Naar de inhoud
Peakyas
EN
Pedraforca2

Berg·SpanjeSpanje

Pedraforca

2.506m

Serra del Cadí

Weer op de top

Mikipons · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.506m
Prominentie
654m
Isolatie
5,2km
Hoogteverschil
1.521mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
61°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–MeiPer maand ↓
Top
42.2397°N, 1.7033°E

Berg in Spanje

Pedraforca is een berg in het gebergte Serra del Cadí (Spanje). De top ligt 2.506 m boven zeeniveau. De prominentie is 654 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 5,2 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (985 m) rijst hij 1.521 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 43° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 61° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Saldes, op 3 km en 1.365 m hoogte: 1.141 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Pedraforca voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

8,2/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,521 gemarkeerde routes en 126 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,57 hutten en schuilhutten
  • 1,1/21.141 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5654 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

4,3/10

  • 2,0/416 km afdalingspistes
  • 0,5/1,514 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 1,8/33 maanden sneeuw op ongeveer 1.865 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 2 km
  • Makkelijk 7 km
  • Gemiddeld 5 km
  • Moeilijk 1 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.865 m, midden in het skigebied: sneeuw van januari tot maart (soms van november tot maart).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

14 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Pedraforca

Op de top: sneeuw van november tot mei. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.506 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.936 msneeuw van januari tot maart (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuw
Saldes1.365 maf en toe sneeuw van december tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Pedraforca, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 18 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -12 °C. In 3 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.330 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is december de droogste maand (34 mm) en oktober de natste (67 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.506 mSALDES · 1.365 mJanuari: 2.190 mFebruari: 2.380 mMaart: 2.950 mApril: 3.450 mMei: 4.130 mJuni: 4.920 mJuli: 5.330 mAugustus: 5.220 mSeptember: 4.520 mOktober: 3.780 mNovember: 2.820 mDecember: 2.270 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CSaldes max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-2-1252.1904074,6
Februari-1-1272.3803565,5
Maart3-9102.9504786,2
April6-6143.45056106,4
Mei11-2184.13056107,4
Juni163234.9203589,1
Juli185265.3303569,9
Augustus185255.2204289,1
September131204.5205197,8
Oktober8-3163.7806796,2
November2-8102.8205694,9
December-2-1162.2703474,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 823 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.506 m872 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.506 m1.127 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 32°NNO: 43°NOO: 27°OZO: 24°ZOZ: 27°ZZW: 30°ZWW: 24°WNW: 16°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Pedraforca

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Pedraforca van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 7berghutten en schuilhutten

    Refugi Serra d'Ensija (2.156 m), Refugi Lluís Estasen (1.673 m), Cabana del Gònec (1.760 m), Refugi Prat d'Aguiló (1.998 m) en nog 3

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 21gemarkeerde wandelroutes

    Cavalls del Vent, La Gallina Pelada, Volta al Cadí-Moixeró, Sender del Pedraforca 360 en nog 17

  • —via ferrata's
  • 2klimgebieden en -routes

    Rocodrom

  • —gletsjers met een naam
  • 18uitzichtpunten

    Mirador de la Gargallosa, Mirador de les mines, Mirador de l'Espà, Mirador de Coll de Josa en nog 14

  • 24campings

    Font Terrers, Càmping Mirador al Pedraforca, Terreny d'acampada El Verd, Terreny d'acampada El Peu del Grau en nog 20

  • 16hotels, B&B's en chalets

    Cal Xic, Cal Ferrer, Hostal Pedraforca, Cal Roig en nog 12

  • 16restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

126 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Saldes3 km · 1.365 m
  • Gósol4 km · 1.437 m
  • Bagà13 km · 785 m
  • Toloriu15 km · 1.227 m
  • Bellver de Cerdanya16 km · 1.025 m
  • Sant Julià de Cerdanyola16 km · 965 m
  • Lles de Cerdanya17 km · 1.475 m
  • Berga19 km · 720 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

010 El Pedraforca des dels Munts (Sant Agustí de Lluçanès)
Enric · CC BY-SA 4.0
COLL DE JOVELL I PEDRAFORCA
Isidre blanc · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-2-136111618181382-2
2020+1,2+4,5−0,7−0,9+1,2−3,7−0,5−0,2−1,0−2,2+1,3−1,5
2021−2,0+1,6−0,5−1,9−1,6−1,3−1,1−0,3−0,1±0,0−1,4+2,1
2022+1,9+3,5−2,1−0,3+3,2+3,2+3,4+2,5+1,1+3,2+2,1+2,1
2023−0,1+1,6+3,2+3,3+0,7±0,0+2,0+2,7+2,5+2,8+2,3+3,0
2024+3,2+4,3+1,6+1,4−0,6−1,4+1,3+2,0−1,2±0,0+2,1+1,4
2025+1,1+1,7−2,1+0,5+0,1+3,1−0,7+1,6−0,5+0,7+0,1+1,1

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1862666) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken