Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mont Pourri @ Moraine du glacier de l'Épéna 01

Berg·FrankrijkFrankrijk

Mont Pourri

3.779m

Vanoise

Weer op de top

Rémih · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.779m
Prominentie
1.132m
Isolatie
14km
Hoogteverschil
2.540mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
62°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
45.5281°N, 6.8600°E

Berg in Frankrijk

Mont Pourri is een berg in het gebergte Vanoise (Frankrijk). De top ligt 3.779 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.132 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 14 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.239 m) rijst hij 2.540 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 45° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 62° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Tignes, op 6 km en 1.802 m hoogte: 1.977 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mont Pourri voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,8/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,576 gemarkeerde routes en 134 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,58 hutten en schuilhutten
  • 2,0/21.977 m klimmen vanuit het dal
  • 1,3/1,51.132 m prominentie
  • 1,5/1,56 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,1/10

  • 4,0/41.082 km afdalingspistes
  • 1,5/1,5209 skiliften
  • 0,6/1,5614 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 2.357 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 68 km
  • Makkelijk 532 km
  • Gemiddeld 311 km
  • Moeilijk 109 km
  • Zeer moeilijk 24 km
  • Freeride 29 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.357 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

209 liften · stations van 2.050 tot 2.664 m · 45 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mont Pourri

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.779 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.790 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Tignes1.802 msneeuw van november tot april (soms van november tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mont Pourri, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 6 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -24 °C. In 8 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.730 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (57 mm) en mei de natste (103 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.779 mTIGNES · 1.802 mJanuari: 1.390 mFebruari: 1.490 mMaart: 1.990 mApril: 2.850 mMei: 3.670 mJuni: 4.420 mJuli: 4.730 mAugustus: 4.670 mSeptember: 4.050 mOktober: 3.350 mNovember: 2.290 mDecember: 1.610 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CTignes max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-16-24-31.39073124,0
Februari-15-24-21.49057114,6
Maart-12-2011.99070125,4
April-6-1572.85069145,9
Mei-1-11123.670103186,6
Juni4-6174.42088168,7
Juli6-5194.73079149,6
Augustus6-5194.67078138,5
September2-9154.05065137,1
Oktober-3-12103.35071135,2
November-10-1832.29088133,5
December-14-22-11.61079123,4

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 2.008 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.779 m1.459 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.779 m922 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 28°NNO: 34°NOO: 37°OZO: 28°ZOZ: 34°ZZW: 45°ZWW: 42°WNW: 27°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mont Pourri

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mont Pourri van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Merles op 2.664 m — slechts 1.115 m onder de top.

  • 8berghutten en schuilhutten

    Refuge Le Monal, Refuge de Turia, Refuge de Plaisance, Refuge de La Martin en nog 4

  • 61kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Droset, Marmottes, Saint-Jacques, Varet en nog 57

  • 11skigebieden

    Tignes - Val d'Isère, La Plagne, Les Arcs / Peisey-Vallandry, Sainte-Foy Tarentaise en nog 7

  • 76gemarkeerde wandelroutes

    Via Alpina Red R120, Via Alpina Red R121, Sulle strade dei valdesi: GRV Glorioso Rimpatrio dei Valdesi, Tour du Golf en nog 72

  • 13via ferrata's

    Via Ferrata Le Roc de Tovière: Parcours aux Enfants, Via Ferrata Le Roc de Tovière: Parcours Junior, Via Ferrata Le Roc de Tovière, Via Ferrata Le Roc de Tovière: Dalle du Lézard en nog 9

  • 6klimgebieden en -routes

    Le Monal, Site Naturel d'Escalade - Arrête des Amis, Site Naturel d'Escalade - Blocs de Ceris, Cascade de Glace de La Gurraz en nog 2

  • 17gletsjers met een naam

    Glacier de la Chiaupe, Glacier du Cul du Nant, Glacier du Geay, Glacier Sud de la Gurraz en nog 13

  • 28uitzichtpunten

    Résurgence Gouille de Salin, Panorama de Bellecote, Aiguille Rouge en nog 25

  • 2campings

    Camping municipal de Tignes, Les Lanchettes

  • 231hotels, B&B's en chalets

    Alpine Culture, Auberge de jeunesse "Au coeur de la Haute Tarentaise", Hôtel les Hauts de Tovière, La Tovière en nog 227

  • 235restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

134 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen

Plaatsen aan de voet

  • Tignes6 km · 1.802 m
  • Séez12 km · 912 m
  • Bourg-Saint-Maurice12 km · 834 m
  • Belle-Plagne12 km · 2.079 m
  • Val-d'Isère12 km · 1.849 m
  • Mâcot-la-Plagne15 km · 769 m
  • Aime17 km · 678 m
  • Bozel19 km · 864 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

2017-01 Vanoise National Park peaks 01
Own work · CC BY-SA 4.0
Aiguille de la Grande Sassière @ Télécabine des Glaciers
Rémih · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-16-15-12-6-14662-3-10-14
2020+1,9+2,6+0,1+2,2+2,2−2,0+1,0+0,8+0,6−2,5+3,4−0,7
2021−1,5+2,1+0,5−0,6−2,7+0,9−0,5−0,5+1,3−0,1−0,1+1,1
2022+1,4+1,9+1,8+1,4+2,9+2,9+4,1+2,6−0,2+3,8+1,1+1,2
2023+0,7+3,8+3,7−0,4−0,1+0,6+1,5+1,2+3,9+2,9−0,8+1,5
2024+2,0+4,1+1,9−0,1−0,8−0,4+2,1+2,8−2,1+1,0+2,5+1,4
2025+2,4+2,6+2,5+2,8+0,7+4,1−0,5+1,9+0,4−0,1+0,5+2,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q367431) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken