Naar de inhoud
Peakyas
EN
,Moraine Lake & Mount Fay seen from Mount Temple Summit

Berg·CanadaCanada

Mount Temple

3.543m

Bow Range

Weer op de top

Khoshhat · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.543m
Prominentie
1.544m
Hoogteverschil
1.817mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
64°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Eerste beklimming
1894
Top
51.3511°N, 116.2058°W

Berg in Canada

Mount Temple is een berg in het gebergte Bow Range (Canada). De top ligt 3.543 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.544 m. De eerste beklimming was in 1894.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.726 m) rijst hij 1.817 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 54° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 64° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

Meer op Wikipedia

Scores

Mount Temple voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,5/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T4 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,5/2,50 gemarkeerde routes en 11 padstukken in de buurt
  • 0,2/1,51 hutten en schuilhutten
  • 1,8/21.817 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.544 m prominentie
  • 1,2/1,55 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

6,4/10

  • 3,0/468 km afdalingspistes
  • 0,4/1,512 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 3,0/39 maanden sneeuw op ongeveer 2.126 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 25 km
  • Gemiddeld 18 km
  • Moeilijk 22 km
  • Zeer moeilijk 2 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.126 m, midden in het skigebied: sneeuw van oktober tot juni.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

12 liften · 17 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mount Temple

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.543 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.634 msneeuw van oktober tot juli (soms van september tot juli)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Voet van de berg1.726 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mount Temple, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 6 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -28 °C. In 9 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.470 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (56 mm) en juni de natste (117 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 3.543 mJanuari: 700 mFebruari: 780 mMaart: 1.300 mApril: 1.840 mMei: 2.850 mJuni: 3.880 mJuli: 4.470 mAugustus: 4.330 mSeptember: 3.510 mOktober: 2.300 mNovember: 1.130 mDecember: 470 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-18-2770069181,9
Februari-18-2878056144,2
Maart-15-251.30089204,5
April-11-201.84070186,4
Mei-4-132.85082187,4
Juni2-83.880117226,4
Juli6-54.47086188,5
Augustus5-64.33070148,0
September0-103.51080155,4
Oktober-8-172.30086173,4
November-16-241.13090191,3
December-20-2847066171,7

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 2.099 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.543 m1.556 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.543 m1.693 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 54°NNO: 34°NOO: 40°OZO: 46°ZOZ: 30°ZZW: 31°ZWW: 39°WNW: 46°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mount Temple

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mount Temple van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 1berghutten en schuilhutten

    Neil Colgan Hut

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • 1skigebieden

    Lake Louise Ski Area

  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • 10gletsjers met een naam

    Wenkchemna Glacier, Fay Glacier, Haddo Glacier, Horseshoe Glacier en nog 6

  • 20uitzichtpunten

    Six glaciers viewpoint, Moraine lake, Fairview Lookout, Little Beehive en nog 16

  • 5campings

    Pa10, Lake Louise Overflow Campground, Lake Louise Softsided Campground, Lake Louise Hardsided Campground en nog 1

  • 28hotels, B&B's en chalets

    HI Lake Louise Alpine Centre, Moraine Lake lodge, Deer Lodge, The Post Hotel & Spa en nog 24

  • 21restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

11 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T2T3T4T5
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

.Mount Temple Summit
Khoshhat · CC BY-SA 4.0
Canadian Rockies Mountain
Stuart Simpson · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-18-18-15-11-42650-8-16-20
2020±0,0+0,7−1,5−1,4−0,3−0,6−1,2−0,2+1,8−1,8+0,2+2,9
2021+0,6−3,4+1,1+0,3+0,1+3,8+3,7−0,5±0,0+0,5+2,3−3,6
2022+0,6+0,7+0,8−2,1−2,7−0,6+1,9+3,1+3,7+5,7−2,6−2,2
2023+1,1−0,9−1,5+0,3+7,5+2,9+0,9+1,9+1,0+2,1+1,9+4,8
2024−1,2+2,2+0,1+0,4−0,7−1,0+2,6+0,9+2,5+1,2±0,0+4,2
2025−0,5−2,5+1,7+1,0+2,7+1,0−0,5+1,7+5,2+1,2+2,4+3,8

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q493664) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken