Naar de inhoud
Peakyas
EN
Aiguille des Grands Montets @ La Chavanne

Berg·FrankrijkFrankrijk

Aiguille du Chardonnet

3.824m

Mont Blancmassief

Weer op de top

Rémih · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.824m
Prominentie
503m
Hoogteverschil
2.443mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
63°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
45.9689°N, 7.0017°E

Berg in Frankrijk

Aiguille du Chardonnet is een berg in het gebergte Mont Blancmassief (Frankrijk). De top ligt 3.824 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 503 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.381 m) rijst hij 2.443 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 43° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 63° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Chamonix-Mont-Blanc, op 11 km en 1.060 m hoogte: 2.764 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Aiguille du Chardonnet voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,7/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,567 gemarkeerde routes en 119 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,520 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.764 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5503 m prominentie
  • 1,5/1,56 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

8,9/10

  • 3,8/4233 km afdalingspistes
  • 1,5/1,569 skiliften
  • 0,6/1,5573 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 1.898 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 12 km
  • Makkelijk 61 km
  • Gemiddeld 72 km
  • Moeilijk 27 km
  • Freeride 59 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.898 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

69 liften · stations van 1.611 tot 2.184 m · 45 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Aiguille du Chardonnet

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.824 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.442 msneeuw van november tot juni (soms van oktober tot juni)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Chamonix-Mont-Blanc1.060 msneeuw van december tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Aiguille du Chardonnet, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 4 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -24 °C. In 8 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.480 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is april de droogste maand (74 mm) en mei de natste (117 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 3.824 mCHAMONIX-MONT-BLANC · 1.060 mJanuari: 1.330 mFebruari: 1.410 mMaart: 1.900 mApril: 2.820 mMei: 3.540 mJuni: 4.210 mJuli: 4.480 mAugustus: 4.450 mSeptember: 3.900 mOktober: 3.270 mNovember: 2.220 mDecember: 1.560 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CChamonix-Mont-Blanc max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-16-2421.330107123,3
Februari-16-2421.41077114,5
Maart-12-2061.90094135,5
April-6-16122.82074136,3
Mei-2-12163.540117186,6
Juni2-7204.210105168,5
Juli4-6224.480103158,8
Augustus4-6224.450105147,9
September0-10183.90076136,9
Oktober-4-14143.27086135,0
November-10-1882.22094143,1
December-15-2331.560110142,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.714 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.824 m1.186 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.824 m1.435 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 36°NNO: 29°NOO: 32°OZO: 23°ZOZ: 38°ZZW: 43°ZWW: 43°WNW: 32°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Aiguille du Chardonnet

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Aiguille du Chardonnet van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot La Breya op 2.184 m — slechts 1.640 m onder de top.

  • 20berghutten en schuilhutten

    Cabane de Saleinaz CAS (2.691 m), Refuge de la Charpoua (2.841 m), Cabane d'Orny (2.826 m), Cabane du Trient (3.170 m) en nog 16

  • 14kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Charamillon, Autannes, TSD Tête de Balme, Retour Pendant en nog 10

  • 12skigebieden

    La Poya (Chamonix), Tremplin du Grepon, Brévent/Flégère (Chamonix), Balme - Vallorcine en nog 8

  • 67gemarkeerde wandelroutes

    Tour de la Vallée du Trient, Chemins pédestre de montagne, région Entremont, Chemin des Diligences, Tour du Mont Blanc - Itinéraire principal en nog 63

  • 13via ferrata's

    Via Corda Alpina, Via Ferrata Le Cascade de Bérard en nog 11

  • 43klimgebieden en -routes

    Mur d'escalade de Tsamodet, Aiguille d'Argentière, Aiguille du Chardonnet, Dalle de la Joux en nog 39

  • 39gletsjers met een naam

    Glacier des Rognons, Glacier des Grands Montets, Glacier du Chardonnet, Glacier du Trident en nog 35

  • 24uitzichtpunten

    Signal Forbes, Point de vue du glacier d'Argentière, Prise d'eau Émosson, Les Sources de l'Arveyron en nog 20

  • 7campings

    Bivouac du Rognon des Drus, Relais d'Arpette, Boerne, Camping du Glacier D'Argentiere en nog 3

  • 67hotels, B&B's en chalets

    Hôtel Eden, Gite Bon Abri, Hôtel col de la Forclaz, Splendide en nog 63

  • 83restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

119 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Chamonix-Mont-Blanc11 km · 1.060 m
  • Martigny-Combe13 km · 579 m
  • Orsières13 km · 897 m
  • Martigny-Ville16 km · 475 m
  • Salvan17 km · 923 m
  • Les Houches17 km · 1.038 m
  • Vernayaz19 km · 455 m
  • Courmayeur19 km · 1.224 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Aiguille du Chardonnet @ Chalets de Loriaz
Rémih · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-16-16-12-6-22440-4-10-15
2020+2,0+2,4+0,8+3,6+1,9−2,1+0,7+1,0+1,1−2,8+3,2−0,5
2021−1,7+1,8+0,8−0,9−3,0+1,3−0,8−1,3+1,5+0,2+0,1+0,8
2022+0,8+1,4+1,2+0,8+2,9+3,2+4,4+3,7−0,2+3,5+0,8+1,3
2023+0,5+4,0+3,2−1,1+0,5+1,5+1,4+1,9+4,9+2,9−1,5+1,2
2024+1,7+3,3+3,1−0,1−0,4−0,1+1,6+3,0−1,4+1,4+1,9+0,7
2025+1,9+2,0+2,8+3,2+0,3+3,8−0,7+2,2+0,2−0,9+0,2+2,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q404697) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken