Naar de inhoud
Peakyas
EN
Mokra gora

Berg·MontenegroServiëMontenegro / Servië

Mokra Gora

2.156m

Albanese Alpen

Weer op de top

Bobik at Serbian Wikipedia · CC BY 3.0 rs · Wikimedia Commons

Hoogte
2.156m
Hoogteverschil
998mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
29°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–MeiPer maand ↓
Top
42.8325°N, 20.3636°E

Mountain range

Mokra Gora is een berg in het gebergte Albanese Alpen (Montenegro). De top ligt 2.156 m boven zeeniveau.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.158 m) rijst hij 998 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 16° over de eerste kilometer.

De dichtstbijzijnde plaats is Cerrcë, op 10 km en 489 m hoogte: 1.667 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mokra Gora voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,0/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,1/2,50 gemarkeerde routes en 2 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,511 hutten en schuilhutten
  • 1,7/21.667 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5599 m prominentie
  • 1,5/1,510 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mokra Gora

Op de top: sneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.156 msneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.322 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
Cerrcë489 msneeuw in januari (soms van december tot februari)
De hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mokra Gora, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 18 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -15 °C. In 4 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.990 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is augustus de droogste maand (63 mm) en mei de natste (99 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.156 mCERRCË · 489 mJanuari: 1.070 mFebruari: 1.380 mMaart: 2.120 mApril: 2.950 mMei: 3.690 mJuni: 4.320 mJuli: 4.860 mAugustus: 4.990 mSeptember: 4.100 mOktober: 3.230 mNovember: 2.270 mDecember: 1.300 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CCerrcë max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-7-1541.07072122,8
Februari-5-1461.38067123,8
Maart0-10112.12079125,0
April5-6162.95075145,9
Mei10-1213.69099156,9
Juni143254.32091148,4
Juli185284.86072129,2
Augustus185294.99063108,7
September131244.10074106,2
Oktober7-4183.23082105,0
November1-8122.27084123,5
December-6-1351.30078132,5

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 933 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 3× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.156 m1.398 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.156 m578 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 16°NNO: 12°NOO: 11°OZO: 14°ZOZ: 6°ZZW: 10°ZWW: 4°WNW: 10°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mokra Gora

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mokra Gora van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 11berghutten en schuilhutten

    Поглед (1.360 m), Sejnovë, Lovačka kuća, Gojart en nog 7

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 1uitzichtpunten

    Paragliding Take Off

  • —campings
  • 8hotels, B&B's en chalets

    Shpija e Vale’s, Hotel Trofta en nog 6

  • 12restaurants en cafés

Plaatsen aan de voet

  • Cerrcë10 km · 489 m
  • Istok12 km · 465 m
  • Dubova (Driloni)13 km · 465 m
  • Rožaje16 km · 1.081 m
  • Ibarac16 km · 1.057 m
  • Tutin18 km · 869 m
  • Pejë20 km · 550 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Beleg mountain peak (Mokra Gora), different angle
AirWolf · CC BY-SA 4.0
Beleg mountain peak (Mokra Gora)
AirWolf · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-7-505101418181371-6
2020+1,2+3,1+0,5+0,2−0,5−1,5−1,5−1,9+0,9+0,5+0,2+3,1
2021−0,4+3,4−3,0−2,2+0,1+1,2+2,6+2,0+0,9−2,9+0,8−0,4
2022−0,4+1,0−3,0−0,6+2,6+2,7+2,3+0,2−0,7+2,2+1,9+4,0
2023+3,4+0,6+1,9−2,8−1,6−1,3+1,4−0,1+3,2+4,7+0,7+3,3
2024+2,1+5,4+3,1+3,1+0,4+4,9+4,6+4,0+1,0+2,4−1,0−0,2
2025+2,8+0,2+3,2+0,5−0,9+5,3+4,2+1,4+3,0−2,7+0,7+2,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1288045) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken