Naar de inhoud
Peakyas
EN
Trnovačko jezero, Maglić

Berg·Bosnië en HerzegovinaMontenegroBosnië en Herzegovina / Montenegro

Maglić

2.386m

Maglić massif

Weer op de top

Dingoa · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
2.386m
Prominentie
51m
Isolatie
0,6km
Hoogteverschil
1.519mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
56°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JunPer maand ↓
Top
43.2811°N, 18.7331°E

Berg in Bosnië en Herzegovina

Maglić is een berg in het gebergte Maglić massif (Bosnië en Herzegovina). De top ligt 2.386 m boven zeeniveau. Het is het hoogste punt van: Bosnië en Herzegovina. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 51 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (867 m) rijst hij 1.519 m op. De steilste kant is de zuidwestkant: gemiddeld 37° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 56° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Plužine, op 17 km en 693 m hoogte: 1.693 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Maglić voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

7,1/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,4/2,517 gemarkeerde routes en 79 padstukken in de buurt
  • 0,8/1,53 hutten en schuilhutten
  • 1,7/21.693 m klimmen vanuit het dal
  • 0,7/1,551 m prominentie
  • 1,5/1,59 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Maglić

Op de top: sneeuw van oktober tot juni. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.386 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.540 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
Plužine693 msneeuw van januari tot februari (soms van december tot februari)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Maglić, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in augustus wordt het op de top ongeveer 15 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -15 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In augustus stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.690 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is augustus de droogste maand (55 mm) en november de natste (108 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.386 mPLUŽINE · 693 mJanuari: 1.250 mFebruari: 1.480 mMaart: 2.170 mApril: 3.020 mMei: 3.710 mJuni: 4.280 mJuli: 4.630 mAugustus: 4.690 mSeptember: 3.910 mOktober: 3.230 mNovember: 2.370 mDecember: 1.450 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CPlužine max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-7-1541.25089123,0
Februari-6-1551.48087123,5
Maart-1-12102.17086124,9
April4-7153.02074135,5
Mei9-3203.71086156,7
Juni121234.280100138,6
Juli153264.63065119,6
Augustus153264.69055109,0
September10-2213.91084116,3
Oktober6-6163.23092105,1
November0-9112.370108133,4
December-6-1451.450100132,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.002 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.386 m1.116 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.386 m1.089 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 31°NNO: 29°NOO: 27°OZO: 14°ZOZ: 20°ZZW: 37°ZWW: 35°WNW: 30°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Maglić

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Maglić van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 3berghutten en schuilhutten

    Папин до

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 17gemarkeerde wandelroutes

    Donje Bare preko Suhe i Prijevora do Trnovačkog jezera, Maglić do Pivske planine preko kanjona Pive, Trnovačko jezero - Maglić, Bojana - Trnovački Durmitor en nog 13

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 16uitzichtpunten

    Vidikovac Skakavac, Borić, Carev Do, Raskrsnica en nog 12

  • 5campings

    Suha, Mountain Camp Izgori, Flat spot for a 2person tent en nog 2

  • 10hotels, B&B's en chalets

    Mladost, Villas Tjentište, Maglić, Privatni smještaj "Mratinje" en nog 6

  • 11restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

79 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien

Plaatsen aan de voet

  • Plužine17 km · 693 m
  • Gacko20 km · 970 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Climbing up Maglič (3886663259)
NH53 · CC BY 2.0
Na vrhu Maglića
ASVITIC · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-7-6-1491215151060-6
2020+1,6+3,2+1,0+0,7−0,7−1,1−0,4−0,4+1,4±0,0+0,8+3,4
2021−1,3+3,3−2,5−2,7−0,3+1,5+2,0+0,4+1,2−1,9+1,6−0,9
2022−0,6+1,6−2,2−0,9+3,0+3,2+1,0±0,0−0,5+3,0+1,6+5,1
2023+2,6−1,0+1,6−2,8−0,4−0,1+2,4−0,1+2,4+3,4+0,1+3,3
2024+1,8+5,7+3,5+2,9+1,2+3,4+3,4+3,4+1,2+3,0−0,9±0,0
2025+2,7+1,6+3,2+0,3−0,8+3,5+1,5+0,3+2,6−2,4±0,0+3,3

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q837723) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken