Naar de inhoud
Peakyas
EN
Monte Cimone versante nord

Berg·ItaliëItalië

Monte Cimone

2.165m

Appennino Modenese

Weer op de top

it:User:Roberto.zanasi · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.165m
Prominentie
1.577m
Isolatie
168km
Hoogteverschil
1.414mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
38°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–MeiPer maand ↓
Top
44.1936°N, 10.6997°E

Berg in Italië

Monte Cimone is een berg in het gebergte Appennino Modenese (Italië). De top ligt 2.165 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.577 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 168 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (751 m) rijst hij 1.414 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 24° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 38° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Fiumalbo-Dogana, op 5 km en 936 m hoogte: 1.229 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Monte Cimone voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

8,5/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,583 gemarkeerde routes en 330 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,513 hutten en schuilhutten
  • 1,2/21.229 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.577 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

8,1/10

  • 3,5/4147 km afdalingspistes
  • 1,5/1,558 skiliften
  • 0,1/1,560 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/35 maanden sneeuw op ongeveer 1.520 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 5 km
  • Makkelijk 28 km
  • Gemiddeld 71 km
  • Moeilijk 18 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.520 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot april (soms van november tot april).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

58 liften · stations van 1.490 tot 1.550 m · 14 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Monte Cimone

Op de top: sneeuw van november tot mei. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.165 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.550 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
Fiumalbo-Dogana936 maf en toe sneeuw van december tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Monte Cimone, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 18 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -10 °C. In 3 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.890 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (35 mm) en november de natste (108 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.165 mFIUMALBO-DOGANA · 936 mJanuari: 1.470 mFebruari: 1.630 mMaart: 2.210 mApril: 2.870 mMei: 3.550 mJuni: 4.380 mJuli: 4.890 mAugustus: 4.840 mSeptember: 4.040 mOktober: 3.230 mNovember: 2.320 mDecember: 1.660 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CFiumalbo-Dogana max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-4-1041.47061103,2
Februari-4-1041.6306694,3
Maart0-882.2106495,7
April5-4132.87056116,7
Mei90173.55060108,2
Juni144224.38044910,0
Juli186264.89035610,7
Augustus176254.8403889,5
September122204.04065107,3
Oktober7-2153.23092134,6
November1-592.320108142,8
December-3-951.66076122,9

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 534 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.165 m611 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.165 m578 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 20°NNO: 19°NOO: 22°OZO: 20°ZOZ: 20°ZZW: 23°ZWW: 24°WNW: 20°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Monte Cimone

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Monte Cimone van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Faggio Bianco-Campo Scuola op 1.550 m — slechts 615 m onder de top.

  • 13berghutten en schuilhutten

    Rifugio Pulicchio, Rif. Ramisecchi (1.473 m), Rifugio Ca' Silvestro, Capanno Tassoni (1.311 m) en nog 9

  • 27kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Val di Luce - Monte Gomito, Casa Cantoniera - Monte Gomito, Abetone - Selletta (Buca della Terra), Le Regine - Selletta en nog 23

  • 4skigebieden

    Corno alle Scale, Area Sciistica Piane di Mocogno, Cimone, Area Sciistica Abetone

  • 83gemarkeerde wandelroutes

    Sentiero di spartiacque appenninico en nog 82

  • —via ferrata's
  • 2klimgebieden en -routes

    Parco Avventura, Balzo di Peppone

  • —gletsjers met een naam
  • 14uitzichtpunten

    Monte Spigolino, Costolo, Passo D'Annibale, Belvedere sulla Valle del Sestaione en nog 10

  • 17campings

    Agriturismo La Cervarola, Camping Bucaneve, Agricampeggio Il Paradiso, Area sosta camper "Rio delle Ghiaie" en nog 13

  • 44hotels, B&B's en chalets

    Il Feliceto, Vacanze dai Parenti, Tosca, Boscolungo en nog 40

  • 78restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

330 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen

Plaatsen aan de voet

  • Fiumalbo-Dogana5 km · 936 m
  • Riolunato6 km · 716 m
  • Montecreto6 km · 864 m
  • Abetone6 km · 1.388 m
  • Pievepelago7 km · 781 m
  • Sestola7 km · 1.020 m
  • Fanano8 km · 640 m
  • Cutigliano11 km · 678 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-4-40591418171271-3
2020+1,9+3,9−0,6+0,5+1,0−1,5+0,6+1,1+1,4−1,6+0,6+0,5
2021−0,7+2,5+0,2−2,2−1,3+1,7+0,2+0,5+2,3−0,8+0,2+0,9
2022+1,0+3,0−0,2−0,4+2,8+3,6+3,9+1,1+0,2+4,1+1,8+2,5
2023+1,4+0,9+1,5−0,7−0,7−0,1+1,7+1,8+2,9+4,1+1,2+2,4
2024+2,6+4,3+1,9+0,7±0,0−1,2+1,4+2,8−0,3+0,6+1,1+0,3
2025+2,2+1,7+1,0+0,8−0,1+3,3−0,3+0,4−0,2−0,1−0,4+1,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1945818) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken