Naar de inhoud
Peakyas
EN
Farmers of Mt. Mayon

Vulkaan·FilipijnenFilipijnen

Mayon

2.462m

Weer op de top

Gregorio B. Dantes · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.462m
Prominentie
2.447m
Hoogteverschil
2.100mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
49°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
GeenPer maand ↓
Top
13.2558°N, 123.6858°E

Berg in de Filipijnen

Mayon is een vulkaan in Filipijnen. De top ligt 2.462 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 2.447 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (362 m) rijst hij 2.100 m op. De steilste kant is de noordkant: gemiddeld 35° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 49° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Anuling, op 5 km en 370 m hoogte: 2.092 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Mayon voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

5,9/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T5 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,9/2,52 gemarkeerde routes en 6 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.092 m klimmen vanuit het dal
  • 1,5/1,52.447 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

0,1/10

  • 0,0/40 km afdalingspistes
  • 0,1/1,53 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 0,0/30 maanden sneeuw op ongeveer 870 m

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 870 m, midden in het skigebied: geen sneeuw.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

3 liften · 0 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Mayon

In een normaal jaar ligt er geen sneeuw op deze berg, zelfs niet op de top.

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Mayon, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in mei wordt het op de top ongeveer 18 °C; in de nachten van februari zakt het naar ongeveer 12 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In mei stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 6.100 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is april de droogste maand (124 mm) en december de natste (553 mm).

0 m2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 2.462 mANULING · 370 mJanuari: 5.440 mFebruari: 5.480 mMaart: 5.660 mApril: 5.920 mMei: 6.100 mJuni: 5.980 mJuli: 5.840 mAugustus: 5.840 mSeptember: 5.840 mOktober: 5.780 mNovember: 5.720 mDecember: 5.580 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CAnuling max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari1512255.440340244,5
Februari1512265.480233186,1
Maart1613265.660213196,7
April1714285.920124168,0
Mei1815296.100189207,4
Juni1815285.980214236,7
Juli1714275.840272265,3
Augustus1714275.840204235,3
September1714275.840278255,4
Oktober1714275.780357275,0
November1614275.720424275,0
December1613265.580553284,2

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 100 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
2.462 m151 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.462 m169 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 35°NNO: 34°NOO: 34°OZO: 33°ZOZ: 34°ZZW: 34°ZWW: 35°WNW: 34°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Mayon

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Mayon van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • 1kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Zip-line

  • —skigebieden
  • 2gemarkeerde wandelroutes

    Mayon New Lidong Trail, Mayon Traditional Trail

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 3uitzichtpunten

    Mayon Skyline

  • 6campings

    Mayon Volcano Camp Site, AJ’s Mayon Basecamp, Mayon Camp 1, Mayon Camp 2 en nog 2

  • 13hotels, B&B's en chalets

    Silvercrest Inn, Dream-Big Eco Hostel, Mayon View Garden, Payag ni Jude Native Hostel en nog 9

  • 18restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

6 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T2T3T5T6
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Anuling5 km · 370 m
  • San Roque7 km · 258 m
  • Buang8 km · 240 m
  • Masaraway8 km · 198 m
  • Bonga8 km · 160 m
  • Muladbucad9 km · 178 m
  • Binitayan9 km · 105 m
  • Tinago9 km · 130 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Mayon Volcano - Camalig
TheNuggeteer · CC BY-SA 4.0
Mayon Volcano 2025 (2)
MarvinBikolano · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020151516171818171717171616
2020+0,8−0,1+0,2+0,1+0,3±0,0+0,4+0,3+0,7+0,3+0,1+0,5
2021+0,3+0,2+0,4−0,5−0,4+0,2+0,3+0,3+0,2+0,3+0,5−0,2
2022+0,1+0,3+0,4−0,7−0,8−0,3+0,4+0,1+0,2+0,6+0,5±0,0
2023±0,0+0,3−0,3−0,1+0,3+0,4+0,6+1,0+1,2+0,8+0,6+1,2
2024+0,6+0,7+0,6+1,2+1,2+0,8+0,5+1,1+0,7+0,8+0,7+0,7
2025+0,7+0,5+0,2+0,4−0,2−0,2+0,4+0,3−0,3+0,2+0,5+0,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1484) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken