Naar de inhoud
Peakyas
EN
Monaco IMG 1183

Berg·MonacoFrankrijkMonaco / Frankrijk

Mont Agel

1.148m

Préalpes de Nice

Weer op de top

Alexander Migl · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.148m
Prominentie
210m
Hoogteverschil
1.148mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
43°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Af en toePer maand ↓
Top
43.7772°N, 7.4233°E

Berg in Monaco

Mont Agel is een berg in het gebergte Préalpes de Nice (Monaco). De top ligt 1.148 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 210 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (0 m) rijst hij 1.148 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 30° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 43° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Gorbio, op 2 km en 360 m hoogte: 788 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mont Agel voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,5/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

Geschat uit de helling: OpenStreetMap heeft geen gewaardeerde paden bij de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,528 gemarkeerde routes en 59 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 0,8/2788 m klimmen vanuit het dal
  • 1,0/1,5210 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,7/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mont Agel

Op de top: af en toe sneeuw van december tot februari. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top1.148 maf en toe sneeuw van december tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
Gorbio360 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mont Agel, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 25 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -3 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.010 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (28 mm) en november de natste (120 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 1.148 mGORBIO · 360 mJanuari: 1.700 mFebruari: 1.840 mMaart: 2.440 mApril: 3.030 mMei: 3.670 mJuni: 4.500 mJuli: 5.010 mAugustus: 4.970 mSeptember: 4.180 mOktober: 3.380 mNovember: 2.460 mDecember: 1.840 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CGorbio max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari4-391.7005274,5
Februari4-3101.8405165,0
Maart80142.4406175,7
April123173.03063106,1
Mei167223.67063107,1
Juni2212274.5004288,8
Juli2514305.0102869,8
Augustus2514304.9703078,8
September2010254.1805287,0
Oktober146203.38084105,0
November81142.460120113,7
December4-2101.8407784,0

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 842 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.148 m0 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.148 m0 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 14°NNO: 30°NOO: 19°OZO: 14°ZOZ: 11°ZZW: 12°ZWW: 20°WNW: 15°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mont Agel

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mont Agel van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • 1kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 28gemarkeerde wandelroutes

    Via Alpina Red R161, Via Aurelia, Roquebrune - Mandelieu, Via Alpina Red R160, Chemin de Nietzsche en nog 24

  • 12via ferrata's

    Via Ferrata L'Escale: Passerelle, Via Ferrata L'Escale: Échappatoire, Via ferrata L'Escale, Via Ferrata L'Escale: Dalle de la Morgelle en nog 8

  • 26klimgebieden en -routes

    Baus Roux, Les Surplombs, Castillon Secteur La Traduction, La Loubière en nog 22

  • —gletsjers met een naam
  • 99uitzichtpunten

    Tête de Chien, Mont Bastide, web-cam, Col de Verroux en nog 95

  • 6campings

    La Ferme Saint-Bernard, Camping de la Laune, La Ferme Riola, Centre EEDF Les Restanques en nog 2

  • 117hotels, B&B's en chalets

    Metropole, Capitole, Villa Boeri, Ibis Styles en nog 113

  • 405restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

59 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen

Plaatsen aan de voet

  • Gorbio2 km · 360 m
  • Saint-Roman3 km · 59 m
  • La Rousse3 km · — m
  • Larvotto4 km · — m
  • Beausoleil4 km · 48 m
  • Peille4 km · 649 m
  • Mareterra4 km · — m
  • La Turbie4 km · 285 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

20210505 142918 Vue sur le Mont Agel
Horizon06 · CC BY-SA 4.0
20210602 Vue sur le Mont Agel depuis le port Hercule de Monaco
Horizon06 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–20204481216222525201484
2020+1,5+4,1−0,3+0,7+0,9−2,2−0,1+1,0+0,6−1,4+1,5−0,7
2021−1,7+2,3+0,4−1,7−0,4+1,1+0,3+0,8+1,4−0,2−0,6+1,8
2022+2,6+3,7−0,3+0,7+3,5+4,3+3,0+0,2+0,7+3,8+2,1+1,5
2023+1,4+2,2+3,3+1,7−0,2−0,3+2,3+2,1+2,4+3,7+1,7+2,9
2024+2,6+4,5+1,3+0,9−0,5−0,9+1,5+2,3−0,8+1,0+2,0+2,0
2025+2,0+2,2+0,3+0,6+0,4+3,8+0,3+0,8+1,2+1,0+0,9+1,6

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1517182) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken