Naar de inhoud
Peakyas
EN
Guaita in 3D: echt reliëf (Copernicus DEM) en satellietbeeld (Sentinel-2)

Berg·San MarinoSan Marino

Guaita

721m

Weer op de top

3D-weergave getekend met Copernicus WorldDEM-30 (© DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA) en Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH, CC BY 4.0

Hoogte
721m
Hoogteverschil
624mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
45°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
43.9325°N, 12.4511°E

Berg in San Marino

Guaita is een berg in San Marino. De top ligt 721 m boven zeeniveau.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (97 m) rijst hij 624 m op. De steilste kant is de oostkant: gemiddeld 19° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 45° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is San Marino, op 0 km en 683 m hoogte: 38 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Guaita voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,5/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T3 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,561 gemarkeerde routes en 5 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 0,0/238 m klimmen vanuit het dal
  • 1,1/1,5374 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

2,0/10

  • 0,1/40 km afdalingspistes
  • 0,1/1,53 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 1,8/33 maanden sneeuw op ongeveer 1.183 m

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.183 m, midden in het skigebied: sneeuw van januari tot maart (soms van december tot maart).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

3 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Guaita

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Guaita, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 26 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer 0 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.720 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (38 mm) en november de natste (88 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 721 mSAN MARINO · 683 mJanuari: 1.460 mFebruari: 1.590 mMaart: 2.090 mApril: 2.690 mMei: 3.400 mJuni: 4.200 mJuli: 4.720 mAugustus: 4.660 mSeptember: 3.850 mOktober: 3.120 mNovember: 2.310 mDecember: 1.650 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CSan Marino max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari5051.4605592,4
Februari6061.5907193,9
Maart9292.0906995,6
April136132.69063116,9
Mei1710183.40069118,4
Juni2315234.2004689,8
Juli2618264.72038610,2
Augustus2618264.6604779,0
September2013213.85079116,9
Oktober169163.12079114,6
November105112.31088122,5
December6161.65068112,3

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 232 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 3× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
721 m126 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
721 m100 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 15°NNO: 18°NOO: 19°OZO: 18°ZOZ: 9°ZZW: 15°ZWW: 15°WNW: 8°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Guaita

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Guaita van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • 1kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Funivia di San Marino

  • —skigebieden
  • 61gemarkeerde wandelroutes

    Osteriaccia - Montebello, Cammino di San Francesco da Rimini a La Verna: Tappa 2, La Rupe del Monte Titano, Il Castellaccio en nog 57

  • —via ferrata's
  • 8klimgebieden en -routes

    Falesia Di Saiano en nog 7

  • —gletsjers met een naam
  • 54uitzichtpunten

    Vista su San Leo e sulla Valmarecchia, 44° parallelo terrestre, Passo delle Streghe en nog 51

  • 8campings

    San Marino Parking Via Napoleone Bonaparte, Camping Ex Tiro a Volo, Tiro, Centro Vacanze San Marino en nog 4

  • 37hotels, B&B's en chalets

    Bed and Breakfast Ca' Rossa, Hotel Cesare, Hotel Joli, La casa dei Boschi en nog 33

  • 153restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

5 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T3
  • T3 veeleisend bergwandelen

Plaatsen aan de voet

  • San Marino0 km · 683 m
  • Borgo Maggiore1 km · 481 m
  • Valdragone1 km · 466 m
  • Murata2 km · 545 m
  • Cailungo2 km · 342 m
  • Domagnano2 km · 341 m
  • Acquaviva3 km · 289 m
  • Fiorentino3 km · 468 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Fortress of Guaita - First Tower (San Marino)
Commonists · CC BY-SA 4.0
City of San Marino - Fortress of Guaita (2023)
Terragio67 · CC BY-SA 4.0
Guaita Fortress - San Marino - 2024 02 13 - GT 01 ver2
Terragio67 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–202056913172326262016106
2020+1,4+4,0−0,2+0,9+0,5−0,4−0,5+0,8+1,3−0,3±0,0+0,9
2021−0,3+1,5−0,2−2,1−0,5+2,4+1,2+0,8+1,4−1,5+0,3+0,6
2022+0,4+2,1−1,0−0,9+2,6+3,3+2,2+0,2+0,4+2,8+1,6+2,4
2023+1,5+0,8+1,6−0,9−1,3−0,3+1,7+0,9+2,6+5,0+1,9+2,4
2024+1,8+3,9+2,8+1,7+0,9+1,9+2,6+2,5+0,7+0,9+0,5+0,6
2025+2,2+0,8+0,9+0,9+0,2+3,5+0,4+0,1+2,1±0,0+0,5+1,7

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q2711604) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken