Naar de inhoud
Peakyas
EN
Klínovec 2014-06-08

Berg·TsjechiëTsjechië

Klínovec

1.244m

Ertsgebergte

Weer op de top

Petr Kinšt · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
1.244m
Prominentie
748m
Isolatie
133km
Hoogteverschil
644mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
25°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Nov–AprPer maand ↓
Top
50.3961°N, 12.9675°E

Berg in Tsjechië

Klínovec is een berg in het gebergte Ertsgebergte (Tsjechië). De top ligt 1.244 m boven zeeniveau. De prominentie is 748 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 133 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (600 m) rijst hij 644 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 15° over de eerste kilometer.

De dichtstbijzijnde plaats is Kurort Oberwiesenthal, op 3 km en 926 m hoogte: 318 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Klínovec voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,2/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T1 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,565 gemarkeerde routes en 88 padstukken in de buurt
  • 0,2/1,51 hutten en schuilhutten
  • 0,3/2318 m klimmen vanuit het dal
  • 1,2/1,5748 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,3/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

7,9/10

  • 3,4/4127 km afdalingspistes
  • 1,5/1,564 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 3,0/36 maanden sneeuw op ongeveer 1.426 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 78 km
  • Gemiddeld 39 km
  • Moeilijk 8 km
  • Freeride 2 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.426 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot april (soms van november tot mei).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

64 liften · 289 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Klínovec

Op de top: sneeuw van november tot april. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top1.244 msneeuw van november tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Kurort Oberwiesenthal926 msneeuw van december tot april (soms van november tot april)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Klínovec, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 19 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -10 °C. In 3 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.140 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is april de droogste maand (40 mm) en juli de natste (84 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 1.244 mKURORT OBERWIESENTHAL · 926 mJanuari: 530 mFebruari: 760 mMaart: 1.480 mApril: 2.450 mMei: 3.160 mJuni: 3.770 mJuli: 4.140 mAugustus: 4.110 mSeptember: 3.330 mOktober: 2.370 mNovember: 1.400 mDecember: 710 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CKurort Oberwiesenthal max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-5-10-353058141,3
Februari-3-10-176041112,8
Maart2-741.48048133,9
April8-3102.45040105,9
Mei122143.16069146,3
Juni166183.77075156,8
Juli198214.14084166,8
Augustus198214.11078126,1
September143163.33062114,8
Oktober7-192.37053113,1
November1-531.40057121,2
December-4-8-171058141,0

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 527 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 3× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
1.244 m573 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
1.244 m435 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 9°NNO: 12°NOO: 9°OZO: 7°ZOZ: 4°ZZW: 9°ZWW: 15°WNW: 5°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Klínovec

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Klínovec van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 1berghutten en schuilhutten
  • 7kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Dámská, Vierersesselbahn, Fichtelberg-Schwebebahn, Suzuki en nog 3

  • 14skigebieden

    Skigebiet Oberwiesenthal, Skiareál Novako, Skiareál Neklid, Skiareál Klínovec en nog 10

  • 65gemarkeerde wandelroutes

    Kreiswanderweg Firstenweg, Wanderweg der Deutschen Einheit Seiffen - Fichtelberg, Zschopautal - Wanderweg, Fernwanderweg Zittau – Wernigerode (Sachsen West) en nog 61

  • —via ferrata's
  • 13klimgebieden en -routes

    Nevěstino lože, Ztracenka, Bez dokončení, Náhorní cesta en nog 9

  • —gletsjers met een naam
  • 50uitzichtpunten

    Amtssteigfelsen, Popovský kříž, Tellerhäuserblick, Hadí hora en nog 46

  • 4campings

    parkoviště chaty Havlovka, Basislager Fichtelberg Wohnmobilstellplätze, Oberwiesenthaler Wohnmobilstellplätze An der Tennishalle

  • 199hotels, B&B's en chalets

    Hotel Plešivec, Agara, Naturhotel Sachsenbaude, Berghof en nog 195

  • 122restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

88 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T5
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T5 veeleisend alpien

Plaatsen aan de voet

  • Kurort Oberwiesenthal3 km · 926 m
  • Jáchymov5 km · 596 m
  • Kovářská8 km · 815 m
  • Perštejn10 km · 362 m
  • Ostrov10 km · 398 m
  • Merklín11 km · 516 m
  • Vejprty12 km · 725 m
  • Hroznětín12 km · 452 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Jáchymov Klínovec lub 2023-02-01
Britta Beck · CC BY-SA 4.0
Klínovec and Fichtelberg (Erzgebirge) from Velký Špičák (3)
de:Benutzer:ch ivk · CC BY 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-5-328121619191471-4
2020+2,8+3,9+1,0+2,4−1,0−0,3+0,4+2,0+1,7−0,2+0,9+0,9
2021−1,0−0,1+0,1−4,1−3,9+1,4−1,5−3,7+0,7+0,1−0,8+0,2
2022+1,8+2,8+0,9−2,7+1,8+2,9+0,9+2,0−1,4+3,4+1,2+0,2
2023+3,1+1,9+0,9−2,8−0,1+1,3+1,4−0,1+4,8+3,0+0,2+1,8
2024+1,3+5,4+4,3+0,9+0,9+0,1+1,1+2,8+1,7+1,4−0,1+1,1
2025+2,0+0,7+2,9+2,3−0,5+2,8−0,1+0,9+0,8−0,7−0,3+1,4

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1569913) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken