Naar de inhoud
Peakyas
EN
Maladeta in 3D: echt reliëf (Copernicus DEM) en satellietbeeld (Sentinel-2)

Berg·SpanjeSpanje

Maladeta

3.308m

Macizo de la Maladeta

Weer op de top

3D-weergave getekend met Copernicus WorldDEM-30 (© DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA) en Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH, CC BY 4.0

Hoogte
3.308m
Prominentie
117m
Hoogteverschil
1.761mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
51°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JulPer maand ↓
Top
42.6464°N, 0.6400°E

Berg in Spanje

Maladeta is een berg in het gebergte Macizo de la Maladeta (Spanje). De top ligt 3.308 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 117 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.547 m) rijst hij 1.761 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 31° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 51° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Benasque, op 11 km en 1.140 m hoogte: 2.168 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Maladeta voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,0/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T4 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,514 gemarkeerde routes en 276 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,515 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.168 m klimmen vanuit het dal
  • 0,9/1,5117 m prominentie
  • 1,5/1,59 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,6/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

6,7/10

  • 3,4/4136 km afdalingspistes
  • 0,8/1,522 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 2,4/34 maanden sneeuw op ongeveer 1.640 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 8 km
  • Makkelijk 53 km
  • Gemiddeld 51 km
  • Moeilijk 24 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.640 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot maart (soms van november tot maart).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

22 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Maladeta

Op de top: sneeuw van oktober tot juli (soms van september tot juli). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.308 msneeuw van oktober tot juli (soms van september tot juli)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.224 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Benasque1.140 maf en toe sneeuw van januari tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Maladeta, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 11 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -17 °C. In 6 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.990 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (42 mm) en mei de natste (76 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.308 mBENASQUE · 1.140 mJanuari: 1.990 mFebruari: 2.050 mMaart: 2.640 mApril: 3.180 mMei: 3.790 mJuni: 4.590 mJuli: 4.990 mAugustus: 4.950 mSeptember: 4.300 mOktober: 3.590 mNovember: 2.580 mDecember: 2.080 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CBenasque max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-9-1661.99060114,5
Februari-8-1762.05048105,5
Maart-4-14102.64058116,4
April-1-11133.18072146,8
Mei3-8173.79076147,8
Juni8-3224.59051109,5
Juli11-1254.99042810,3
Augustus11-1254.95042109,4
September6-5204.30050108,0
Oktober2-8163.59061126,1
November-5-1392.58070134,8
December-8-1662.08050114,5

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.562 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.308 m1.396 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.308 m1.526 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 27°NNO: 26°NOO: 25°OZO: 10°ZOZ: 10°ZZW: 31°ZWW: 14°WNW: 16°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Maladeta

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Maladeta van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 15berghutten en schuilhutten

    Refuge de Maupas, Cabane du Pesson (1.500 m), Refugi dera Artiga de Lin (1.466 m), Refugi de Molières (2.390 m) en nog 11

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • 2skigebieden

    Estación de Esquí de Aramón Cerler, Aramón Cerler

  • 14gemarkeerde wandelroutes

    Étape 21, Étape 22, Le Pic de la Montagnette depuis l'Hospice de France, Pic de la Sauvegarde en nog 10

  • —via ferrata's
  • 1klimgebieden en -routes

    Vía Normal a la Aguja SO del Pico Abadías

  • 11gletsjers met een naam

    Glaciar del Aneto, Glaciar de la Maladeta, Glaciar Occidental de la Madaleta, Glaciar de Barrancs en nog 7

  • 8uitzichtpunten

    Pas de l'escalette, Port de la Glère, Mirador de las Cascadas en nog 5

  • 5campings

    Area de acampada la Senarta, Camping de los Baños, Camping Aneto, Camping Ixeia en nog 1

  • 24hotels, B&B's en chalets

    Hotel La Solana, SOMMOS Hotel Benasque Spa, Hostal Parque Natural, Apartahotel Prados de Velarta en nog 20

  • 33restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

276 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Benasque11 km · 1.140 m
  • Vielha14 km · 976 m
  • Sahún16 km · 1.097 m
  • Bagnères-de-Luchon16 km · 632 m
  • Sesué17 km · 1.009 m
  • Villanova18 km · 997 m
  • Les19 km · 638 m
  • Castejón de Sos19 km · 919 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Maladeta
Pablo Moratinos ( tat ) · CC BY-SA 2.5 es
Aneto summit - panoramio - Santi Garcia (1)
Santi Garcia · CC BY 3.0
Weathering freeze thaw action, Spain
Luis Paquito · CC BY-SA 2.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-9-8-4-138111162-5-8
2020+1,8+5,6+0,7+0,8+2,3−2,7+0,3+0,3−0,7−2,8+3,0−1,4
2021−2,6+2,9+0,4−0,5−0,8−0,5−0,5+0,8+0,2+0,7−2,1+2,2
2022+2,4+3,7±0,0+0,1+3,4+3,7+5,1+3,2+1,4+3,3+2,2+2,2
2023−1,0+1,7+3,4+2,5+0,1±0,0+2,8+3,0+3,8+3,5+2,4+2,6
2024+3,4+4,1+1,6+0,8+0,3±0,0+2,5+3,5−1,8+0,5+3,4+1,7
2025+1,7+3,3−1,5+1,6+1,0+4,6+1,0+3,4+0,8+1,8+0,3+1,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1510073) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken