Naar de inhoud
Peakyas
EN
Guadeloupe 114 - Sommet de la Soufrière 1467m - Guadeloupe

Vulkaan·FrankrijkFrankrijk

La Grande Soufrière

1.467m

Guadeloupe

Weer op de top

No machine-readable author provided. Ofol assumed (based on copyright claims). · CC BY 2.5 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.467m
Prominentie
1.467m
Hoogteverschil
1.150mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
48°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
16.0447°N, 61.6639°W

Berg in Frankrijk

La Grande Soufrière is een vulkaan in het gebergte Guadeloupe (Frankrijk). De top ligt 1.467 m boven zeeniveau. Het is het hoogste punt van: Guadeloupe. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.467 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (317 m) rijst hij 1.150 m op. De steilste kant is de zuidkant: gemiddeld 24° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 48° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Saint-Claude, op 4 km en 462 m hoogte: 1.005 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

La Grande Soufrière voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,9/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,3/2,518 gemarkeerde routes en 44 padstukken in de buurt
  • 0,8/1,53 hutten en schuilhutten
  • 1,0/21.005 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.467 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: La Grande Soufrière

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

La Grande Soufrière, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in september wordt het op de top ongeveer 22 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer 18 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In september stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.850 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (31 mm) en oktober de natste (172 mm).

2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 1.467 mSAINT-CLAUDE · 462 mJanuari: 5.370 mFebruari: 5.350 mMaart: 5.410 mApril: 5.550 mMei: 5.650 mJuni: 5.730 mJuli: 5.770 mAugustus: 5.830 mSeptember: 5.850 mOktober: 5.790 mNovember: 5.650 mDecember: 5.490 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CSaint-Claude max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari2018245.37045157,9
Februari1918245.35031118,4
Maart2018255.41034108,7
April2019255.55057128,7
Mei2119265.65092168,2
Juni2120265.730106188,2
Juli2220265.770126218,3
Augustus2220275.830140238,4
September2221275.850148227,8
Oktober2220275.790172237,3
November2120265.650146197,3
December2019255.49073177,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 26 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.467 m126 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.467 m58 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 6°NNO: 16°NOO: 21°OZO: 10°ZOZ: 24°ZZW: 20°ZWW: 22°WNW: 17°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond La Grande Soufrière

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

La Grande Soufrière van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 3berghutten en schuilhutten

    Refuge de Montagnards, Refuge du Morne Frébault / Matéliane, Refuge de la citerne

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 18gemarkeerde wandelroutes

    Nez Cassé via Beau-Soleil, Route en lacets, Trace des Poteaux, Grand Etang en nog 14

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 42uitzichtpunten

    Vue sur deux des Chutes du Carbet, Vent Soufflé, Belvédère de la Regrettée en nog 39

  • —campings
  • 21hotels, B&B's en chalets

    Gîtes de l’habituée, Gîtes Antikaz’la, Domaine de Vanibel, Gîte la Pitchouri en nog 17

  • 67restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

44 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen

Plaatsen aan de voet

  • Saint-Claude4 km · 462 m
  • Gourbeyre6 km · 339 m
  • Trois-Rivières8 km · 110 m
  • Basse-Terre9 km · 11 m
  • Baillif9 km · 12 m
  • Capesterre-Belle-Eau11 km · 17 m
  • Vieux-Habitants11 km · 7 m
  • Petit-Bourg18 km · 7 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020201920202121222222222120
2020+0,6+0,5+0,2+0,6+0,5+0,7+0,7+0,6+0,4+0,2−0,2+0,1
2021+0,4+0,3+0,2±0,0±0,0−0,2±0,0+0,2+0,5+0,5+0,4+0,4
2022+0,4+0,2+0,1−0,3+0,1+0,2+0,1+0,2+0,3+0,1+0,1+0,1
2023±0,0−0,1+0,2±0,0+0,8+1,1+0,9+1,1+1,4+1,1+1,0+0,9
2024+1,1+1,2+1,3+1,5+1,7+1,5+1,2+1,0+1,1+1,6+1,3+1,1
2025+1,0+0,8+1,0+0,2+0,3+0,1+0,4+0,7+0,8+0,7+0,5+0,4

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1149310) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken