Naar de inhoud
Peakyas
EN
01 070 Lomnizer Spitze

Berg·SlowakijeSlowakije

Lomnický štít

2.634m

Hoge Tatra

Weer op de top

Falk2 · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.634m
Prominentie
434m
Hoogteverschil
1.667mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
69°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Sep–JulPer maand ↓
Top
49.1969°N, 20.2133°E

Berg in Slowakije

Lomnický štít is een berg in het gebergte Hoge Tatra (Slowakije). De top ligt 2.634 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 434 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (967 m) rijst hij 1.667 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 43° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 69° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Vysoké Tatry, op 7 km en 887 m hoogte: 1.747 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Lomnický štít voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,4/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T3 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,529 gemarkeerde routes en 265 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,59 hutten en schuilhutten
  • 1,7/21.747 m klimmen vanuit het dal
  • 1,1/1,5434 m prominentie
  • 1,5/1,57 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

8,2/10

  • 3,1/480 km afdalingspistes
  • 1,5/1,561 skiliften
  • 0,6/1,5598 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 1.469 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 2 km
  • Makkelijk 41 km
  • Gemiddeld 30 km
  • Moeilijk 5 km
  • Freeride 2 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.469 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

61 liften · stations van 1.170 tot 1.768 m · 6 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Lomnický štít

Op de top: sneeuw van september tot juli. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.634 msneeuw van september tot juli
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.760 msneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Vysoké Tatry887 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Lomnický štít, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 10 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -21 °C. In 7 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.110 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (64 mm) en juli de natste (139 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 2.634 mVYSOKÉ TATRY · 887 mJanuari: 480 mFebruari: 700 mMaart: 1.310 mApril: 2.430 mMei: 3.220 mJuni: 3.800 mJuli: 4.110 mAugustus: 4.100 mSeptember: 3.310 mOktober: 2.390 mNovember: 1.530 mDecember: 730 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CVysoké Tatry max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-14-21-348066141,7
Februari-13-20-170064142,9
Maart-9-1631.31069154,4
April-1-10102.43069155,7
Mei4-5153.220119196,2
Juni8-2193.800127186,5
Juli100214.110139186,8
Augustus100214.100102157,0
September4-5163.31089135,1
Oktober-2-9102.39078133,5
November-7-1341.53070151,7
December-12-19-173065151,1

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.034 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.634 m819 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.634 m892 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 43°NNO: 28°NOO: 20°OZO: 35°ZOZ: 31°ZZW: 32°ZWW: 21°WNW: 25°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Lomnický štít

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Lomnický štít van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Lomnické sedlo op 1.768 m — slechts 866 m onder de top.

  • 9berghutten en schuilhutten

    Rainerova chata (1.304 m), Téryho chata (2.015 m), Chata pri Zelenom plese (1.548 m), Zamkovského chata (1.475 m) en nog 5

  • 12kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Lanovka na Hrebienok, Tatranská Lomnica - Štart, Skalnaté pleso - Lomnický štít, Skalnaté pleso - Lomnické sedlo en nog 8

  • 10skigebieden

    Strednica, Tatranská Lomnica, Bachledka, Bachledova DENY en nog 6

  • 29gemarkeerde wandelroutes

    Tatranská magistrála, Náučný chodník Monkova dolina en nog 27

  • 3via ferrata's

    Priečne sedlo (A), Ferrata HZS Tatranská Kotlina

  • 22klimgebieden en -routes

    Ľad v Slnečnej zákrute, Tatranská kotlina - lom, Stienka en nog 19

  • 1gletsjers met een naam

    firnovisko v Medenej kotline

  • 44uitzichtpunten

    Priečne sedlo, Sedielko, Slavkovská vyhliadka, Lomnické sedlo en nog 40

  • 4campings

    Kemp Tatranec, RIJOCamping VYSOKÉ TATRY Stará Lesná, Táborisko na poľane pod Vysokou, Leharo Camping

  • 329hotels, B&B's en chalets

    Hotel Hubert, Penzion Strachan, Eufória, Amália en nog 325

  • 108restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

265 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Vysoké Tatry7 km · 887 m
  • Ždiar9 km · 887 m
  • Nová Lesná10 km · 748 m
  • Lendak11 km · 744 m
  • Rakúsy12 km · 682 m
  • Výborná14 km · 701 m
  • Veľká Lomnica14 km · 647 m
  • Huncovce15 km · 642 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

01 071 Lomnitzer Spitze
Falk2 · CC BY-SA 4.0
Horný Smokovec máj 2014
PhDr. Pavol Svetoň · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-14-13-9-14810104-2-7-12
2020+2,0+2,7+1,2+0,8−3,0−0,2−0,8+0,5+1,8−0,4+0,8+1,5
2021−0,2+0,8−1,1−4,2−2,5+2,0+1,4−1,7+0,4−0,5±0,0−0,7
2022+0,5+1,8−0,4−2,7+1,3+2,8+1,5+2,1−1,7+3,4+1,5+0,7
2023+2,8+0,7+1,6−2,4−0,3+0,2+0,6+1,0+3,8+2,7−1,0+1,3
2024+1,3+5,0+4,3+1,9+1,8+1,6+2,3+3,2+1,9+1,4±0,0+1,7
2025+3,5+1,3+4,3+1,4−2,2+2,3+0,6+1,4+2,0−1,7+0,7+2,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1072105) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken