Naar de inhoud
Peakyas
EN
Lassen Peak in June 2020

Vulkaan·Verenigde StatenVerenigde Staten

Lassen Peak

3.189m

California Cascades

Weer op de top

Frank Schulenburg · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.189m
Prominentie
1.594m
Hoogteverschil
1.310mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
44°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JulPer maand ↓
Eerste beklimming
1851
Top
40.4881°N, 121.5050°W

Berg in de Verenigde Staten

Lassen Peak is een vulkaan in het gebergte California Cascades (Verenigde Staten). De top ligt 3.189 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.594 m. De eerste beklimming was in 1851.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.879 m) rijst hij 1.310 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 30° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 44° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

Meer op Wikipedia

Scores

Lassen Peak voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,5/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,0/2,513 gemarkeerde routes en 8 padstukken in de buurt
  • 0,0/1,50 hutten en schuilhutten
  • 1,3/21.310 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.594 m prominentie
  • 1,5/1,59 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Lassen Peak

Op de top: sneeuw van oktober tot juli. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.189 msneeuw van oktober tot juli
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.534 msneeuw van november tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Voet van de berg1.879 msneeuw van december tot april (soms van november tot mei)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Lassen Peak, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 20 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -15 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 6.190 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is juli de droogste maand (5 mm) en december de natste (183 mm).

2.000 m4.000 m6.000 mTOP · 3.189 mJanuari: 2.130 mFebruari: 2.300 mMaart: 2.750 mApril: 3.300 mMei: 4.160 mJuni: 5.210 mJuli: 6.190 mAugustus: 6.040 mSeptember: 5.360 mOktober: 4.150 mNovember: 2.900 mDecember: 2.090 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-7-152.130129134,8
Februari-6-142.300139135,9
Maart-3-132.750136136,9
April1-113.30077118,9
Mei6-74.16053911,1
Juni13-35.21019413,6
Juli2026.1905114,4
Augustus1816.0405113,0
September14-25.36011211,2
Oktober6-84.1505268,7
November-2-122.90097105,7
December-7-152.090183134,2

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.700 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
3.189 m1.899 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.189 m1.732 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 23°NNO: 30°NOO: 27°OZO: 27°ZOZ: 24°ZZW: 22°ZWW: 24°WNW: 21°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Lassen Peak

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Lassen Peak van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • —berghutten en schuilhutten
  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • 13gemarkeerde wandelroutes

    Nobles-Emigrant Trail, Mill Creek Falls Trail, Crumbaugh Lake Trail, Brokeoff Mountain Trail en nog 9

  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 18uitzichtpunten

    Mill Creek Falls Viewpoint, Upper Cascades Viewpoint, Kings Creek Falls Viewpoint, Chaos Crags and Jumbles Scenic Pull-out en nog 14

  • 5campings

    D-19, Manzanita Lake Campground, Summit Lake North, Summit Lake South en nog 1

  • 1hotels, B&B's en chalets

    Drakesbad Guest Ranch

  • 1restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

8 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

A close-up of Lassen Peak from Devastated Area (41a96591-4549-472b-95f0-4c30dbff2901)
Amanda Sweeney · Public domain
Balanced Rock - Lassen National Park (32744934012)
Theo Crazzolara · CC BY 2.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-7-6-316132018146-2-7
2020±0,0+2,9−1,2+2,4+0,6+0,3+0,8+1,6+2,4+4,7+0,2+1,8
2021+0,9+0,3−0,6+4,3+3,8+5,6+2,8±0,0+0,9−2,9+1,2−0,4
2022+0,1+2,8+2,6−0,8−0,7+0,2+1,6+2,7+1,5+4,5−3,2−1,6
2023−1,9−1,1−5,5+0,4+0,6−1,6+1,7+0,3−2,1+0,8+1,2+3,2
2024+0,8−0,4−1,4+1,6+1,2+3,5+3,9−0,9+1,3+2,4−2,3+1,9
2025+1,5+0,2−0,5+2,2+2,0+3,6+0,3+1,3−0,2−0,9+2,6+4,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

In de buurt

Meer bergen in de buurt

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q859354) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken