Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mount Pikui as the highest mountain in Lviv Oblast

Berg·OekraïneOekraïne

Pikui

1.408m

Karpaten

Weer op de top

Bogdan Kosar · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.408m
Prominentie
613m
Hoogteverschil
946mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
41°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–AprPer maand ↓
Top
48.8297°N, 23.0011°E

Berg in Oekraïne

Pikui is een berg in het gebergte Karpaten (Oekraïne). De top ligt 1.408 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 613 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (462 m) rijst hij 946 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 25° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 41° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Zhdeniyevo, op 7 km en 542 m hoogte: 866 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Pikui voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,8/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

Geschat uit de helling: OpenStreetMap heeft geen gewaardeerde paden bij de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 1,7/2,510 gemarkeerde routes en 0 padstukken in de buurt
  • 0,5/1,52 hutten en schuilhutten
  • 0,9/2866 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5613 m prominentie
  • 1,5/1,59 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

3,7/10

  • 0,6/41 km afdalingspistes
  • 0,1/1,53 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 3,0/36 maanden sneeuw op ongeveer 1.042 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 1 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.042 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot april.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

3 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Pikui

Op de top: sneeuw van november tot april (soms van oktober tot mei). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top1.408 msneeuw van november tot april (soms van oktober tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege975 msneeuw van november tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Zhdeniyevo542 msneeuw van december tot maart (soms van december tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Pikui, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 17 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -14 °C. In 4 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.080 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (51 mm) en juli de natste (115 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 1.408 mZHDENIYEVO · 542 mJanuari: 220 mFebruari: 520 mMaart: 1.270 mApril: 2.420 mMei: 3.220 mJuni: 3.730 mJuli: 4.040 mAugustus: 4.080 mSeptember: 3.300 mOktober: 2.350 mNovember: 1.440 mDecember: 500 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CZhdeniyevo max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-8-14-222052131,5
Februari-6-12052051132,6
Maart-1-951.27057134,2
April7-3122.42059145,8
Mei122173.220111176,5
Juni156213.730112177,0
Juli178234.040115167,2
Augustus178234.08083127,4
September123183.30082115,3
Oktober6-2122.35065113,6
November0-661.44056121,7
December-6-11050055131,0

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 746 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.408 m497 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.408 m382 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 18°NNO: 18°NOO: 20°OZO: 13°ZOZ: 25°ZZW: 25°ZWW: 16°WNW: 5°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Pikui

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Pikui van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 2berghutten en schuilhutten

    Під Пікуєм

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 10gemarkeerde wandelroutes

    Закарпатський туристичний шлях, Полонина Руна (червоний маршрут), с. Біласовиця – г. Пікуй, с. Біласовиця - г. Кошарище en nog 6

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 4uitzichtpunten

    Оглядовий майданчик, вид на г. Пікуй

  • 19campings

    Туристичний притулок "Пікуй" en nog 18

  • 27hotels, B&B's en chalets

    Reikartz Карпати, Мисливська Садиба, "Старий Плай", "Крапка" en nog 23

  • 11restaurants en cafés

Plaatsen aan de voet

  • Zhdeniyevo7 km · 542 m
  • Nyzhni Vorota10 km · 446 m
  • Zavadka10 km · 489 m
  • Roztoka12 km · 723 m
  • Verkhni Vorota14 km · 480 m
  • Liuta18 km · 519 m
  • Volovets19 km · 492 m
  • Ploske20 km · 304 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

46-255-5001 Pikui RB 18
Rbrechko · CC BY-SA 4.0
46-255-5001 Pikui Reserve RB
Rbrechko · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-8-6-17121517171260-6
2020+1,2+2,4+1,5+0,1−3,4±0,0−0,9+0,2+2,0+0,9−0,8+3,0
2021+1,4+0,4−1,5−4,5−1,9+1,0+1,8−1,9−1,0−0,3+0,4−0,6
2022+0,4+1,6−0,4−3,0+0,7+2,4+1,7+1,8−2,2+2,3+0,9+1,3
2023+4,9+0,9+1,6−2,1−0,6−0,3+0,5+1,4+3,4+2,4−0,5+1,1
2024+1,7+6,9+4,3+2,1+1,9+2,0+2,7+3,3+3,6+1,3−1,4+1,5
2025+4,2+1,4+4,1+1,0−3,7+1,8+0,9+1,4+2,8−1,9+1,0+3,2

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q4362640) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken