Naar de inhoud
Peakyas
EN
Nordwand der Punta Marguareis (Ligurische Alpen)

Berg·ItaliëFrankrijkItalië / Frankrijk

Punta Marguareis

2.651m

Catena Marguareis-Mongioie

Weer op de top

Pingutours · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.651m
Prominentie
780m
Isolatie
15km
Hoogteverschil
1.594mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
71°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JunPer maand ↓
Top
44.1739°N, 7.6844°E

Berg in Italië

Punta Marguareis is een berg in het gebergte Catena Marguareis-Mongioie (Italië). De top ligt 2.651 m boven zeeniveau. De prominentie is 780 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 15 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.057 m) rijst hij 1.594 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 35° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 71° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Limone Piemonte, op 9 km en 1.009 m hoogte: 1.642 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Punta Marguareis voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,1/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,560 gemarkeerde routes en 319 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,513 hutten en schuilhutten
  • 1,6/21.642 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5780 m prominentie
  • 1,5/1,59 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,7/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

8,5/10

  • 3,5/4155 km afdalingspistes
  • 1,5/1,556 skiliften
  • 0,4/1,5432 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/36 maanden sneeuw op ongeveer 1.809 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 39 km
  • Gemiddeld 78 km
  • Moeilijk 19 km
  • Zeer moeilijk 1 km
  • Freeride 13 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.809 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot april.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

56 liften · stations van 1.593 tot 2.025 m · 6 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Punta Marguareis

Op de top: sneeuw van oktober tot juni. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.651 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.830 msneeuw van november tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Limone Piemonte1.009 maf en toe sneeuw van januari tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Punta Marguareis, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 15 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -13 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.010 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (28 mm) en november de natste (120 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.651 mLIMONE PIEMONTE · 1.009 mJanuari: 1.700 mFebruari: 1.840 mMaart: 2.440 mApril: 3.030 mMei: 3.670 mJuni: 4.500 mJuli: 5.010 mAugustus: 4.970 mSeptember: 4.180 mOktober: 3.380 mNovember: 2.460 mDecember: 1.840 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CLimone Piemonte max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-6-1341.7005274,5
Februari-5-1351.8405165,0
Maart-1-1092.4406175,7
April2-7133.03063106,1
Mei7-3173.67063107,1
Juni122234.5004288,8
Juli154265.0102869,8
Augustus154264.9703078,8
September100214.1805287,0
Oktober5-4153.38084105,0
November-1-992.460120113,7
December-5-1251.8407784,0

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 842 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.651 m1.547 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.651 m1.161 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 35°NNO: 32°NOO: 13°OZO: 18°ZOZ: 20°ZZW: 23°ZWW: 22°WNW: 30°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Punta Marguareis

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Punta Marguareis van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Alpetta op 2.025 m — slechts 626 m onder de top.

  • 13berghutten en schuilhutten

    Rifugio Don Barbera (2.070 m), Rifugio Mondovì - Havis De Giorgio (1.761 m), Rifugio Mongioie (1.520 m), Vecchio rifugio Don Barbera en nog 9

  • 13kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Mondolè, Mirafiori, Colletto, Rocche Giardina en nog 9

  • 10skigebieden

    Prato Nevoso, Artesina, Frabosa Ski, Riserva Bianca – Limone Piemonte en nog 6

  • 60gemarkeerde wandelroutes

    Sentiero del Parco delle Alpi Liguri - Valle Arroscia e Giara di Rezzo en nog 59

  • 5via ferrata's

    Via Ferrata Bec Valletta en nog 4

  • 9klimgebieden en -routes

    Attacco Via Ferrata, Rocca delle Donzelle salto basso, Alba Celtica, Placchette di Upega en nog 5

  • —gletsjers met een naam
  • 23uitzichtpunten

    Colle del Prel, Gias Sottano del Colle, Uscita dalla gola delle Saline, Entrata nella gola delle Saline en nog 19

  • 3campings

    Saradin, Area Camper Certosa di Pesio

  • 35hotels, B&B's en chalets

    Albergo Ristorante Bar La Tramontana, B&B La Montanina, Hotel Tripoli, Locanda d'Upega en nog 31

  • 70restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

319 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Limone Piemonte9 km · 1.009 m
  • Tende12 km · 825 m
  • Vernante14 km · 799 m
  • Roccaforte Mondovì17 km · 574 m
  • Chiusa di Pesio17 km · 575 m
  • Peveragno17 km · 570 m
  • Ormea18 km · 736 m
  • Robilante19 km · 686 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Vista dal monte Fronté
Jk4u59 · Public domain
Fontanalba, au-dessus des lacs Jumeaux - Col de Tende, Peïrefique, Marguareis - 756
Oliv0 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-6-5-127121515105-1-5
2020+1,5+4,1−0,3+0,7+0,9−2,2−0,1+1,0+0,6−1,4+1,5−0,7
2021−1,7+2,3+0,4−1,7−0,4+1,1+0,3+0,8+1,4−0,2−0,6+1,8
2022+2,6+3,7−0,3+0,7+3,5+4,3+3,0+0,2+0,7+3,8+2,1+1,5
2023+1,4+2,2+3,3+1,7−0,2−0,3+2,3+2,1+2,4+3,7+1,7+2,9
2024+2,6+4,5+1,3+0,9−0,5−0,9+1,5+2,3−0,8+1,0+2,0+2,0
2025+2,0+2,2+0,3+0,6+0,4+3,8+0,3+0,8+1,2+1,0+0,9+1,6

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1767616) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken