Naar de inhoud
Peakyas
EN
Skipiste Baraque Fraiture

Berg·BelgiëBelgië

Baraque de Fraiture

652m

Massif ardennais

Weer op de top

Bimko · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
652m
Hoogteverschil
227mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
15°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Dec–MrtPer maand ↓
Top
50.2497°N, 5.7342°E

Berg in België

Baraque de Fraiture is een berg in het gebergte Massif ardennais (België). De top ligt 652 m boven zeeniveau.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (425 m) rijst hij 227 m op.

De dichtstbijzijnde plaats is Bihain, op 5 km en 558 m hoogte: 94 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Baraque de Fraiture voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,0/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

Geschat uit de helling: OpenStreetMap heeft geen gewaardeerde paden bij de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,537 gemarkeerde routes en 1 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 0,1/294 m klimmen vanuit het dal
  • 0,9/1,5136 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

3,6/10

  • 0,8/42 km afdalingspistes
  • 0,2/1,55 skiliften
  • 0,2/1,5213 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 2,4/34 maanden sneeuw op ongeveer 544 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 2 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 544 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot maart.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

5 liften · stations van 437 tot 650 m · 21 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Baraque de Fraiture

Op de top: sneeuw van december tot maart. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top652 msneeuw van december tot maart
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
Bihain558 msneeuw van december tot maart
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Baraque de Fraiture, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 21 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -4 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 3.880 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is april de droogste maand (52 mm) en december de natste (93 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 652 mBIHAIN · 558 mJanuari: 770 mFebruari: 940 mMaart: 1.590 mApril: 2.370 mMei: 2.960 mJuni: 3.520 mJuli: 3.880 mAugustus: 3.800 mSeptember: 3.230 mOktober: 2.390 mNovember: 1.490 mDecember: 910 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CBihain max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari1-4177084161,3
Februari2-4294073142,4
Maart6-271.59069144,2
April112122.37052126,3
Mei155162.96076146,7
Juni199193.52076147,1
Juli2111223.88076147,0
Augustus2010213.80085146,2
September177173.23060125,5
Oktober114122.39072143,5
November6061.49079161,6
December2-3291093171,0

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 386 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 9× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
652 m457 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
652 m365 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 3°NNO: 6°NOO: 3°OZO: 2°ZOZ: 4°ZZW: 2°ZWW: 2°WNW: 2°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Baraque de Fraiture

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Baraque de Fraiture van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot 650 m — slechts 2 m onder de top.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 37gemarkeerde wandelroutes

    GR 14 Parcours Principal, Fraiture Jaune, Fraiture rouge, Lierneux 6 en nog 33

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 19uitzichtpunten

    Belvedère La Falize, Point de vue du Monty, Rocher du Diable "al' Falhouze", Tour d'observation de Sacrawé en nog 15

  • 7campings

    Gossaimont, Petite Suisse, Camping aux Massotais, Domaine du Moulin de Malempré en nog 3

  • 40hotels, B&B's en chalets

    Les Moineaux, Saint-Roch, Willow Springs Way Station, Vakantiehuis La Campanelle en nog 36

  • 21restaurants en cafés

Plaatsen aan de voet

  • Bihain5 km · 558 m
  • Lierneux6 km · 418 m
  • Manhay6 km · 440 m
  • Fosse12 km · 438 m
  • Bovigny13 km · 450 m
  • Vielsalm13 km · 367 m
  • Houffalize14 km · 329 m
  • La Roche-en-Ardenne14 km · 225 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Piste de Ski - Baraque de Fraiture - Avril 2019
Stratoswift · CC0
Vielsalm-Piste de ski Baraque de Fraiture (1)
Romaine · CC0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–20201261115192120171162
2020+2,2+3,4+0,4+3,2+0,6+0,3+1,2+3,9+3,4−1,1+1,8+1,0
2021−0,8+2,1+0,6−2,8−3,3+1,8−1,8−2,6+1,5+0,1−1,0+1,1
2022+0,9+2,8+2,3−0,5+2,3+2,2+3,3+5,3−0,1+3,1+1,5+0,3
2023+1,9+1,9+0,4−1,8+0,7+3,0+0,2−0,4+4,1+2,1±0,0+1,9
2024+0,1+4,1+2,2−0,8+0,1−1,0−1,0+1,0−0,5+1,3+0,1+0,6
2025+0,4+0,2+2,5+1,8+1,1+2,5+0,3+1,9−0,7−0,3+0,3+2,1

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q2183673) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken