Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mt. Kilimanjaro 12.2006

Massief·TanzaniaTanzania

Kilimanjaro

5.895m

East African mountains

Weer op de top

Unknown author · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
5.895m
Prominentie
5.895m
Isolatie
5.510km
Hoogteverschil
1.984mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
40°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
3.0675°S, 37.3564°E

Berg

Kilimanjaro is een bergmassief in het gebergte East African mountains (Tanzania). De top ligt 5.895 m boven zeeniveau. De prominentie is 5.895 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 5.510 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (3.911 m) rijst hij 1.984 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 13° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 40° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Oloitokitok, op 23 km en 1.769 m hoogte: 4.126 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Kilimanjaro voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

7,0/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 1,7/2,57 gemarkeerde routes en 30 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 2,0/24.126 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,55.895 m prominentie
  • 1,5/1,510 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Kilimanjaro

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top5.895 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege3.832 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
Oloitokitok1.769 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Kilimanjaro, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in februari wordt het op de top ongeveer -2 °C; in de nachten van juli zakt het naar ongeveer -16 °C. Zelfs in de warmste maand blijft de top de hele dag onder nul: ijs en sneeuw het hele jaar door. Zelfs op zijn hoogst, in februari, komt de nulgradengrens maar tot ongeveer 5.610 m: 285 m onder de top. In de regio is juli de droogste maand (17 mm) en april de natste (151 mm).

2.000 m3.000 m4.000 m5.000 m6.000 mTOP · 5.895 mOLOITOKITOK · 1.769 mJanuari: 5.460 mFebruari: 5.610 mMaart: 5.600 mApril: 5.380 mMei: 5.130 mJuni: 5.010 mJuli: 5.010 mAugustus: 5.200 mSeptember: 5.490 mOktober: 5.610 mNovember: 5.460 mDecember: 5.330 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °COloitokitok max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-3-14245.46075129,0
Februari-2-13255.61068109,3
Maart-2-13255.600100158,7
April-3-13245.380151227,4
Mei-5-14225.130108196,8
Juni-6-16215.0102886,0
Juli-6-16215.0101745,9
Augustus-4-16225.2001946,0
September-3-15245.4902247,6
Oktober-2-14255.6107898,0
November-3-13245.460142207,6
December-4-13235.330131208,2

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.843 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
5.895 m3.969 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
5.895 m3.427 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 7°NNO: 8°NOO: 11°OZO: 11°ZOZ: 8°ZZW: 6°ZWW: 13°WNW: 8°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Kilimanjaro

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Kilimanjaro van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 7gemarkeerde wandelroutes

    Machame, Mweka, Lemosho, Northern Circuit en nog 3

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • 1gletsjers met een naam

    Furtwängler Glacier

  • —uitzichtpunten
  • 15campings

    Second Cave Camp, School Hut Camp, Arrow glacier camp, Pofu en nog 11

  • —hotels, B&B's en chalets
  • —restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

30 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen

Plaatsen aan de voet

  • Oloitokitok23 km · 1.769 m
  • Tarakea24 km · 1.653 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Chagga man mount kilimanjaro
Keyboard Editor · CC0
Footprints on the top of Africa
Collinsalex2 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-3-2-2-3-5-6-6-4-3-2-3-4
2020−2,7−2,4−2,7−2,2−1,5−1,6−1,8−0,8−0,8+0,1−0,8−1,5
2021−1,7−1,8−0,6−1,3−0,8−1,8−2,4−1,1−1,3+0,4+2,4−1,2
2022−2,3−2,7−0,4−0,4±0,0−0,6−1,6−2,6−4,5−3,2−1,7−0,9
2023−1,4+0,5+0,4−0,4−0,6−1,5−2,2−2,8−2,0−1,3−2,9−1,5
2024−2,4−1,8−2,0−2,0−0,5−0,6+0,4+0,2+0,6+1,3+0,7−1,0
2025−1,2−0,6−0,1−0,6−0,6−0,6−2,2−2,6−1,3−0,6+0,6+1,1

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q7296) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken