Naar de inhoud
Peakyas
EN
Badile from Soglio

Berg·ZwitserlandZwitserland

Pizzo Badile

3.308m

Bregaglia Range

Weer op de top

Zacharie Grossen · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.308m
Prominentie
262m
Isolatie
1,1km
Hoogteverschil
2.460mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
64°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
46.2947°N, 9.5869°E

Berg in Zwitserland

Pizzo Badile is een berg in het gebergte Bregaglia Range (Zwitserland). De top ligt 3.308 m boven zeeniveau. De prominentie is 262 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 1,1 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (848 m) rijst hij 2.460 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 46° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 64° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Villa, op 9 km en 647 m hoogte: 2.661 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Pizzo Badile voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,2/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T3 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,524 gemarkeerde routes en 189 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,523 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.661 m klimmen vanuit het dal
  • 1,0/1,5262 m prominentie
  • 1,5/1,57 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,6/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

5,3/10

  • 1,2/44 km afdalingspistes
  • 0,2/1,56 skiliften
  • 0,9/1,5910 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 1.645 m

Pistes per moeilijkheid

  • Gemiddeld 2 km
  • Moeilijk 1 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.645 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

6 liften · stations van 1.190 tot 2.100 m · 12 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Pizzo Badile

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.308 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.978 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Villa647 msneeuw van januari tot maart (soms van december tot maart)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Pizzo Badile, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 8 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -22 °C. In 7 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.530 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (55 mm) en augustus de natste (166 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.308 mVILLA · 647 mJanuari: 1.240 mFebruari: 1.360 mMaart: 1.840 mApril: 2.590 mMei: 3.500 mJuni: 4.270 mJuli: 4.530 mAugustus: 4.420 mSeptember: 3.820 mOktober: 3.100 mNovember: 2.110 mDecember: 1.420 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CVilla max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-14-2241.24064114,1
Februari-13-2251.36055105,5
Maart-10-1881.84073126,4
April-5-13132.59098155,9
Mei1-8183.500142205,7
Juni6-4244.270148207,4
Juli8-2254.530143197,9
Augustus7-2244.420166187,1
September3-6213.820110156,1
Oktober-1-10163.100114144,7
November-8-15102.110122143,4
December-12-2151.42077133,4

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 2.037 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
3.308 m1.803 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.308 m983 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 43°NNO: 46°NOO: 8°OZO: 28°ZOZ: 34°ZZW: 21°ZWW: 33°WNW: 45°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Pizzo Badile

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Pizzo Badile van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Albigna op 2.100 m — slechts 1.208 m onder de top.

  • 23berghutten en schuilhutten

    Rifugio Mello (1.100 m), Bivacco Casorate Sempione (2.100 m), Bivacco Carlo Valli (1.920 m), Rifugio Bresciadega (1.214 m) en nog 19

  • 1kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Pranzaira-Albigna

  • —skigebieden
  • 24gemarkeerde wandelroutes

    Albignastaumauer - Albigniahütte, Capanna Sciora - Albigniastausee, Promontogno - Laret, Promontogno - Nossa Donna en nog 20

  • —via ferrata's
  • 23klimgebieden en -routes

    Sasso Remenno, Piz Badile Nordkante, Boulderpark Albigna, Attacco Via Il Risveglio di Kundalini en nog 19

  • 14gletsjers met een naam

    Vadrec da l'Albigna, Ghiacciaio di Castello, Ghiacciaio di Cantun, Ghiacciaio Arnasca Ovest en nog 10

  • 10uitzichtpunten
  • 4campings

    Ground Jack, Camping Lo Scoiattolo, Campeggio Sasso Remenno, Camping Mulina

  • 32hotels, B&B's en chalets

    Hotel Palazzo Salis, La Soglina, Stüa Granda, Verena und Felix Brügger en nog 28

  • 33restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

189 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Villa9 km · 647 m
  • Villa di Chiavenna9 km · 618 m
  • Val Masino10 km · 824 m
  • Cataeggio10 km · 787 m
  • Piuro13 km · 400 m
  • Prosto13 km · 395 m
  • Novate Mezzola13 km · 212 m
  • Prata Camportaccio15 km · 305 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Bergeller Alpen as seen from Gletscherhorn (Oberhalbsteiner Alpen)
Capricorn4049 · CC BY-SA 4.0
From Pizzo Badile to Pizzo Stella from Piz Alv
Capricorn4049 · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-14-13-10-516873-1-8-12
2020+1,9+1,9+0,4+2,6+2,0−1,3+1,1+1,4+1,2−2,6+3,7−0,3
2021−1,4+2,1−0,9−3,6−2,5+0,9−0,4−0,6+1,7−0,7−0,4+0,7
2022+1,0+1,4+1,2+1,9+2,9+2,2+2,3+1,9−0,9+3,4+0,5+1,0
2023+0,4+2,1+3,1−0,1+0,3+1,2+1,0+1,1+3,9+3,1−1,7+2,1
2024+1,5+3,6+1,3−1,7−0,8−0,7+1,7+2,9−1,8+1,2+2,2+1,7
2025+1,8+2,0+1,3+3,0+0,5+4,0−0,8+1,4+0,6±0,0−0,4+2,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q668321) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken