Naar de inhoud
Peakyas
EN
Montserrat - 100

Berg·SpanjeSpanje

Montserrat

1.236m

Cordillera Prelitoral

Weer op de top

MARIA ROSA FERRE ✿ · CC BY-SA 2.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.236m
Hoogteverschil
1.126mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
61°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Af en toePer maand ↓
Top
41.6047°N, 1.8117°E

Berg in Spanje

Montserrat is een berg in het gebergte Cordillera Prelitoral (Spanje). De top ligt 1.236 m boven zeeniveau.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (110 m) rijst hij 1.126 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 33° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 61° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Monistrol de Montserrat, op 3 km en 153 m hoogte: 1.083 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Montserrat voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

7,4/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,527 gemarkeerde routes en 399 padstukken in de buurt
  • 0,8/1,53 hutten en schuilhutten
  • 1,1/21.083 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5676 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Montserrat

Op de top: af en toe sneeuw in januari. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top1.236 maf en toe sneeuw in januari
Soms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
Halverwege694 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
Monistrol de Montserrat153 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Montserrat, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 24 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -3 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.900 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juni de droogste maand (27 mm) en oktober de natste (70 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 1.236 mMONISTROL DE MONTSERRAT · 153 mJanuari: 2.130 mFebruari: 2.270 mMaart: 2.750 mApril: 3.180 mMei: 3.780 mJuni: 4.500 mJuli: 4.900 mAugustus: 4.840 mSeptember: 4.230 mOktober: 3.590 mNovember: 2.750 mDecember: 2.190 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CMonistrol de Montserrat max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari6-3132.1303464,8
Februari7-3142.2703256,1
Maart100172.7504367,5
April132203.1805088,1
Mei166243.7804989,6
Juni2111284.50027611,2
Juli2413314.90028511,5
Augustus2314304.84041610,1
September1910264.2305988,1
Oktober157223.5907086,4
November101172.7505465,1
December6-2132.1903164,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 302 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.236 m117 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.236 m229 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 33°NNO: 33°NOO: 30°OZO: 12°ZOZ: 16°ZZW: 17°ZWW: 12°WNW: 30°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Montserrat

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Montserrat van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 3berghutten en schuilhutten

    Refugi Sant Salvador de les Espases, Sant Benet (958 m), Refugi Vicenç Barbé (892 m)

  • 4kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Aeri de Montserrat, Funicular de la Santa Cova, Funicular de Sant Joan

  • —skigebieden
  • 27gemarkeerde wandelroutes

    Sender dels Miradors, Del Monestir a Sant Jeroni, Sender de Montserrat, Puigcerdà - Montserrat en nog 23

  • —via ferrata's
  • 37klimgebieden en -routes

    Canal de les Dames, Canal del Mejillón, Via ferrada la Teresina (tancada), Balma de l'Espluga en nog 33

  • —gletsjers met een naam
  • 73uitzichtpunten

    Plaça de Catalunya, Panoràmica, Miranda de Santa Magdalena, Miranda dels Ermitans en nog 69

  • 4campings

    Camping Montserrat, Area esportiva i d'acampada Montserrat, Terreny d'acampada Els Ametllers, Àrea d'autocaravanes Castellgalí

  • 9hotels, B&B's en chalets

    el Bruc, Hostal Restaurant Guilleumes, Refugi de pelegrins Mas del Pla, Hotel Abat Cisneros en nog 5

  • 103restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

399 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Monistrol de Montserrat3 km · 153 m
  • Collbató4 km · 389 m
  • Sant Vicenç de Castellet8 km · 198 m
  • Esparreguera9 km · 184 m
  • Sant Salvador de Guardiola9 km · 316 m
  • Olesa de Montserrat10 km · 116 m
  • Piera10 km · 313 m
  • Masquefa11 km · 257 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

046 Montserrat vist des de Monistrol
Enfo · CC BY-SA 3.0
085 Montserrat des de Rellinars al capvespre
Enric · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020671013162124231915106
2020+0,5+3,2−0,6−0,5+1,3−2,7−0,7+0,1+0,1−1,5+0,8−0,6
2021−1,4+1,1−0,4−2,2−1,1−0,4−0,4−0,3+0,8−0,1−0,9+1,4
2022+1,1+2,5−1,6−0,4+2,8+2,6+2,5+2,6+1,6+2,4+2,2+2,4
2023+0,1+0,9+2,4+2,6+0,8+0,7+1,8+2,2+2,0+2,8+2,3+2,3
2024+1,9+3,9+1,5+1,3+0,2−1,2+1,0+1,9−0,2+0,4+1,8+1,2
2025+1,2+1,2−1,1+0,4+0,5+3,1+0,5+1,6+0,2+0,5+0,3+0,9

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q732115) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken