Naar de inhoud
Peakyas
EN
Panorama of Mont Blanc du Tacul, Mont Maudit and Mont Blanc from Aiguille du Midi, Chamonix, Haute-Savoie

Berg·ItaliëFrankrijkItalië / Frankrijk

Mont Blanc

4.806m

Mont Blancmassief

Weer op de top

Christian David · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
4.806m
Prominentie
4.692m
Isolatie
2.812km
Hoogteverschil
3.062mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
57°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
45.8328°N, 6.8647°E

Berg in Frankrijk en Italië

Mont Blanc is een berg in het gebergte Mont Blancmassief (Italië). De top ligt 4.806 m boven zeeniveau. Het is het hoogste punt van: Frankrijk en Italië. De prominentie is 4.692 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 2.812 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.744 m) rijst hij 3.062 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 44° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 57° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Les Houches, op 8 km en 1.038 m hoogte: 3.768 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mont Blanc voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,2/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T4 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,544 gemarkeerde routes en 110 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,526 hutten en schuilhutten
  • 2,0/23.768 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,54.692 m prominentie
  • 0,8/1,53 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,8/10

  • 3,8/4231 km afdalingspistes
  • 1,5/1,572 skiliften
  • 1,5/1,52.477 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/39 maanden sneeuw op ongeveer 2.538 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 9 km
  • Makkelijk 77 km
  • Gemiddeld 68 km
  • Moeilijk 24 km
  • Freeride 53 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.538 m, midden in het skigebied: sneeuw van oktober tot juni.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

72 liften · stations van 1.300 tot 3.777 m · 47 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mont Blanc

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top4.806 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.922 msneeuw van oktober tot juli (soms van september tot juli)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Les Houches1.038 msneeuw van december tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mont Blanc, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer -2 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -31 °C. Zelfs in de warmste maand blijft de top de hele dag onder nul: ijs en sneeuw het hele jaar door. Zelfs op zijn hoogst, in juli, komt de nulgradengrens maar tot ongeveer 4.480 m: 326 m onder de top. In de regio is april de droogste maand (74 mm) en mei de natste (117 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 4.806 mLES HOUCHES · 1.038 mJanuari: 1.330 mFebruari: 1.410 mMaart: 1.900 mApril: 2.820 mMei: 3.540 mJuni: 4.210 mJuli: 4.480 mAugustus: 4.450 mSeptember: 3.900 mOktober: 3.270 mNovember: 2.220 mDecember: 1.560 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CLes Houches max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-23-3121.330107123,3
Februari-22-3121.41077114,5
Maart-19-2761.90094135,5
April-13-22122.82074136,3
Mei-8-18163.540117186,6
Juni-4-14214.210105168,5
Juli-2-12224.480103158,8
Augustus-2-12224.450105147,9
September-6-16193.90076136,9
Oktober-10-20143.27086135,0
November-17-2582.22094143,1
December-21-2931.560110142,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.714 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
4.806 m1.608 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
4.806 m1.335 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 31°NNO: 29°NOO: 42°OZO: 30°ZOZ: 26°ZZW: 44°ZWW: 33°WNW: 32°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mont Blanc

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mont Blanc van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Aiguille du Midi 2 op 3.777 m — slechts 1.029 m onder de top.

  • 26berghutten en schuilhutten

    Rifugio Pavillon (2.174 m), Rifugio Monte Bianco (1.680 m), Rifugio Le Randonneur (1.895 m), Refuge des Conscrits (2.614 m) en nog 22

  • 28kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    TPH Plan de l'Aiguille, Dolonne, Checrouit, Pra Neyron en nog 24

  • 9skigebieden

    Tremplin du Grepon, Courmayeur, Les Houches (Chamonix), Le Tourchet (Chamonix) en nog 5

  • 44gemarkeerde wandelroutes

    Pont Combal - Bivacco Rainetto, Tour Du Mont Blanc - Variante du Col de Tricot, Tour du Mont Blanc - Itinéraire principal, Alta Via n. 2 della Valle d'Aosta - Tappa 1 en nog 40

  • 3via ferrata's

    Sentiero attrezzato da La Villette (Mont Chetif), Via corda

  • 42klimgebieden en -routes

    Aiguille des 2 Aigles - Secteur du Plan, Aiguille du Midi - Versant Nord, Aiguille des Pèlerins - Secteur du Plan, Caïman - Pointe de Lépiney en nog 38

  • 55gletsjers met een naam

    Glacier de Bionnassay, Glacier de Taconnaz, Ghiacciaio della Lex Blanche, Ghiacciaio del Freney en nog 51

  • 40uitzichtpunten

    Mont Blanc / Monte Bianco, Chalet des Pyramides, La Jonction, Col de Tricot en nog 36

  • 13campings

    Hobo Camping, Montebianco La Sorgente, Campeggio Aiguille-Noire, Camping de Tête Rousse en nog 9

  • 104hotels, B&B's en chalets

    La Genzianella, La Vallée Blanche, Le Morgane, Le Refuge des Aiglons en nog 100

  • 111restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

110 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Les Houches8 km · 1.038 m
  • Courmayeur9 km · 1.224 m
  • Chamonix-Mont-Blanc10 km · 1.060 m
  • Les Contamines-Montjoie11 km · 1.176 m
  • Prè Saint Didier12 km · 1.021 m
  • Saint-Gervais-les-Bains13 km · 840 m
  • La Thuile15 km · 1.441 m
  • Morgex16 km · 923 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Monte Bianco visto dal Rifugio di Punta Helbronner
Sixam · CC BY-SA 3.0
Monte Bianco DSF1243-m
Giannico · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-23-22-19-13-8-4-2-2-6-10-17-21
2020+2,0+2,4+0,8+3,6+1,9−2,1+0,7+1,0+1,1−2,8+3,2−0,5
2021−1,7+1,8+0,8−0,9−3,0+1,3−0,8−1,3+1,5+0,2+0,1+0,8
2022+0,8+1,4+1,2+0,8+2,9+3,2+4,4+3,7−0,2+3,5+0,8+1,3
2023+0,5+4,0+3,2−1,1+0,5+1,5+1,4+1,9+4,9+2,9−1,5+1,2
2024+1,7+3,3+3,1−0,1−0,4−0,1+1,6+3,0−1,4+1,4+1,9+0,7
2025+1,9+2,0+2,8+3,2+0,3+3,8−0,7+2,2+0,2−0,9+0,2+2,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q583) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken