Naar de inhoud
Peakyas
EN
Torrecerredo y Cabrones. Entre ellos, el Macizo Occidental presidido por las Peñas Santas

Berg·SpanjeSpanje

Torre de Cerredo

2.648m

Urrieles Massif

Weer op de top

No machine-readable author provided. Davidfase assumed (based on copyright claims). · Public domain · Wikimedia Commons

Hoogte
2.648m
Prominentie
1.931m
Hoogteverschil
2.215mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
68°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–JunPer maand ↓
Top
43.1981°N, 4.8531°W

Berg in Spanje

Torre de Cerredo is een berg in het gebergte Urrieles Massif (Spanje). De top ligt 2.648 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.931 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (433 m) rijst hij 2.215 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 37° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 68° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Posada de Valdeón, op 8 km en 914 m hoogte: 1.734 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Torre de Cerredo voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,7/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T3 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,529 gemarkeerde routes en 519 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,511 hutten en schuilhutten
  • 1,7/21.734 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.931 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Torre de Cerredo

Op de top: sneeuw van november tot juni (soms van oktober tot juni). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.648 msneeuw van november tot juni (soms van oktober tot juni)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.781 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
Posada de Valdeón914 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Torre de Cerredo, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 13 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -11 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.610 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (29 mm) en november de natste (99 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.648 mPOSADA DE VALDEÓN · 914 mJanuari: 1.920 mFebruari: 2.030 mMaart: 2.530 mApril: 2.990 mMei: 3.530 mJuni: 4.260 mJuli: 4.610 mAugustus: 4.610 mSeptember: 4.130 mOktober: 3.390 mNovember: 2.430 mDecember: 2.030 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CPosada de Valdeón max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-5-1161.92081142,7
Februari-4-1172.03069113,8
Maart-1-10102.53068125,2
April2-7142.99066136,2
Mei6-5173.53059127,1
Juni10-1224.2604597,3
Juli131244.6102967,7
Augustus131244.6103377,4
September10-1214.1304396,8
Oktober5-4163.39084134,8
November-1-8102.43099163,0
December-4-1072.03085142,8

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.303 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
2.648 m573 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.648 m364 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 28°NNO: 22°NOO: 11°OZO: 16°ZOZ: 31°ZZW: 37°ZWW: 37°WNW: 27°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Torre de Cerredo

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Torre de Cerredo van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 11berghutten en schuilhutten

    Invernales de Mesones, Chozo de Pantivalles, Refugio Collado Jermoso (2.064 m), Refugio de Urriellu (1.953 m) en nog 7

  • 2kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Funicular de Bulnes, Teleférico de Fuente Dé

  • —skigebieden
  • 29gemarkeerde wandelroutes

    Panderruedas-Posada de Valdeón, Montó (Valle de Prada), Vega de Llós, Collado Jermoso en nog 25

  • 5via ferrata's

    Vía Ferrata de Valdeón, 2º escape Vía Ferrata de Valdeón en nog 3

  • 3klimgebieden en -routes

    Escuela de escalada Río Cares - La Rumiada

  • 1gletsjers met een naam

    El Neverón

  • 11uitzichtpunten

    Mirador del Tombo, Mirador Picu Urriellu, Mirador de El Cable, Mirador de Lallende en nog 7

  • 13campings

    Posada de Valdeón, Emergency tent place, Emergency spot for 1 tent, El Cares en nog 9

  • 65hotels, B&B's en chalets

    Hotel del Oso, Cosgaya, Nevandi, La Ruta en nog 61

  • 43restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

519 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Posada de Valdeón8 km · 914 m
  • Carreña13 km · 188 m
  • Camaleño14 km · 424 m
  • Tresviso16 km · 886 m
  • Oseja de Sajambre17 km · 759 m
  • Amieva19 km · 599 m
  • Potes19 km · 307 m
  • Cabezón de Liébana23 km · 354 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-5-4-126101313105-1-4
2020+1,1+4,4+0,8+0,5+2,5−1,8+1,1−0,4−0,3−2,6+2,4−1,8
2021−3,0+1,0+0,3−0,6−0,6−1,3−1,4−0,4−1,3+0,9−1,7+2,0
2022+1,1+2,5−0,6−1,1+3,0+0,7+2,9+2,3−0,6+2,3+1,7+1,5
2023−0,7+0,2+1,9+3,5−0,6+0,6+1,1+2,0+1,3+2,4+2,1+1,5
2024+2,2+3,4+0,7+1,1−1,0−0,9+1,6+2,5−2,2+0,6+3,5+0,9
2025+1,4+2,3−1,2+2,0+0,5+3,2±0,0+2,3−0,4+1,8+0,1−0,4

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1520376) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken