Naar de inhoud
Peakyas
EN
Boeing 767-304ER - G-OBYF from TUI Airways on runway at LFBT airport with Pic du Midi de Bigorre in background

Berg·FrankrijkFrankrijk

Pic du Midi de Bigorre

2.877m

Pic du Midi de Bigorre massif

Weer op de top

Hugo LUC · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.877m
Prominentie
761m
Isolatie
11km
Hoogteverschil
1.859mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
58°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JulPer maand ↓
Top
42.9372°N, 0.1411°E

Berg in de Pyreneeën

Pic du Midi de Bigorre is een berg in het gebergte Pic du Midi de Bigorre massif (Frankrijk). De top ligt 2.877 m boven zeeniveau. De prominentie is 761 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 11 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.018 m) rijst hij 1.859 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 39° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 58° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Campan, op 9 km en 663 m hoogte: 2.214 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Pic du Midi de Bigorre voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

8,5/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T1 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 1,9/2,54 gemarkeerde routes en 81 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,512 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.214 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5761 m prominentie
  • 1,5/1,59 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

4,9/10

  • 3,4/4129 km afdalingspistes
  • 1,5/1,549 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 0,0/30 maanden sneeuw op ongeveer 1.163 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 12 km
  • Makkelijk 59 km
  • Gemiddeld 24 km
  • Moeilijk 12 km
  • Freeride 16 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.163 m, midden in het skigebied: af en toe sneeuw van december tot februari.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

49 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Pic du Midi de Bigorre

Op de top: sneeuw van oktober tot juli. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.877 msneeuw van oktober tot juli
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.770 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
Campan663 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Pic du Midi de Bigorre, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 12 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -14 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.720 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is augustus de droogste maand (52 mm) en november de natste (93 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.877 mCAMPAN · 663 mJanuari: 1.860 mFebruari: 1.930 mMaart: 2.500 mApril: 3.000 mMei: 3.530 mJuni: 4.290 mJuli: 4.690 mAugustus: 4.720 mSeptember: 4.130 mOktober: 3.500 mNovember: 2.460 mDecember: 2.000 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CCampan max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-7-1481.86087133,0
Februari-6-1481.93069114,7
Maart-2-12122.50075126,0
April1-9153.00086156,7
Mei4-6193.53093147,1
Juni9-2244.29065118,3
Juli120264.69052108,6
Augustus120264.72052108,1
September8-3234.13056107,4
Oktober4-6183.50070125,4
November-3-11122.46093143,7
December-6-1392.00074123,2

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 981 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
2.877 m1.072 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.877 m740 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 37°NNO: 39°NOO: 33°OZO: 35°ZOZ: 28°ZZW: 30°ZWW: 15°WNW: 34°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Pic du Midi de Bigorre

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Pic du Midi de Bigorre van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 12berghutten en schuilhutten

    Cabane dets Coubous, Gite de Litbere, Cabane de l'Ayré, Refuge de Campana de Cloutou (2.226 m) en nog 8

  • 26kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Pic du Midi 1, Chapelle, Espade, Pic du Midi 2 en nog 22

  • 4skigebieden

    Domaine de Saint-Lary, Grand Tourmalet, Saint-Lary

  • 4gemarkeerde wandelroutes

    Le Lac de Peyrelade, Cabane de Conques, Grande boucle dans la région du Néouvielle, La traversée des Pyrénées - sec.6

  • —via ferrata's
  • 4klimgebieden en -routes

    Trassouet

  • —gletsjers met een naam
  • 11uitzichtpunten

    La pépinière céleste en nog 10

  • 8campings

    Bivouac possible, Camping les Rives de l'Adour, Camping-Caravaging Municipal d'Artigues, Camping Saint-Roch en nog 4

  • 21hotels, B&B's en chalets

    Hôtel Restaurant Bar Beau Séjour, Auberge des Pyrénées, Hôtel Le Central, Auberge du Chiroulet en nog 17

  • 41restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

81 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen

Plaatsen aan de voet

  • Campan9 km · 663 m
  • Gerde13 km · 586 m
  • Luz-Saint-Sauveur14 km · 719 m
  • Bagnères-de-Bigorre14 km · 555 m
  • Pouzac17 km · 507 m
  • Pierrefitte-Nestalas18 km · 481 m
  • Saint-Lary-Soulan20 km · 820 m
  • Argelès-Gazost21 km · 450 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Col du Tourmalet - Vue sur l'observatoire du Pic du midi de Bigorre
Serge Ottaviani · CC BY-SA 3.0
Couchant sur le Pic du Midi de Bigorre 01
Celeda · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-7-6-2149121284-3-6
2020+2,0+5,2+0,6+1,5+2,2−2,6−0,3+0,5−0,1−3,5+3,3−1,0
2021−2,4+4,0+0,4−0,6−1,0−0,1−1,1+0,6+1,0+0,2−2,8+2,6
2022+1,3+3,2+1,2−0,5+3,6+4,0+5,2+4,1+1,7+4,1+2,4+2,8
2023−1,3+1,4+2,8+1,5−0,1+0,4+2,1+2,7+4,5+4,0+1,8+2,1
2024+3,6+3,7+2,0+0,9−0,5−0,4+2,4+2,7−2,4+0,9+3,7+1,3
2025+2,1+3,7−0,1+1,8+1,2+5,2+1,3+3,8+1,2+1,7+0,9+1,6

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1139060) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken