Naar de inhoud
Peakyas
EN
Rocciamelone

Berg·ItaliëItalië

Rocciamelone

3.538m

Gruppo del Rocciamelone

Weer op de top

Duvilar (Lorenzo Rossetti) · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.538m
Prominentie
303m
Isolatie
7,7km
Hoogteverschil
2.742mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
63°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Sep–JulPer maand ↓
Eerste beklimming
1358
Top
45.2039°N, 7.0767°E

Berg in Italië

Rocciamelone is een berg in het gebergte Gruppo del Rocciamelone (Italië). De top ligt 3.538 m boven zeeniveau. De prominentie is 303 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 7,7 km verderop. De eerste beklimming was in 1358.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (796 m) rijst hij 2.742 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 40° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 63° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Novalesa, op 5 km en 828 m hoogte: 2.710 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Rocciamelone voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,6/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T3 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,573 gemarkeerde routes en 237 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,510 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.710 m klimmen vanuit het dal
  • 1,1/1,5303 m prominentie
  • 1,5/1,57 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

5,4/10

  • 2,4/429 km afdalingspistes
  • 0,7/1,518 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 2,4/34 maanden sneeuw op ongeveer 1.328 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 11 km
  • Gemiddeld 14 km
  • Moeilijk 2 km
  • Freeride 2 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.328 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot maart.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

18 liften · 18 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Rocciamelone

Op de top: sneeuw van september tot juli (soms het hele jaar). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.538 msneeuw van september tot juli (soms het hele jaar)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.183 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Novalesa828 maf en toe sneeuw van december tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Rocciamelone, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 9 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -22 °C. In 7 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.930 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (43 mm) en mei de natste (92 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.538 mNOVALESA · 828 mJanuari: 1.530 mFebruari: 1.620 mMaart: 2.180 mApril: 2.960 mMei: 3.730 mJuni: 4.530 mJuli: 4.930 mAugustus: 4.900 mSeptember: 4.240 mOktober: 3.450 mNovember: 2.380 mDecember: 1.700 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNovalesa max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-13-2251.5304594,0
Februari-12-2251.6204384,6
Maart-9-1892.1805495,4
April-4-13142.96068135,9
Mei1-9193.73092166,6
Juni6-5244.53077148,7
Juli9-3274.93060129,5
Augustus9-3264.90058128,5
September4-7224.24057117,1
Oktober-1-11173.45064115,2
November-8-16102.38091123,5
December-12-2161.70057113,5

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.991 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.538 m1.114 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.538 m471 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 16°NNO: 38°NOO: 35°OZO: 32°ZOZ: 29°ZZW: 40°ZWW: 38°WNW: 12°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Rocciamelone

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Rocciamelone van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 10berghutten en schuilhutten

    Bivacco Fratelli Chiaberto (1.665 m), Rifugio Escursionistico Vulpot (1.805 m), Rifugio Stellina (2.595 m), Rifugio Ca' d'Asti (2.854 m) en nog 6

  • 2kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Funicolare ENEL, Funivia Usseglio dietro la torre

  • 4skigebieden

    Val Cenis, Chiomonte Frais, Pian del Frais, Espace Haute Maurienne Vanoise

  • 73gemarkeerde wandelroutes

    GTA: Usseglio - Il Truc, GTA: Il Truc - Susa, Via Francigena - Variante Moncenisio, Sentier des 2000 en nog 69

  • 13via ferrata's

    Via Ferrata Gorge della Dora Riparia, Via Ferrata Orrido di Foresto, Via Ferrata Orrido di Chianocco, Via Ferrata ‘’Le Cascate di Novalesa’’ en nog 9

  • 26klimgebieden en -routes

    Barmasse, Isola Felice, L' orrido, Cateissoft en nog 22

  • 14gletsjers met een naam

    Glacier d'Arnès, Glacier du Lamet, Glacier de Roche Michel, Glacier de l'Arcelle en nog 10

  • 27uitzichtpunten

    Piëra Tsarva, Belvedere dei Lecci, Belvedere dell'Orrido, Barmasse en nog 23

  • 3campings

    Area Sosta Camper - Chianocco, Area di sosta camper Susa

  • 32hotels, B&B's en chalets

    Bed & Breakfast Archivolto, Il Brusafer, Hotel Napoleon, B&B du Parc en nog 28

  • 80restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

237 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen

Plaatsen aan de voet

  • Novalesa5 km · 828 m
  • Mompantero7 km · 528 m
  • San Giuseppe7 km · 526 m
  • Venaus7 km · 604 m
  • Susa8 km · 503 m
  • Giaglione9 km · 771 m
  • Bussoleno9 km · 443 m
  • Meana di Susa9 km · 681 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

2011 12 27 palon rocciamelone da rocca grisolo
F Ceragioli · CC BY-SA 3.0
Monte Rocciamelone tra neve e nuvole 01
Elio Pallard · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-13-12-9-416994-1-8-12
2020+1,6+2,5−1,1+1,2+2,0−1,8+0,6+0,6−0,1−2,2+3,1−0,6
2021−1,6+2,3+1,1−1,1−1,9+0,5−0,5+0,3+0,9+0,1−0,6+1,5
2022+3,1+4,1+2,1+1,8+3,1+3,7+4,7+2,2+0,3+3,8+1,6+1,0
2023+1,2+4,9+3,8+0,2−0,5±0,0+1,6+1,6+3,0+3,3+0,2+2,1
2024+2,1+5,5+1,8+0,3−0,9−0,6+1,6+2,5−2,2+0,7+2,4+2,2
2025+2,3+3,7+1,8+2,2+1,1+3,7+0,5+2,0+1,0+0,6+0,9+2,4

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q608238) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken