Naar de inhoud
Peakyas
EN
Junko Tabei 85 (5)

Berg·TadzjikistanTadzjikistan

Peak Korzhenevskaya

7.105m

Academie van Wetenschappengebergte

Weer op de top

Jaan Künnap · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
7.105m
Prominentie
1.650m
Isolatie
12km
Hoogteverschil
3.082mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
67°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–SepPer maand ↓
Eerste beklimming
1953
Top
39.0556°N, 72.0114°E

Berg in Tadzjikistan

Peak Korzhenevskaya is een berg in het gebergte Academie van Wetenschappengebergte (Tadzjikistan). De top ligt 7.105 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.650 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 12 km verderop. De eerste beklimming was in 1953.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (4.023 m) rijst hij 3.082 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 52° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 67° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

Meer op Wikipedia

Scores

Peak Korzhenevskaya voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

3,9/10

Moeilijkheid tot de top

Expeditie

Boven 6.500 m: een expeditieberg (hoogte, logistiek, vaak vergunningen). Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,0/2,50 gemarkeerde routes en 0 padstukken in de buurt
  • 0,2/1,51 hutten en schuilhutten
  • 2,0/23.082 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.650 m prominentie
  • 0,0/1,50 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Peak Korzhenevskaya

Op de top: sneeuw van november tot september (soms het hele jaar). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top7.105 msneeuw van november tot september (soms het hele jaar)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege5.564 msneeuw van november tot september (soms het hele jaar)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Voet van de berg4.023 msneeuw van februari tot mei (soms van oktober tot juni)
Soms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Peak Korzhenevskaya, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer -9 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -42 °C. Zelfs in de warmste maand blijft de top de hele dag onder nul: ijs en sneeuw het hele jaar door. Zelfs op zijn hoogst, in juli, komt de nulgradengrens maar tot ongeveer 5.670 m: 1.435 m onder de top. In de regio is september de droogste maand (3 mm) en november de natste (30 mm).

2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 7.105 mJanuari: 2.010 mFebruari: 2.330 mMaart: 3.110 mApril: 3.910 mMei: 4.590 mJuni: 5.210 mJuli: 5.670 mAugustus: 5.670 mSeptember: 5.010 mOktober: 4.020 mNovember: 3.050 mDecember: 2.300 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-33-422.0101953,9
Februari-31-402.3302364,2
Maart-26-363.1102886,0
April-21-303.9102878,4
Mei-16-254.5902379,2
Juni-12-225.2101649,6
Juli-9-205.6706210,7
Augustus-9-205.67017111,2
September-14-235.0103110,2
Oktober-20-284.020936,7
November-26-343.0503044,8
December-31-392.3002053,9

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 4.192 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
7.105 m3.409 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
7.105 m4.002 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 36°NNO: 40°NOO: 47°OZO: 25°ZOZ: 37°ZZW: 49°ZWW: 52°WNW: 25°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Peak Korzhenevskaya

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Peak Korzhenevskaya van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 1berghutten en schuilhutten

    поляна Москвина

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • 10gletsjers met een naam

    Солдатова, № 725, Хышьет, Ганджурек en nog 6

  • —uitzichtpunten
  • 8campings
  • —hotels, B&B's en chalets
  • 1restaurants en cafés

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Mayuri Yasuhara, Nobuko Yanagisawa ja Junko Tabei 85
Jaan Künnap · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-33-31-26-21-16-12-9-9-14-20-26-31
2020−1,0+1,7+0,1+0,2+0,3−1,7−2,2−0,8−1,4−1,8−1,9−1,6
2021+0,5+1,7−0,8−3,4−2,0−1,6−0,8−2,2+2,1−0,7−0,3+1,2
2022+1,3−0,9+1,3+0,6+0,1−1,1+1,2−2,2±0,0−0,8−1,3±0,0
2023−0,8+0,9+1,1−1,2−1,8+0,2+0,1−0,6−0,1+1,0+3,6+3,5
2024+3,1−1,4−1,0−1,5−0,5−1,0−1,0+0,2+0,4−0,1+0,4−1,9
2025+0,6+0,4−0,9+1,1+2,5+1,1+1,6+1,0+1,6+0,9+1,3+2,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q545239) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken