Naar de inhoud
Peakyas
EN
200812 kenya 69 (3209448759)

Berg·KeniaKenia

Mount Kenya

5.199m

Kilimanjaro

Weer op de top

Franco Pecchio from Milano, Italy · CC BY 2.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
5.199m
Prominentie
3.825m
Isolatie
323km
Hoogteverschil
2.869mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
38°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Eerste beklimming
1899
Top
0.0994°S, 37.2022°E

African stratovolcano

Mount Kenya is een berg in het gebergte Kilimanjaro (Kenia). De top ligt 5.199 m boven zeeniveau. Het is het hoogste punt van: Kenia. De prominentie is 3.825 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 323 km verderop. De eerste beklimming was in 1899.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (2.330 m) rijst hij 2.869 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 9° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 38° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Nanyuki, op 18 km en 1.951 m hoogte: 3.248 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mount Kenya voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,8/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

Geschat uit de helling: OpenStreetMap heeft geen gewaardeerde paden bij de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,0/2,50 gemarkeerde routes en 0 padstukken in de buurt
  • 0,8/1,53 hutten en schuilhutten
  • 2,0/23.248 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,53.825 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mount Kenya

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top5.199 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege3.575 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
Nanyuki1.951 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mount Kenya, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in maart wordt het op de top ongeveer 4 °C; in de nachten van juli zakt het naar ongeveer -10 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In maart stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.770 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (30 mm) en april de natste (206 mm).

2.000 m3.000 m4.000 m5.000 m6.000 mTOP · 5.199 mNANYUKI · 1.951 mJanuari: 5.480 mFebruari: 5.730 mMaart: 5.770 mApril: 5.540 mMei: 5.420 mJuni: 5.360 mJuli: 5.300 mAugustus: 5.370 mSeptember: 5.600 mOktober: 5.570 mNovember: 5.310 mDecember: 5.300 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNanyuki max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari2-10235.48044119,6
Februari3-9245.73030910,0
Maart4-8255.77080179,4
April2-8235.540206268,4
Mei1-9225.420114229,4
Juni1-10225.36058178,8
Juli1-10225.30062208,2
Augustus1-10225.37071208,6
September3-10245.60056149,7
Oktober2-9245.570117228,6
November1-9225.310152277,7
December1-9225.30086198,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.911 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 3× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
5.199 m2.292 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
5.199 m2.367 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 3°NNO: 0°NOO: 0°OZO: 0°ZOZ: 0°ZZW: 0°ZWW: 9°WNW: 1°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mount Kenya

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mount Kenya van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 3berghutten en schuilhutten

    Met Station (3.040 m)

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • —uitzichtpunten
  • 1campings

    Met Station Campsite

  • 1hotels, B&B's en chalets

    Mount Kenya Safari Club

  • —restaurants en cafés

Plaatsen aan de voet

  • Nanyuki18 km · 1.951 m
  • Timau21 km · 2.202 m
  • Naro Moru22 km · 1.974 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020234211113211
2020−2,3−2,6−2,4−1,8−1,0−1,6−1,4−0,9−1,2−0,5−0,4−0,2
2021−1,8−1,5−1,2−0,2−0,5±0,0−0,7+0,4+0,3+0,9+1,8−1,4
2022−1,2−0,7−1,3−0,8−0,9−1,3−1,2−1,6−2,3−0,7−0,9−0,8
2023−1,1+0,4−0,4−1,7−0,8−1,0−0,7−0,3+0,3−0,3−1,4−0,8
2024−1,8−2,7−2,3−1,7−0,7−0,8−1,1−1,0−0,8+0,4−0,1−0,1
2025−0,3−0,3−0,4−0,8−0,3±0,0+0,4−1,8−1,1−0,9±0,0+0,7

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

In de buurt

Meer bergen in de buurt

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q172070) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken