Naar de inhoud
Peakyas
EN
Corvus corax canariensis - Roque de los Muchachos - La Palma

Berg·SpanjeSpanje

Roque de los Muchachos

2.426m

Weer op de top

Rvr · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.426m
Prominentie
2.423m
Hoogteverschil
1.940mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
68°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
28.7544°N, 17.8850°W

Berg op La Palma, Spanje

Roque de los Muchachos is een berg in Spanje. De top ligt 2.426 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 2.423 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (486 m) rijst hij 1.940 m op. De steilste kant is de oostkant: gemiddeld 40° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 68° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Garafía, op 8 km en 795 m hoogte: 1.631 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Roque de los Muchachos voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

8,1/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,525 gemarkeerde routes en 77 padstukken in de buurt
  • 1,0/1,54 hutten en schuilhutten
  • 1,6/21.631 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,52.423 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Roque de los Muchachos

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Roque de los Muchachos, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in september wordt het op de top ongeveer 12 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer 5 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In september stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.820 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (2 mm) en november de natste (52 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.426 mGARAFÍA · 795 mJanuari: 3.840 mFebruari: 3.740 mMaart: 3.760 mApril: 3.860 mMei: 4.060 mJuni: 4.360 mJuli: 4.580 mAugustus: 4.760 mSeptember: 4.820 mOktober: 4.720 mNovember: 4.380 mDecember: 4.080 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CGarafía max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari76153.8402966,5
Februari75153.7403987,3
Maart76153.7602458,5
April76153.8602049,4
Mei87164.060829,8
Juni108184.3604010,1
Juli1110194.580209,7
Augustus1211204.760619,7
September1211204.8201529,4
Oktober1210204.7203567,9
November109184.3805286,5
December87164.0805186,0

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 61 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.426 m929 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.426 m428 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 12°NNO: 4°NOO: 40°OZO: 40°ZOZ: 30°ZZW: 6°ZWW: 12°WNW: 14°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Roque de los Muchachos

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Roque de los Muchachos van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 4berghutten en schuilhutten

    Casa Forestal, Refugio de Gallegos, Refugio de Tinizara, Refugio Punta de Los Roques

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 25gemarkeerde wandelroutes

    El Bastón, La Zarza, Los Sauces-Pico de La Cruz, Los Sauces - Los Tilos. Centro de Visitantes en nog 21

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 67uitzichtpunten

    Mirador del Lomo de Tagasaste, Somada del Palo, Las Lajatas el Viento, Mirador Lomo de las Chozas en nog 63

  • 3campings

    Zona de Acampada y Camping San Antonio del Monte, Camping Caldera de Taburiente

  • 56hotels, B&B's en chalets

    Roque Faro, Rosaburiente, Casa Platero, Casa Calvario en nog 52

  • 39restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

77 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Garafía8 km · 795 m
  • Tijarafe9 km · 623 m
  • Puntagorda9 km · 682 m
  • Los Llanos de Aridane11 km · 341 m
  • Barlovento11 km · 575 m
  • El Paso12 km · 641 m
  • Garachico12 km · 295 m
  • Tazacorte13 km · 111 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

La Palma - El Paso - Roque de los Muchachos 01 ies
Frank Vincentz · CC BY-SA 3.0
La Palma - El Paso - Roque de los Muchachos 02 ies
Frank Vincentz · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020777781011121212108
2020+0,3+1,3+0,4+0,7+0,6+0,5−0,2±0,0+0,1−0,2+0,6+0,2
2021+0,2+0,4+0,1+1,0+0,3−0,3−0,4+0,2+0,7−0,3±0,0+0,2
2022+0,9+0,9±0,0+0,1+0,7±0,0±0,0−0,4+0,2±0,0+0,9+1,5
2023+0,7+0,1+1,9+1,4+1,3+1,6+1,4+1,3+0,8+2,1+1,7+1,5
2024+2,1+2,2+1,2+1,8+0,8+0,4+0,3+0,2−0,3±0,0+1,2+0,8
2025+0,8+0,6+0,6+0,5+0,3+0,4+0,6+0,5+0,2+0,3+0,7−0,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q956785) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken