Naar de inhoud
Peakyas
EN
Cordillera Ridgeline View from Mount Pulag

Berg·FilipijnenFilipijnen

Mount Pulag

2.922m

Cordillera Central

Weer op de top

MikelleBandin · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.922m
Prominentie
2.922m
Isolatie
668km
Hoogteverschil
1.913mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
65°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
16.5806°N, 120.8844°E

Berg in de Filipijnen

Mount Pulag is een berg in het gebergte Cordillera Central (Filipijnen). De top ligt 2.922 m boven zeeniveau. De prominentie is 2.922 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 668 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.009 m) rijst hij 1.913 m op. De steilste kant is de noordwestkant: gemiddeld 44° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 65° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Kabayan, op 6 km en 1.214 m hoogte: 1.708 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mount Pulag voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,9/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 1,5/2,54 gemarkeerde routes en 28 padstukken in de buurt
  • 0,8/1,53 hutten en schuilhutten
  • 1,7/21.708 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,52.922 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mount Pulag

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mount Pulag, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in april wordt het op de top ongeveer 19 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer 5 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In april stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 6.700 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (30 mm) en augustus de natste (718 mm).

2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 2.922 mKABAYAN · 1.214 mJanuari: 5.780 mFebruari: 6.000 mMaart: 6.380 mApril: 6.700 mMei: 6.440 mJuni: 6.160 mJuli: 5.980 mAugustus: 5.840 mSeptember: 5.920 mOktober: 6.040 mNovember: 6.020 mDecember: 5.840 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CKabayan max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari145235.7803447,4
Februari155246.0003057,9
Maart177266.3805478,4
April198276.70078128,6
Mei1810266.440273247,4
Juni1610256.160384266,6
Juli1510245.980585295,4
Augustus1510235.840718294,5
September1510245.920433285,6
Oktober169246.040300196,5
November168246.020123146,7
December157235.84078106,8

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 716 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.922 m904 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.922 m1.553 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 37°NNO: 27°NOO: 22°OZO: 32°ZOZ: 29°ZZW: 33°ZWW: 36°WNW: 44°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mount Pulag

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mount Pulag van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 3berghutten en schuilhutten

    Mount Al-Al, Camp 1 Shelter (2.577 m)

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 4gemarkeerde wandelroutes

    Akiki Trail, Ambaguio Trail to Pulag, Ambangeg Trail to Pulag, Mount Pulag Lusod Trail

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 4uitzichtpunten

    Viewpoint overlooking Halsema Highway, Pulag Junior (Peak 3), Sea of Clouds Viewpoint

  • 8campings

    Mt. Pulag Camp 1, Tojacap, Pulag Saddle Camp (Todiakap Trail), Eddet Campsite en nog 4

  • 3hotels, B&B's en chalets

    Pinecone Lodge & Restaurant, Baban's Homestay, Kabayan Hostel

  • 2restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

28 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T2T3
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen

Plaatsen aan de voet

  • Kabayan6 km · 1.214 m
  • Bokod12 km · 906 m
  • Amlimay13 km · 1.642 m
  • Buguias16 km · 1.463 m
  • Natubleng17 km · 2.262 m
  • Ambuclao18 km · 761 m
  • Topdac19 km · 1.573 m
  • Atok20 km · 994 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Fogbow at Mount Pulag
Klienneeco · CC BY-SA 4.0
GREEN VAST OF MT. PULAG
Ianpetercapocao · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020141517191816151515161615
2020+0,5−0,2+0,3−0,6+0,4+1,0+1,3+0,6+1,2±0,0±0,0+0,2
2021−0,3−0,6−0,7−1,2+1,9−0,2+0,4+0,6+0,9+0,1+0,8−0,5
2022−0,1+0,6+0,1−1,3−0,8+0,4+0,9+0,3+0,1+0,4+1,0+0,1
2023+0,3+0,4−0,1+0,1+0,3+0,2+0,9+0,2+0,6+0,6+1,1+1,3
2024+0,8+1,8+1,6+3,3+1,8+1,2+1,3+1,0−0,2+0,2+0,5+1,1
2025+0,5+0,2±0,0+0,1+0,7+0,2−0,7+0,7+0,4+0,7+0,4+0,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

In de buurt

Meer bergen in de buurt

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q948670) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken