Naar de inhoud
Peakyas
EN
Piz Corvatsch from Lake Sils

Berg·ZwitserlandZwitserland

Corvatsch

3.451m

Berninamassief

Weer op de top

Zacharie Grossen · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.451m
Prominentie
383m
Isolatie
5,2km
Hoogteverschil
1.661mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
56°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Eerste beklimming
1850
Top
46.4083°N, 9.8164°E

Berg in Zwitserland

Corvatsch is een berg in het gebergte Berninamassief (Zwitserland). De top ligt 3.451 m boven zeeniveau. De prominentie is 383 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 5,2 km verderop. De eerste beklimming was in 1850.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.790 m) rijst hij 1.661 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 38° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 56° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Silvaplana, op 6 km en 1.817 m hoogte: 1.634 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Corvatsch voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

8,9/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,582 gemarkeerde routes en 184 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,59 hutten en schuilhutten
  • 1,6/21.634 m klimmen vanuit het dal
  • 1,1/1,5383 m prominentie
  • 1,5/1,57 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,6/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,6/10

  • 3,6/4172 km afdalingspistes
  • 1,5/1,546 skiliften
  • 1,5/1,51.506 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/39 maanden sneeuw op ongeveer 2.550 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 36 km
  • Gemiddeld 115 km
  • Moeilijk 17 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.550 m, midden in het skigebied: sneeuw van oktober tot juni.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

46 liften · stations van 1.797 tot 3.303 m · 161 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Corvatsch

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.451 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.634 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Silvaplana1.817 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Corvatsch, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 7 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -23 °C. In 7 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.590 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (47 mm) en augustus de natste (144 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.451 mSILVAPLANA · 1.817 mJanuari: 1.280 mFebruari: 1.410 mMaart: 1.910 mApril: 2.700 mMei: 3.560 mJuni: 4.300 mJuli: 4.590 mAugustus: 4.500 mSeptember: 3.900 mOktober: 3.170 mNovember: 2.170 mDecember: 1.450 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CSilvaplana max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-14-23-41.28055114,4
Februari-13-23-31.41047105,6
Maart-10-1911.91061126,6
April-5-1362.70081156,1
Mei1-9113.560120196,1
Juni6-4164.300129197,5
Juli7-3184.590129208,1
Augustus7-3174.500144197,3
September3-7143.90099156,3
Oktober-2-1093.17099145,1
November-8-1622.170102133,6
December-13-22-21.45065123,7

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 2.144 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
3.451 m1.796 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.451 m1.787 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 25°NNO: 15°NOO: 22°OZO: 26°ZOZ: 18°ZZW: 32°ZWW: 38°WNW: 36°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Corvatsch

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Corvatsch van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Corvatsch op 3.303 m — slechts 148 m onder de top.

  • 9berghutten en schuilhutten

    Bivacco Agostino Parravicini (3.183 m), Rifugio Marinelli Bombardieri (2.813 m), Rifugio Marco e Rosa (3.597 m), Vecchia Capanna Marco e Rosa De Marchi en nog 5

  • 9kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Alp Surlej, Mandras, Murtèl-Corvatsch, Giand' Alva en nog 5

  • 10skigebieden

    Corviglia, Corvatsch-Furtschellas, Diavolezza-Lagalb, Aela (Maloja) en nog 6

  • 82gemarkeerde wandelroutes

    Puntraschigna - Roseg, Roseg - Chamanna Coaz, Roseg - Chamanna da Tschierva, Via Engiadina en nog 78

  • —via ferrata's
  • 3klimgebieden en -routes

    Polveriera

  • 22gletsjers met een naam

    Vadret da Chapütschin, Vadret dal Murtèl, Vadret da Rosatsch, Vadret da Misaun en nog 18

  • 25uitzichtpunten

    Marmorè, Clavanövs, Tschüchas, Silvaplana Fratta en nog 21

  • 4campings

    Stellplatz Silvaplana, Silvaplana, Camping St. Moritz, Camping St.Moritz

  • 100hotels, B&B's en chalets

    Hotel Palü, Europa, Badrutt's Palace, Hotel Schweizerhof en nog 96

  • 104restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

184 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien

Plaatsen aan de voet

  • Silvaplana6 km · 1.817 m
  • St. Moritz10 km · 1.845 m
  • Pontresina12 km · 1.822 m
  • Celerina12 km · 1.727 m
  • Samedan15 km · 1.716 m
  • Chiesa in Valmalenco16 km · 960 m
  • Lanzada16 km · 983 m
  • Caspoggio16 km · 1.098 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Bernina as seen from Piz Piot
Capricorn4049 · CC BY-SA 4.0
Bernina Range as seen from Gletscherhorn (Oberhalbsteiner Alpen)
Capricorn4049 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-14-13-10-516773-2-8-13
2020+2,1+2,0±0,0+2,4+1,4−1,4+0,8+0,8+1,0−2,5+3,9−0,2
2021−1,7+2,6−1,0−3,2−2,5+0,9−0,5−0,9+1,8−0,8−0,5+0,9
2022+0,8+1,1+1,3+1,3+2,4+2,3+2,2+1,9−1,1+3,2+0,5+1,3
2023+0,2+1,8+2,8−0,4−0,1+1,1+0,7+1,0+3,8+3,0−2,1+2,3
2024+1,9+3,6+1,2−1,8−0,9−0,6+1,5+2,7−1,6+1,1+2,3+2,0
2025+1,9+2,5+1,6+2,9+0,2+3,9−1,2+1,0+0,6−0,3−0,2+2,6

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q677288) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken