Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mulhacen Winter

Berg·SpanjeSpanje

Mulhacén

3.479m

Sierra Nevada

Weer op de top

Nilsf at German Wikipedia · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.479m
Prominentie
3.290m
Isolatie
528km
Hoogteverschil
1.760mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
52°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–JunPer maand ↓
Top
37.0533°N, 3.3117°W

Berg in Spanje

Mulhacén is een berg in het gebergte Sierra Nevada (Spanje). De top ligt 3.479 m boven zeeniveau. De prominentie is 3.290 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 528 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.719 m) rijst hij 1.760 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 32° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 52° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Trevélez, op 7 km en 1.468 m hoogte: 2.011 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mulhacén voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,3/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T3 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,520 gemarkeerde routes en 207 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,514 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.011 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,53.290 m prominentie
  • 1,5/1,511 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

8,0/10

  • 3,3/4105 km afdalingspistes
  • 0,8/1,522 skiliften
  • 0,9/1,5901 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/35 maanden sneeuw op ongeveer 2.600 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 10 km
  • Makkelijk 41 km
  • Gemiddeld 50 km
  • Moeilijk 4 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.600 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot april (soms van november tot april).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

22 liften · stations van 2.149 tot 3.050 m · 5 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mulhacén

Op de top: sneeuw van november tot juni (soms van oktober tot juni). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.479 msneeuw van november tot juni (soms van oktober tot juni)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.474 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
Trevélez1.468 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mulhacén, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 15 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -13 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.750 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (1 mm) en november de natste (44 mm).

2.000 m3.000 m4.000 m5.000 m6.000 mTOP · 3.479 mTREVÉLEZ · 1.468 mJanuari: 2.640 mFebruari: 2.750 mMaart: 3.180 mApril: 3.630 mMei: 4.310 mJuni: 5.200 mJuli: 5.750 mAugustus: 5.640 mSeptember: 4.840 mOktober: 4.090 mNovember: 3.150 mDecember: 2.770 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CTrevélez max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-5-1382.6403165,9
Februari-5-1382.7503266,5
Maart-2-11113.1804067,6
April1-9143.6303268,7
Mei5-5184.31018410,4
Juni110245.2004112,5
Juli153285.7501013,1
Augustus143275.6404111,7
September9-1224.8402249,2
Oktober4-5174.0903567,6
November-2-10113.1504476,2
December-5-1282.7704075,8

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 982 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
3.479 m1.852 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.479 m1.961 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 32°NNO: 20°NOO: 26°OZO: 15°ZOZ: 7°ZZW: 22°ZWW: 23°WNW: 27°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mulhacén

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mulhacén van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Telesilla Stadium op 3.050 m — slechts 429 m onder de top.

  • 14berghutten en schuilhutten

    Cortijos del Hornillo (1.838 m), Refugio Poqueira (2.500 m), Refugio de la Cucaracha (1.840 m), Refugio Vivac de la Caldera (3.065 m) en nog 10

  • 15kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Telecabina Al-Ándalus, Telesilla Stadium, Telesilla Borreguiles I, Telesilla Emile Allais en nog 11

  • 1skigebieden

    Estación de Esquí y Montaña de Sierra Nevada

  • 20gemarkeerde wandelroutes

    Acequias del Poqueira, Trevélez-Siete Lagunas, Andalucía - South Route (Provincia de Granada), Trevelez-Alto de Chorrillo en nog 16

  • —via ferrata's
  • 1klimgebieden en -routes

    Cascada de los Militares

  • —gletsjers met een naam
  • 17uitzichtpunten

    Mirador de Trevélez, Mirador del Corral del Veleta, Peña del Perro, Mirador "Era El Fuerte" en nog 13

  • 2campings

    Parking Los Peñones, Camping Trevélez

  • 24hotels, B&B's en chalets

    Pure Mountains, El Paraje, Hotel La Fragua I, Hotel Telecabina en nog 20

  • 42restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

207 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Trevélez7 km · 1.468 m
  • Capileira11 km · 1.454 m
  • Pórtugos12 km · 1.304 m
  • Busquístar13 km · 1.179 m
  • Pampaneira13 km · 1.064 m
  • Bérchules14 km · 1.341 m
  • Güéjar-Sierra16 km · 1.101 m
  • Cádiar17 km · 930 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

110920 Westwand Mulhacén und Ref.Caldera-jpg
Torobravo2011 · CC BY-SA 3.0
Alcazaba, Punta de la Cornisa y Mulhacén 3.479 m
Juanjosepascua · CC BY-SA 3.0 es

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-5-5-21511151494-2-5
2020+0,3+5,0+0,8−0,8+1,4−0,9+1,4+1,4+0,3+0,1+2,0±0,0
2021−0,7+2,2+0,4−0,3+1,3−0,8+0,9+1,1+1,5+1,4−1,0+1,8
2022+0,9+3,3−1,4−0,8+2,9+2,5+1,9+1,5+1,4+3,2+3,3+2,5
2023+0,2−0,4+4,1+5,6−0,1−0,3+2,5+2,5+0,8+2,0+3,6+2,4
2024+3,4+3,2+0,9+2,4+2,2−0,1+2,0+1,9+1,0+0,3+3,1+1,4
2025+1,3+2,2−1,4+1,1+1,0+3,6+1,2+1,9+2,1+2,1+1,0−0,9

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q209528) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken