Naar de inhoud
Peakyas
EN
Meije 29

Berg·FrankrijkFrankrijk

La Meije

3.983m

Weer op de top

user:RobinL · CC BY-SA 2.5 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.983m
Prominentie
821m
Isolatie
9,6km
Hoogteverschil
2.610mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
76°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
45.0044°N, 6.3122°E

Berg in Frankrijk

La Meije is een berg in Frankrijk. De top ligt 3.983 m boven zeeniveau. De prominentie is 821 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 9,6 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.373 m) rijst hij 2.610 m op. De steilste kant is de noordwestkant: gemiddeld 46° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 76° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Mont-de-Lans, op 15 km en 1.269 m hoogte: 2.714 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

La Meije voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,8/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T4 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,521 gemarkeerde routes en 119 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,520 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.714 m klimmen vanuit het dal
  • 1,3/1,5821 m prominentie
  • 1,5/1,56 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,2/10

  • 3,5/4142 km afdalingspistes
  • 1,2/1,532 skiliften
  • 1,5/1,51.696 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 2.348 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 3 km
  • Makkelijk 74 km
  • Gemiddeld 17 km
  • Moeilijk 7 km
  • Zeer moeilijk 2 km
  • Freeride 39 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.348 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

32 liften · stations van 1.500 tot 3.196 m · 12 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: La Meije

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.983 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.626 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Mont-de-Lans1.269 msneeuw van december tot maart (soms van december tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

La Meije, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 5 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -25 °C. In 8 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.690 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (54 mm) en mei de natste (90 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.983 mMONT-DE-LANS · 1.269 mJanuari: 1.490 mFebruari: 1.570 mMaart: 2.120 mApril: 2.920 mMei: 3.610 mJuni: 4.320 mJuli: 4.690 mAugustus: 4.690 mSeptember: 4.090 mOktober: 3.380 mNovember: 2.340 mDecember: 1.710 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CMont-de-Lans max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-16-2511.49069114,0
Februari-16-2521.57054104,6
Maart-12-2062.12067115,4
April-7-16112.92061135,9
Mei-2-12153.61090166,6
Juni2-8204.32071148,7
Juli5-6224.69058119,5
Augustus5-6224.69059118,5
September1-10184.09059117,1
Oktober-4-14143.38075125,2
November-11-1872.34088133,5
December-15-2331.71079123,5

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.937 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.983 m1.964 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.983 m1.451 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 42°NNO: 29°NOO: 32°OZO: 24°ZOZ: 44°ZZW: 45°ZWW: 33°WNW: 46°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond La Meije

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

La Meije van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Glaciers de la Meije II op 3.196 m — slechts 787 m onder de top.

  • 20berghutten en schuilhutten

    Refuge Évariste Chancel (2.508 m), Le Pas de l'Ane, Refuge du Glacier Blanc (2.542 m), Refuge de la Selle (2.673 m) en nog 16

  • 5kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Dôme Express, Glaciers de La Meije I, Signal, Glaciers de La Meije II en nog 1

  • 3skigebieden

    Les Deux Alpes, La Grave, Le Chazelet

  • 21gemarkeerde wandelroutes

    Tour de l'Oisans et Écrins, Tour du Parc National des Écrins, Tour des Aiguilles d'Arves (étape 4), Le Sentier des Mules en nog 17

  • 2via ferrata's

    Via Ferrata Les Mines du Grand Clôt, Via Ferrata de l'Arsine

  • 13klimgebieden en -routes

    École d'escalade Maye, Tête de la Maye : Pain Grillé, La Marre Maye, Belliou en nog 9

  • 53gletsjers met een naam

    Glacier de Mont-de-Lans, Glacier de la Meije, Glacier du Plaret, Glacier de la Gandolière en nog 49

  • 43uitzichtpunten

    Aiguille Dibona, Col de Laurichard, Col du Bec, L'Âne en nog 39

  • 5campings

    Camping Le Gravelotte, bivouac du glacier blanc, Camping Municipal d'Arsine, Camping GCU de Villar-d'Arène en nog 1

  • 58hotels, B&B's en chalets

    Auberge de la Meije, Les Chalets de La Meije, Les Mélèzes, Chalet du Combeynot en nog 54

  • 24restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

119 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Mont-de-Lans15 km · 1.269 m
  • Les Deux Alpes15 km · 1.650 m
  • Le Monêtier-les-Bains16 km · 1.488 m
  • Valloire20 km · 1.404 m
  • Villeneuve21 km · 1.395 m
  • Huez22 km · 1.511 m
  • Le Bourg-d'Oisans22 km · 721 m
  • Saint-Chaffrey25 km · 1.354 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Col du Lautaret en direction de la Meije (septembre 2024)
Florian Pépellin · CC BY-SA 4.0
Emparis- massif de la Meije depuis le lac Noir
Eusebius · CC BY 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-16-16-12-7-22551-4-11-15
2020+1,7+2,2±0,0+2,6+1,9−2,1+0,6+0,7+0,5−2,9+3,0−0,8
2021−1,6+2,4+0,4−1,3−2,8+0,6−0,9−0,9+0,8−0,2±0,0+1,2
2022+1,1+1,5+1,9+0,8+3,0+2,9+4,5+2,9−0,6+3,4+1,2+1,2
2023+1,0+4,9+3,0−0,8+0,1+0,7+1,0+1,3+4,1+2,9−0,7+1,5
2024+2,4+4,7+2,3−0,1−0,8−0,4+1,5+3,0−1,9+1,0+2,1+1,1
2025+2,3+3,2+2,6+2,4+0,7+4,0+0,3+2,3+0,4+0,2+0,5+2,9

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1605356) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken