoogte: 1.249 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Monte Pisanino voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

8,8/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,589 gemarkeerde routes en 395 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,510 hutten en schuilhutten
  • 1,2/21.249 m klimmen vanuit het dal
  • 1,3/1,51.167 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,7/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

0,9/10

  • 0,8/42 km afdalingspistes
  • 0,1/1,53 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 0,0/30 maanden sneeuw op ongeveer 1.197 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 2 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.197 m, midden in het skigebied: af en toe sneeuw van januari tot februari.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

3 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Monte Pisanino

Op de top: sneeuw van november tot april (soms van november tot mei). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top1.946 msneeuw van november tot april (soms van november tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.322 maf en toe sneeuw van december tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
Minucciano697 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Monte Pisanino, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 16 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -6 °C. In 3 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.360 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (34 mm) en november de natste (128 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 1.946 mMINUCCIANO · 697 mJanuari: 1.650 mFebruari: 1.710 mMaart: 2.140 mApril: 2.650 mMei: 3.220 mJuni: 3.900 mJuli: 4.330 mAugustus: 4.360 mSeptember: 3.800 mOktober: 3.130 mNovember: 2.390 mDecember: 1.830 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CMinucciano max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-2-661.6506493,2
Februari-2-671.7106694,3
Maart1-492.1407095,7
April5-1132.65060116,7
Mei83163.22058108,2
Juni137213.90043910,0
Juli169244.33034610,7
Augustus169244.3604189,5
September126203.80064107,3
Oktober83163.130101134,6
November3-1112.390128142,8
December-1-471.83084122,9

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 281 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.946 m532 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.946 m285 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 31°NNO: 34°NOO: 39°OZO: 30°ZOZ: 18°ZZW: 38°ZWW: 40°WNW: 36°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Monte Pisanino

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Monte Pisanino van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 10berghutten en schuilhutten

    Rifugio Nello Conti (1.442 m), K2 (1.500 m), Rifugio Orto di Donna (1.493 m), Rifugio Val Serenaia (1.059 m) en nog 6

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • 1skigebieden

    Careggine

  • 89gemarkeerde wandelroutes

    Via Vandelli, Cammino di Assisi, Genova - San Miniato, Sentiero attrezzato Mario Piotti, Lizza del Padulello en nog 85

  • 4via ferrata's

    Ferrata del Monte Contrario, Ferrata Tordini-Galligani

  • 14klimgebieden en -routes

    Cava 27, Orca, La Mano, Samurai en nog 10

  • —gletsjers met een naam
  • 39uitzichtpunten

    Finestra Vandelli, Foce di Vinca, Foce di Navola, Finestra del Grondilice en nog 35

  • 5campings

    ASD Camping La Traìna, Camping Lago Apuane, Area Camper di Equi Terme, Campeggio Val Serenaia en nog 1

  • 31hotels, B&B's en chalets

    Hotel delle Alpi, Il Lago, Hotel Ristorante Belvedere, Riva del Lago en nog 27

  • 110restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

395 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Minucciano4 km · 697 m
  • Fontana delle Monache6 km · 575 m
  • Casola in Lunigiana8 km · 328 m
  • Piazza al Serchio-San Michele9 km · 513 m
  • Careggine9 km · 882 m
  • Camporgiano10 km · 475 m
  • Carrara11 km · 100 m
  • San Romano in Garfagnana11 km · 548 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Gramolazzo (Minucciano)-monte Pisanino1
Davide Papalini · CC BY-SA 3.0
Gramolazzo (Minucciano)-monte Pisanino2
Davide Papalini · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-2-21581316161283-1
2020+1,6+2,9−0,3+0,5+1,0−1,3+0,2+0,7+1,2−1,6+0,4+0,1
2021−0,6+1,9+0,3−1,3−1,6+1,0−0,3+0,2+1,9−0,1+0,4+0,9
2022+0,7+2,3−0,1−0,2+2,3+3,1+3,4+1,6+0,4+2,8+1,8+1,9
2023+1,0+0,7+1,2−0,2+0,4+1,1+1,3+1,3+2,2+3,0+1,1+1,8
2024+2,0+3,2+1,4+0,8−0,1−1,3+1,1+3,1+0,3+0,8+1,4+0,5
2025+1,8+1,8+1,3+1,1+0,3+3,0+0,5+1,0−0,2+0,3+0,1+1,2

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1945906) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken