Naar de inhoud
Peakyas
EN
Cima Presanella 2

Berg·ItaliëItalië

Presanella

3.556m

Presanella Group

Weer op de top

Grasso83 · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.556m
Prominentie
1.672m
Isolatie
18km
Hoogteverschil
2.137mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
66°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
46.2200°N, 10.6644°E

Berg in Italië

Presanella is een berg in het gebergte Presanella Group (Italië). De top ligt 3.556 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.672 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 18 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.419 m) rijst hij 2.137 m op. De steilste kant is de oostkant: gemiddeld 39° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 66° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Vermiglio, op 9 km en 1.216 m hoogte: 2.340 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Presanella voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,9/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T5 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,535 gemarkeerde routes en 93 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,525 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.340 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.672 m prominentie
  • 1,5/1,57 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,0/10

  • 3,3/4107 km afdalingspistes
  • 1,5/1,558 skiliften
  • 1,2/1,51.212 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 2.394 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 37 km
  • Gemiddeld 47 km
  • Moeilijk 21 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.394 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

58 liften · stations van 1.788 tot 3.000 m · 2 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Presanella

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.556 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.386 msneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Vermiglio1.216 msneeuw van december tot maart
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Presanella, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 7 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -22 °C. In 8 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.580 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is januari de droogste maand (45 mm) en november de natste (119 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.556 mVERMIGLIO · 1.216 mJanuari: 1.290 mFebruari: 1.490 mMaart: 2.140 mApril: 2.850 mMei: 3.520 mJuni: 4.230 mJuli: 4.580 mAugustus: 4.520 mSeptember: 3.860 mOktober: 3.110 mNovember: 2.170 mDecember: 1.460 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CVermiglio max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-15-2201.2904584,5
Februari-13-2121.4905275,6
Maart-9-1762.1406086,6
April-5-12112.85085136,1
Mei0-8153.520114176,1
Juni4-4204.230106177,4
Juli7-2224.580102178,0
Augustus6-2224.520116167,2
September2-6173.86094126,3
Oktober-3-11123.110106125,1
November-9-1562.170119113,6
December-14-2121.4606493,7

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.384 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.556 m1.541 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.556 m1.111 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 36°NNO: 28°NOO: 39°OZO: 23°ZOZ: 30°ZZW: 20°ZWW: 12°WNW: 36°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Presanella

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Presanella van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot 3.000 m — slechts 556 m onder de top.

  • 25berghutten en schuilhutten

    Baita Cioc, Rifugio Val Amola-Giovanni Segantini, Bivacco Begey (2.909 m), Rifugio Cornisello (2.120 m) en nog 21

  • 17kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Pinzolo - Prà Rodont, Bleis, Ghiacciaio Presena, Colonia Vigili - Tonale en nog 13

  • 3skigebieden

    Pinzolo, Ponte di Legno - Passo Tonale, Skirama Dolomiti Adamello-Brenta

  • 35gemarkeerde wandelroutes

    Sentiero "Michele Mattasoglio", Sentiero della Canavaccia e guide alpine Dallagiacoma, Biotopo Torbiera del Tonale, Sentiero della scalaza en nog 31

  • 1via ferrata's

    Della Lobbia Alta

  • 6klimgebieden en -routes

    Trepin Paradise, Palestra Voltolini Giordano en nog 4

  • 18gletsjers met een naam

    Vedretta di Nardis, Ghiacciaio di Cornisello, Vedretta Cercen, Vedretta orientale di Presena en nog 14

  • 13uitzichtpunten

    Panorama di Piuccilla, Cascate Nardis, Punto panoramico en nog 10

  • 2campings

    Area Camper Paradiso, Camping Parco Adamello

  • 86hotels, B&B's en chalets

    Hotel Rio, Resident Top, Il Maniero, Hotel Denny e Residence en nog 82

  • 63restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

93 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Vermiglio9 km · 1.216 m
  • Fraviano9 km · 1.216 m
  • Carisolo9 km · 808 m
  • Pinzolo10 km · 770 m
  • Giustino11 km · 770 m
  • Ossana11 km · 1.003 m
  • Pellizzano12 km · 925 m
  • Caderzone Terme12 km · 723 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

La parte settentrionale del Lago di Garda sullo sfondo le cime innevate del Carè Alto e della Presanella
Matteo Buffa · CC BY-SA 4.0
Passo del Tonale - Panorama Bleis ( 2525m) view from Pista Paradiso ^ Cima Presena and Cima Presanella (3556m) - panoramio
Zoran Kurelić Rabko · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-15-13-9-504762-3-9-14
2020+2,2+2,2−0,2+1,8+0,8−1,4−0,3+0,1+0,7−1,7+2,2−0,9
2021−1,9±0,0−1,1−2,4−2,1+0,9−0,2−0,6+1,5−0,4+0,1+0,5
2022+2,1+2,5+0,5±0,0+1,9+3,3+4,0+1,6−0,7+3,5+1,3+0,3
2023+0,8+2,7+1,7−1,0−0,5+0,3+0,4+1,5+3,2+3,6−0,3+2,0
2024+1,8+4,0+1,3+0,4−1,2−0,7+0,8+2,3−0,8+0,8+1,4+1,7
2025+1,3+1,5+1,4+1,7±0,0+2,8−1,0±0,0+0,1−0,6−0,1+2,7

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q2094363) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken