Naar de inhoud
Peakyas
EN
2016-07-25 13 14 49 Side trail branching from the main summit trail in Mount Mitchell State Park, North Carolina

Berg·Verenigde StatenVerenigde Staten

Mount Mitchell

2.037m

Black Mountains

Weer op de top

Famartin · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.037m
Prominentie
1.857m
Isolatie
1.913km
Hoogteverschil
1.120mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
37°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–AprPer maand ↓
Top
35.7650°N, 82.2653°W

Berg in de Verenigde Staten

Mount Mitchell is een berg in het gebergte Black Mountains (Verenigde Staten). De top ligt 2.037 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.857 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 1.913 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (917 m) rijst hij 1.120 m op. De steilste kant is de oostkant: gemiddeld 25° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 37° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Black Mountain, op 17 km en 731 m hoogte: 1.306 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mount Mitchell voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,4/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,2/2,514 gemarkeerde routes en 47 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 1,3/21.306 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.857 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mount Mitchell

Op de top: sneeuw van november tot april (soms van november tot mei). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.037 msneeuw van november tot april (soms van november tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.384 msneeuw van december tot maart
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
Black Mountain731 maf en toe sneeuw in januari
Soms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mount Mitchell, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 20 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -12 °C. In 3 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.080 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is oktober de droogste maand (87 mm) en juli de natste (133 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.037 mBLACK MOUNTAIN · 731 mJanuari: 1.600 mFebruari: 1.920 mMaart: 2.680 mApril: 3.550 mMei: 4.170 mJuni: 4.800 mJuli: 5.060 mAugustus: 5.080 mSeptember: 4.610 mOktober: 3.690 mNovember: 2.720 mDecember: 1.920 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CBlack Mountain max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-3-1261.60090124,1
Februari-1-1181.92093114,2
Maart4-7132.68098135,6
April10-2183.550110127,2
Mei143224.170112167,6
Juni187264.800110188,3
Juli209285.060133207,7
Augustus208285.080108187,6
September175254.610103127,1
Oktober11-1193.6908796,2
November4-7132.72091105,5
December-1-1081.920107113,8

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 752 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 3× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.037 m895 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.037 m1.167 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 12°NNO: 17°NOO: 25°OZO: 8°ZOZ: 16°ZZW: 11°ZWW: 16°WNW: 20°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mount Mitchell

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mount Mitchell van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 14gemarkeerde wandelroutes

    Mount Mitchell Summit Trail, Mount Mitchell Trail, Campground Trail, Old Mitchell Trail en nog 10

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 19uitzichtpunten

    169, Bigtom, Picnic, 168 en nog 15

  • 19campings

    Carolina Hemlocks Recreation Area, BPW, Blue Ridge Parkway Tent, Deep Gap Backcountry Campsite en nog 15

  • 2hotels, B&B's en chalets

    The Celo Inn, Albert's Lodge at Mt. Mitchell

  • 3restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

47 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen

Plaatsen aan de voet

  • Black Mountain17 km · 731 m
  • Burnsville17 km · 861 m
  • Swannanoa22 km · 670 m
  • Spruce Pine25 km · 780 m
  • West Marion25 km · 447 m
  • Marion25 km · 428 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-3-14101418202017114-1
2020+2,3+1,2+2,5−1,9−2,4−2,0+0,2−1,1−2,0+0,7+1,8−0,8
2021−0,1−0,9+2,1−1,4−1,2−0,3±0,0+0,1−0,6+0,5−1,4+6,3
2022−0,9+2,1+2,1−0,5+1,7+1,6+1,9−0,5−1,0−1,5+0,8−0,4
2023+3,8+4,5+0,9+0,4−1,1−2,0+1,0−0,5+0,7+1,2+1,5+2,3
2024−0,3+4,0+2,0+0,5+1,0+1,4+2,0+0,9+0,5+0,4+1,7+0,7
2025−2,6+2,0+2,8+2,0−0,8+1,2+2,1−1,1+0,2+0,2+0,9+0,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

In de buurt

Meer bergen in de buurt

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q615337) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken