Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mont Panié in 3D: echt reliëf (Copernicus DEM) en satellietbeeld (Sentinel-2)

Berg·FrankrijkFrankrijk

Mont Panié

1.629m

Chaîne centrale

Weer op de top

3D-weergave getekend met Copernicus WorldDEM-30 (© DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA) en Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH, CC BY 4.0

Hoogte
1.629m
Prominentie
1.628m
Hoogteverschil
1.624mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
43°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
20.5886°S, 164.7708°E

Berg in Frankrijk

Mont Panié is een berg in het gebergte Chaîne centrale (Frankrijk). De top ligt 1.629 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.628 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (5 m) rijst hij 1.624 m op. De steilste kant is de oostkant: gemiddeld 30° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 43° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Hienghène, op 20 km en 121 m hoogte: 1.508 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mont Panié voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

4,7/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T1 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,1/2,50 gemarkeerde routes en 1 padstukken in de buurt
  • 0,2/1,51 hutten en schuilhutten
  • 1,5/21.508 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.628 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mont Panié

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mont Panié, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in februari wordt het op de top ongeveer 21 °C; in de nachten van augustus zakt het naar ongeveer 12 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In februari stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.750 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is september de droogste maand (44 mm) en maart de natste (228 mm).

0 m2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 1.629 mHIENGHÈNE · 121 mJanuari: 5.690 mFebruari: 5.750 mMaart: 5.650 mApril: 5.430 mMei: 5.110 mJuni: 4.870 mJuli: 4.690 mAugustus: 4.690 mSeptember: 4.890 mOktober: 5.130 mNovember: 5.330 mDecember: 5.570 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CHienghène max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari2018285.690162188,5
Februari2118285.750166197,9
Maart2018285.650228206,9
April1917275.430141176,5
Mei1715255.110102146,0
Juni1614244.87086125,8
Juli1513234.6905796,6
Augustus1512234.6905297,2
September1613244.8904488,3
Oktober1814255.13054108,8
November1816265.33077128,7
December2017275.570119158,9

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 93 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.629 m0 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.629 m12 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 22°NNO: 25°NOO: 30°OZO: 7°ZOZ: 22°ZZW: 25°ZWW: 12°WNW: 16°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mont Panié

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mont Panié van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 1berghutten en schuilhutten

    Refuge du Mont Panié (Maruia) (1.350 m)

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 2uitzichtpunten

    Belvédère de la cascade de Tao

  • 2campings

    Camping de Tao

  • 2hotels, B&B's en chalets

    Gîte - chez Cecile, Tribu de Haut-Coulna (chez Juliette)

  • —restaurants en cafés

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Austrogramme decipiens
Dr Leon Perrie · CC BY 4.0
Agathis montana de Laub. 2
vanessa hequet/Pl@ntNet · CC BY-SA 4.0
Agathis montana de Laub. 3
vanessa_147/Pl@ntNet · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020202120191716151516181820
2020−0,1+0,4+0,3+0,4−0,4±0,0+0,2+0,6±0,0+0,7+0,4+0,2
2021±0,0−0,3−0,3±0,0±0,0+0,4+0,7+0,4+0,2+0,7+0,9+0,9
2022+0,7+0,3+0,4+0,3+0,9+1,0+1,8+1,5+1,6+0,9+1,6+0,8
2023+0,1+0,1+0,6+1,0+0,7+0,3+0,5−0,1±0,0−0,1+0,2+0,9
2024+1,0+0,9+0,2+0,6+0,1+0,6+0,8+0,8+0,9+0,6+0,7+1,0
2025+0,3±0,0−0,1+1,0+1,5+1,3+1,3+1,1+0,8+1,3+1,7+1,1

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1945432) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken