Naar de inhoud
Peakyas
EN
2016. Pico Ruivo. Madeira. Portugal '17

Berg·PortugalPortugal

Pico Ruivo

1.862m

Madeira

Weer op de top

Luis Miguel Bugallo Sánchez (Lmbuga) · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.862m
Prominentie
1.862m
Hoogteverschil
1.609mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
56°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
32.7589°N, 16.9428°W

Berg in Madeira

Pico Ruivo is een berg in het gebergte Madeira (Portugal). De top ligt 1.862 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.862 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (253 m) rijst hij 1.609 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 39° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 56° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Curral das Freiras, op 5 km en 435 m hoogte: 1.427 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Pico Ruivo voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,8/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T1 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,533 gemarkeerde routes en 283 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 1,4/21.427 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.862 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

0,2/10

  • 0,0/40 km afdalingspistes
  • 0,2/1,56 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 0,0/30 maanden sneeuw op ongeveer 935 m

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 935 m, midden in het skigebied: geen sneeuw.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

6 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Pico Ruivo

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Pico Ruivo, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in september wordt het op de top ongeveer 11 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer 4 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In september stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 3.600 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (4 mm) en december de natste (45 mm).

1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 1.862 mCURRAL DAS FREIRAS · 435 mJanuari: 2.770 mFebruari: 2.680 mMaart: 2.690 mApril: 2.750 mMei: 2.910 mJuni: 3.200 mJuli: 3.410 mAugustus: 3.580 mSeptember: 3.600 mOktober: 3.460 mNovember: 3.150 mDecember: 2.940 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CCurral das Freiras max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari65152.7703274,8
Februari54152.6803885,8
Maart54152.6904087,0
April65152.7502658,4
Mei76162.9101648,8
Juni98183.200829,6
Juli109193.410409,2
Augustus1110203.580619,2
September1110213.6001838,3
Oktober109203.4603887,0
November87183.1504395,1
December76162.94045104,7

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 30 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.862 m257 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.862 m3 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 27°NNO: 20°NOO: 22°OZO: 18°ZOZ: 18°ZZW: 39°ZWW: 21°WNW: 32°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Pico Ruivo

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Pico Ruivo van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • 1kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Teleférico da Rocha do Navio

  • —skigebieden
  • 33gemarkeerde wandelroutes

    PR 18 - Levada do Rei, PR 9.1 Levada do Caldeirão Verde - Um Caminho para todos, PR 1 - Vereda do Areeiro, PR 1.2 - Vereda do Pico Ruivo en nog 29

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 163uitzichtpunten

    Boca da Encumeada, Pico do Arieiro, Pico da Murta, Cemitério en nog 159

  • 18campings

    Chão dos Louros, Poiso, Pico Ruivo, Unofficial large area of flat grass with some tree shelter en nog 14

  • 83hotels, B&B's en chalets

    Eira Do Serrado, Valley View Hotel Encumeada, Cabanas de São Jorge Village, Solar de Boaventura en nog 79

  • 198restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

283 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien

Plaatsen aan de voet

  • Curral das Freiras5 km · 435 m
  • Santana7 km · 492 m
  • Boaventura7 km · 252 m
  • São Jorge8 km · 73 m
  • São Vicente10 km · 111 m
  • São Roque10 km · 294 m
  • Funchal10 km · 280 m
  • Corujeira de Dentro10 km · 294 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

A CAMINHO DO PICO RUIVO 12
Jcunha123 · CC BY-SA 3.0
A CAMINHO DO PICO RUIVO 5
Jcunha123 · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–20206556791011111087
2020+0,6+1,4+0,6+0,7+0,7+0,4±0,0+0,4+0,2−0,2+0,2−0,2
2021−0,4+0,4±0,0+1,0+0,7−0,3±0,0+0,4+0,8+0,3+0,4+0,8
2022+0,8+0,8±0,0±0,0+0,8−0,3−0,3−0,6+0,5+0,3+1,1+1,5
2023+0,1+0,2+1,7+1,4+1,6+1,5+1,1+1,6+1,1+2,2+1,3+1,5
2024+2,3+2,1+1,2+1,6+1,0±0,0+0,8+0,6±0,0+0,8+1,7+0,8
2025+1,3+1,1+0,4+0,5+0,6+0,8+0,5+0,1±0,0+0,7+0,9±0,0

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

In de buurt

Meer bergen in de buurt

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q473169) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken