Naar de inhoud
Peakyas
EN
Pumori, Nepal, Asia

Berg·NepalVolksrepubliek ChinaNepal / Volksrepubliek China

Pumori

7.161m

Mahalangur Himal

Weer op de top

Vyacheslav Argenberg · CC BY 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
7.161m
Prominentie
1.278m
Hoogteverschil
2.139mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
72°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
28.0161°N, 86.8275°E

Berg in Volksrepubliek China

Pumori is een berg in het gebergte Mahalangur Himal (Nepal). De top ligt 7.161 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.278 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (5.022 m) rijst hij 2.139 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 52° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 72° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Lobuche, op 8 km en 4.949 m hoogte: 2.212 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Pumori voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,0/10

Moeilijkheid tot de top

Expeditie

Boven 6.500 m: een expeditieberg (hoogte, logistiek, vaak vergunningen). Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 1,1/2,52 gemarkeerde routes en 17 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.212 m klimmen vanuit het dal
  • 1,3/1,51.278 m prominentie
  • 0,2/1,51 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Pumori

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top7.161 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege6.055 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Lobuche4.949 msneeuw in mei (soms van maart tot juni)
Geen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Pumori, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer -5 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -34 °C. Zelfs in de warmste maand blijft de top de hele dag onder nul: ijs en sneeuw het hele jaar door. Zelfs op zijn hoogst, in juli, komt de nulgradengrens maar tot ongeveer 6.390 m: 771 m onder de top. In de regio is november de droogste maand (2 mm) en juli de natste (164 mm).

2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 7.161 mLOBUCHE · 4.949 mJanuari: 3.990 mFebruari: 4.240 mMaart: 4.690 mApril: 5.190 mMei: 5.750 mJuni: 6.330 mJuli: 6.390 mAugustus: 6.300 mSeptember: 6.050 mOktober: 5.380 mNovember: 4.890 mDecember: 4.360 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CLobuche max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-21-34-63.990418,4
Februari-19-33-54.240718,4
Maart-16-29-24.6901139,1
April-13-2425.1901959,3
Mei-9-2055.75046109,5
Juni-5-1696.33070159,0
Juli-5-1496.390164236,6
Augustus-6-1496.300144246,7
September-7-1676.05076148,0
Oktober-12-2235.3801949,9
November-15-2704.890209,6
December-18-32-44.360219,3

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 4.855 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
7.161 m5.419 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
7.161 m4.957 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 50°NNO: 49°NOO: 33°OZO: 48°ZOZ: 52°ZZW: 52°ZWW: 48°WNW: 43°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Pumori

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Pumori van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 2gemarkeerde wandelroutes

    Everest South Col

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • 16gletsjers met een naam

    长征三号冰川, नुप्त्से हिमनदी, Gaunar Glacier, 中绒布冰川 en nog 12

  • 8uitzichtpunten

    Cho La, Everest Viewpoint, First View of EBC @5000 en nog 5

  • 4campings

    Camp 2S, Camp 1S, Everest Base Camp, Asian Trekking

  • 22hotels, B&B's en chalets

    Green Valley Lodge, Mountain Home, Hotel Zongla Inn, Cholatse Guest House en nog 18

  • 2restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

17 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T2T6
  • T2 bergwandelen
  • T6 moeilijk alpien

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Chhukung Ri-186-Nuptse-Gletscher-2007-gje
Gerd Eichmann · CC BY-SA 4.0
Chhukung Ri-222-Pumori-Nuptse-2007-gje
Gerd Eichmann · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-21-19-16-13-9-5-5-6-7-12-15-18
2020−2,3−0,8−1,4−1,7−1,0−0,8−1,0+0,2+0,8+2,1−1,1+0,3
2021+2,9+1,3+0,3−1,8−0,5−0,3−0,5+0,1−0,3+1,4+0,8−1,2
2022−1,6−3,2+2,9+1,7+0,5+0,4−0,2+0,2+0,2+0,1+0,1+1,4
2023+1,2+2,4−0,4−1,3−1,7−0,2−0,1+0,8+0,8+0,3±0,0+0,9
2024+0,3−1,0+0,6+0,3+0,4+0,8+0,3±0,0+0,2+1,6+1,0+0,5
2025+3,8+1,0−1,8−0,5+0,3−0,3+0,3+0,2+0,2+0,5+0,5+2,4

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1137644) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken