Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mt. Iwate and Morioka

Vulkaan·JapanJapan

Mount Iwate

2.038m

Ou Mountains

Weer op de top

yisris from Morioka, Japan · CC BY-SA 2.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.038m
Prominentie
1.745m
Hoogteverschil
1.531mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
33°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JunPer maand ↓
Top
39.8525°N, 141.0008°E

Berg in Japan

Mount Iwate is een vulkaan in het gebergte Ou Mountains (Japan). De top ligt 2.038 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.745 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (507 m) rijst hij 1.531 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 28° over de eerste kilometer.

De dichtstbijzijnde plaats is Hachimantai, op 12 km en 228 m hoogte: 1.810 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mount Iwate voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,5/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

Geschat uit de helling: OpenStreetMap heeft geen gewaardeerde paden bij de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,8/2,52 gemarkeerde routes en 0 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 1,8/21.810 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.745 m prominentie
  • 1,5/1,58 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

6,9/10

  • 2,8/457 km afdalingspistes
  • 1,0/1,528 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 3,0/35 maanden sneeuw op ongeveer 728 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 24 km
  • Gemiddeld 23 km
  • Moeilijk 9 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 728 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot april (soms van november tot april).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

28 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mount Iwate

Op de top: sneeuw van oktober tot juni. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.038 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.133 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Hachimantai228 msneeuw van december tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mount Iwate, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 16 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer -19 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.480 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (58 mm) en juli de natste (168 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 2.038 mHACHIMANTAI · 228 mJanuari: 90 mFebruari: 230 mMaart: 940 mApril: 2.090 mMei: 3.120 mJuni: 3.800 mJuli: 4.310 mAugustus: 4.480 mSeptember: 3.780 mOktober: 2.750 mNovember: 1.650 mDecember: 540 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CHachimantai max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-13-19-19078182,7
Februari-12-19023058153,5
Maart-7-15594082154,8
April0-10122.09090125,7
Mei7-4193.12093125,8
Juni121233.800102125,1
Juli156264.310168163,8
Augustus167284.480161164,3
September112233.780145154,7
Oktober5-4162.750130144,4
November-2-1091.65097163,4
December-10-162540102182,5

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 477 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.038 m355 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.038 m385 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 27°NNO: 28°NOO: 24°OZO: 16°ZOZ: 10°ZZW: 18°ZWW: 26°WNW: 24°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mount Iwate

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mount Iwate van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • 24kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    第1リフトB, 第3リフト, 第2リフト, 第1リフトA en nog 20

  • 5skigebieden

    網張温泉スキー場, 八幡平リゾート, 雫石スキー場, 岩手高原スノーパーク en nog 1

  • 2gemarkeerde wandelroutes

    Mount Iwate Yanagisawa Trail (New), Mount Iwate Yanagisawa Trail (Old)

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • —uitzichtpunten
  • 4campings

    相の沢キャンプ場, 妻の神広場キャンプ場, 網張温泉キャンプ場 林間サイト, 網張温泉キャンプ場 芝生サイト

  • 6hotels, B&B's en chalets

    Hachimandai Royal Hotel, なかやま荘, Kyuonso, 八幡平マウンテンホテル en nog 2

  • 6restaurants en cafés

Plaatsen aan de voet

  • Hachimantai12 km · 228 m
  • Takizawa13 km · 262 m
  • Shizukuishi18 km · 192 m
  • Morioka21 km · 138 m
  • Numakunai22 km · 257 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

姫神山からの岩手山
Koda6029 · CC BY-SA 4.0
姫神山から岩手山(左)と八幡平(右)を望む2
Koda6029 · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-13-12-707121516115-2-10
2020+2,0+1,7+2,8−2,3+0,1+0,9−1,6+1,1+0,5−0,8+0,6−1,0
2021−0,6+1,1+3,7+0,7±0,0+1,4+1,9−0,9−0,7+0,2+1,5+0,8
2022−0,4−1,1+0,7+2,3+0,9−0,6+1,6−1,0+1,4−0,1+2,2−0,5
2023+0,1+0,3+5,4+2,0−0,3+0,4+1,7+3,2+2,7+0,6+1,8+0,8
2024+2,4+2,4−0,8+4,3+1,1+1,6+1,5+1,8+2,0+2,4+0,9−0,9
2025+1,7−0,3+0,9+0,7−0,2+2,4+3,5+1,8+1,4−0,4+0,1+1,0

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q713836) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken