Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mount Rainier in 3D: echt reliëf (Copernicus DEM) en satellietbeeld (Sentinel-2)

Vulkaan·Verenigde StatenVerenigde Staten

Mount Rainier

4.389m

Cascade Range

Weer op de top

3D-weergave getekend met Copernicus WorldDEM-30 (© DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA) en Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH, CC BY 4.0

Hoogte
4.389m
Prominentie
4.030m
Isolatie
1.177km
Hoogteverschil
2.504mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
44°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Eerste beklimming
1870
Top
46.8531°N, 121.7606°W

Berg in de Verenigde Staten

Mount Rainier is een vulkaan in het gebergte Cascade Range (Verenigde Staten). De top ligt 4.389 m boven zeeniveau. De prominentie is 4.030 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 1.177 km verderop. De eerste beklimming was in 1870.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.885 m) rijst hij 2.504 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 27° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 44° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

Meer op Wikipedia

Scores

Mount Rainier voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,6/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T6 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 1,7/2,58 gemarkeerde routes en 19 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.504 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,54.030 m prominentie
  • 0,8/1,53 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,6/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mount Rainier

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top4.389 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege3.137 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Voet van de berg1.885 msneeuw van oktober tot juli
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mount Rainier, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer -1 °C; in de nachten van december zakt het naar ongeveer -26 °C. Zelfs in de warmste maand blijft de top de hele dag onder nul: ijs en sneeuw het hele jaar door. Zelfs op zijn hoogst, in augustus, komt de nulgradengrens maar tot ongeveer 4.200 m: 189 m onder de top. In de regio is juli de droogste maand (21 mm) en januari de natste (235 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 4.389 mJanuari: 1.200 mFebruari: 1.260 mMaart: 1.620 mApril: 2.200 mMei: 2.990 mJuni: 3.390 mJuli: 4.060 mAugustus: 4.200 mSeptember: 3.660 mOktober: 2.600 mNovember: 1.660 mDecember: 1.110 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-21-261.200235212,4
Februari-20-261.260154184,3
Maart-18-241.620180214,9
April-14-222.200122206,8
Mei-9-192.99093168,1
Juni-6-163.39069149,3
Juli-2-134.06021611,8
Augustus-1-134.20032610,3
September-5-163.66068107,9
Oktober-12-202.600159165,1
November-18-241.660233212,7
December-21-261.110231211,9

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 910 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
4.389 m1.556 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
4.389 m1.187 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 20°NNO: 27°NOO: 23°OZO: 23°ZOZ: 20°ZZW: 10°ZWW: 23°WNW: 18°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mount Rainier

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mount Rainier van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 8gemarkeerde wandelroutes

    Wonderland Trail, Burroughs Mountain Loop, Glacier Basin Trail, Skyline Trail en nog 4

  • —via ferrata's
  • 2klimgebieden en -routes

    Mount Rainier

  • 30gletsjers met een naam

    Stevens Glacier, The Turtle, Nisqually Icefall, Pyramid Glaciers en nog 26

  • 18uitzichtpunten

    Nisqually Vista, Glacier Overlook, Glacier Vista, Comet Falls Viewpoint en nog 14

  • 14campings

    Sunrise Camp, Camp Muir, Eagle's Roost Camp, Camp Hazard en nog 10

  • 1hotels, B&B's en chalets

    Paradise Inn

  • 4restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

19 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Mount Rainier 5917s
Walter Siegmund (talk) · CC BY-SA 3.0
A meltwater lake colored turquoise by glacier silt (5901254e-d529-4be9-9907-1198100df06f)
NPS Photo · Public domain
Governors Ridge seen from Highway 410 in Mount Rainier National Park
Ron Clausen · CC0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-21-20-18-14-9-6-2-1-5-12-18-21
2020+0,1−0,1−0,1+1,6+0,5−1,2−0,8−1,1+2,3+0,8−0,6+1,7
2021+0,8−2,2−0,2+2,4−0,6+4,1+1,6+0,7+0,2−1,7+1,0−1,3
2022+1,1+0,8+1,6−2,8−3,1±0,0+1,4+2,8+3,0+6,1−1,8−1,1
2023±0,0−1,2−1,3−1,5+3,0+0,9+1,4+2,2±0,0+1,4+0,9+3,2
2024−1,0+0,8+1,3+0,4−1,4−0,1+1,7−0,2+0,3−0,7−1,6+1,5
2025−0,3−1,8±0,0+1,8−0,2+1,1−1,2+0,1+1,1−1,9+0,7+2,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q194057) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken