Naar de inhoud
Peakyas
EN
七星山東峰 East Peak of Qixingshan - panoramio

Berg·TaiwanTaiwan

Qixing Mountain

1.120m

Tatun Volcano Group

Weer op de top

lienyuan lee · CC BY 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.120m
Prominentie
1.060m
Hoogteverschil
1.012mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
40°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
25.1708°N, 121.5533°E

Berg in Taiwan

Qixing Mountain is een berg in het gebergte Tatun Volcano Group (Taiwan). De top ligt 1.120 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.060 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (108 m) rijst hij 1.012 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 24° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 40° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Neihu, op 10 km en 18 m hoogte: 1.102 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Qixing Mountain voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,8/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T1 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,585 gemarkeerde routes en 445 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 1,1/21.102 m klimmen vanuit het dal
  • 1,3/1,51.060 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

0,1/10

  • 0,0/40 km afdalingspistes
  • 0,1/1,52 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 0,0/30 maanden sneeuw op ongeveer 518 m

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 518 m, midden in het skigebied: geen sneeuw.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

2 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Qixing Mountain

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Qixing Mountain, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 26 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer 7 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 6.290 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (88 mm) en juni de natste (270 mm).

0 m2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 1.120 mNEIHU · 18 mJanuari: 3.570 mFebruari: 3.850 mMaart: 4.310 mApril: 5.030 mMei: 5.630 mJuni: 5.990 mJuli: 6.290 mAugustus: 6.170 mSeptember: 5.790 mOktober: 5.170 mNovember: 4.670 mDecember: 3.870 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNeihu max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari127183.57095161,0
Februari148193.85088160,9
Maart169224.310126191,7
April2013255.030122182,6
Mei2217285.630227213,6
Juni2419305.990270225,2
Juli2620316.290169198,3
Augustus2520316.170263237,4
September2319295.790243195,6
Oktober2016265.170108144,0
November1813234.670107162,1
December149193.87096161,1

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 229 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.120 m185 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.120 m23 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 18°NNO: 22°NOO: 18°OZO: 14°ZOZ: 19°ZZW: 24°ZWW: 18°WNW: 16°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Qixing Mountain

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Qixing Mountain van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 85gemarkeerde wandelroutes

    法雨寺步道, 郵政訓練所步道, 海芋環狀步道, 水尾巴拉卡步道 en nog 81

  • —via ferrata's
  • 2klimgebieden en -routes

    原岩攀岩館-明德店

  • —gletsjers met een naam
  • 155uitzichtpunten

    龍船岩, 芝山岩, 風櫃嘴觀景台, 熱海岩場頂部 en nog 151

  • 13campings

    H4區雙層營位, H1區雙層營位, H2區雙層營位, H3區雙層營位 en nog 9

  • 93hotels, B&B's en chalets

    沐蘭精品旅館, Solo Singer Inn, 水都飯店, 東皇 en nog 89

  • 2.749restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

445 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T5
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T5 veeleisend alpien

Plaatsen aan de voet

  • Neihu10 km · 18 m
  • Sanzhi11 km · 72 m
  • Danshui11 km · 17 m
  • Taipei13 km · 5 m
  • Shimen13 km · 15 m
  • New Taipei City16 km · 4 m
  • Xizhi16 km · 16 m
  • Keelung19 km · 19 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Cising mountains, Yangmingshan National Park (七星山山腰) - panoramio (1)
Liu Dyson · CC BY 3.0
Cising mountains, Yangmingshan National Park (七星山山腰) - panoramio (2)
Liu Dyson · CC BY 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020121416202224262523201814
2020+1,3+1,3+1,7−2,0+1,1+1,6+0,7+0,2−0,1−0,1+0,8−0,4
2021−0,7+1,3+1,3+0,4+3,1+0,6−0,1−0,3+1,5+0,9−0,5+0,3
2022+0,5−1,5+1,7−0,3−2,3±0,0+0,4+1,2+0,7+0,5+1,6−1,2
2023+0,5−0,2+0,7+0,8+1,3+1,3+1,7+1,0+1,3+1,4+1,8+1,9
2024+1,2+1,1+1,9+3,7−0,1+0,6+0,7+0,9+1,9+1,6+0,4−0,3
2025+0,1−0,9+0,1+0,9+0,2+0,8−0,8+0,4+2,2+3,3+0,3+1,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q7267977) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken