Naar de inhoud
Peakyas
EN
Dudelange, château du Mont Saint-Jean (106)

Berg·LuxemburgLuxemburg

Mont St. Jean

410m

Weer op de top

GilPe · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
410m
Hoogteverschil
168mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
30°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Jan–FebPer maand ↓
Top
49.4900°N, 6.0608°E

Berg in Luxemburg

Mont St. Jean is een berg in Luxemburg. De top ligt 410 m boven zeeniveau.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (242 m) rijst hij 168 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 8° over de eerste kilometer.

De dichtstbijzijnde plaats is Kayl, op 2 km en 284 m hoogte: 126 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mont St. Jean voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,3/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,543 gemarkeerde routes en 80 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 0,1/2126 m klimmen vanuit het dal
  • 0,9/1,5101 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mont St. Jean

Op de top: sneeuw van januari tot februari (soms van december tot februari). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top410 msneeuw van januari tot februari (soms van december tot februari)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
Kayl284 maf en toe sneeuw van december tot februari
Soms sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mont St. Jean, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 24 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -3 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.120 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is april de droogste maand (46 mm) en december de natste (79 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 410 mKAYL · 284 mJanuari: 750 mFebruari: 970 mMaart: 1.660 mApril: 2.460 mMei: 3.080 mJuni: 3.720 mJuli: 4.120 mAugustus: 4.050 mSeptember: 3.390 mOktober: 2.480 mNovember: 1.510 mDecember: 860 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CKayl max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari2-3375067131,2
Februari4-3497057112,5
Maart8-191.66057114,4
April133142.46046116,6
Mei177183.08070137,0
Juni2211223.72068137,7
Juli2413254.12065137,7
Augustus2412244.05072126,7
September198203.39056105,8
Oktober135142.48065123,4
November7181.51068131,3
December3-2486079150,9

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 278 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 11× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
410 m242 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
410 m273 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 8°NNO: 7°NOO: 7°OZO: 5°ZOZ: 2°ZZW: 6°ZWW: 8°WNW: 8°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mont St. Jean

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mont St. Jean van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 43gemarkeerde wandelroutes

    Sentier des Planètes, Jakobsweg Luxemburg, Circuit de Zoufftgen, Club Vosgien Audun - Aumetz - Bure - Nondkeil en nog 39

  • —via ferrata's
  • 5klimgebieden en -routes

    ClimbX, BlocX - Urban Fitness en nog 3

  • —gletsjers met een naam
  • 41uitzichtpunten

    Plaakesch Kopp en nog 40

  • 8campings

    Dudelange Caravaning, Scout, Camping Gaalgebierg, Monnerecher Scouten en nog 4

  • 32hotels, B&B's en chalets

    Bernini, Ibis Esch Belval, Topaz, Hôtel de la Poste en nog 28

  • 316restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

80 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T5
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T5 veeleisend alpien

Plaatsen aan de voet

  • Kayl2 km · 284 m
  • Tétange2 km · 300 m
  • Noertzange2 km · 287 m
  • Dudelange2 km · 295 m
  • Schifflange4 km · 292 m
  • Bergem4 km · 306 m
  • Bettembourg4 km · 278 m
  • Volmerange-les-Mines5 km · 308 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Gehaansbierg schmuel
Cornischong at Luxembourgish Wikipedia · CC BY-SA 3.0
Dudelange, château du Mont Saint-Jean (105)
GilPe · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–20202481317222424191373
2020+2,0+3,4+0,2+3,1+0,3−0,3+1,0+3,1+3,2−1,0+1,4+1,0
2021−0,7+2,1+0,5−2,7−3,5+1,2−2,6−3,1+1,4+0,1−1,3+1,3
2022+0,8+2,8+1,8−0,9+2,3+2,8+3,4+5,1−0,2+3,3+1,8+0,7
2023+2,1+1,8+0,7−1,8+0,6+3,6+0,7−0,5+4,6+2,5+0,2+2,1
2024+0,4+4,2+2,3−0,7±0,0−1,5−1,8+0,3−0,6+1,1−0,2+0,7
2025+0,7+0,1+2,3+1,4+1,0+3,1+0,6+2,1−1,0−0,4+0,3+1,9

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q3029261) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken