Naar de inhoud
Peakyas
EN
Kitzsteinhorn3

Berg·OostenrijkOostenrijk

Kitzsteinhorn

3.203m

Glockner Group

Weer op de top

Spiderfox · CC BY 3.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
3.203m
Prominentie
439m
Isolatie
3,7km
Hoogteverschil
2.150mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
56°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Eerste beklimming
1828
Top
47.1881°N, 12.6875°E

Berg in Oostenrijk

Kitzsteinhorn is een berg in het gebergte Glockner Group (Oostenrijk). De top ligt 3.203 m boven zeeniveau. De prominentie is 439 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 3,7 km verderop. De eerste beklimming was in 1828.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.053 m) rijst hij 2.150 m op. De steilste kant is de oostkant: gemiddeld 41° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 56° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Kaprun, op 11 km en 786 m hoogte: 2.417 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Kitzsteinhorn voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,6/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

De meeste padstukken rond de top zijn T4 op de SAC-schaal. Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,525 gemarkeerde routes en 96 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,510 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.417 m klimmen vanuit het dal
  • 1,1/1,5439 m prominentie
  • 1,5/1,57 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,2/10

  • 3,2/497 km afdalingspistes
  • 1,5/1,543 skiliften
  • 1,5/1,51.542 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/36 maanden sneeuw op ongeveer 1.682 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 5 km
  • Makkelijk 36 km
  • Gemiddeld 35 km
  • Moeilijk 12 km
  • Freeride 9 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.682 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot april.

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

43 liften · stations van 911 tot 2.453 m · 39 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Kitzsteinhorn

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.203 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.994 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Kaprun786 msneeuw van december tot maart
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Kitzsteinhorn, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 8 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -22 °C. In 7 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.490 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (54 mm) en augustus de natste (171 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 mTOP · 3.203 mKAPRUN · 786 mJanuari: 1.190 mFebruari: 1.290 mMaart: 1.930 mApril: 2.820 mMei: 3.580 mJuni: 4.220 mJuli: 4.490 mAugustus: 4.410 mSeptember: 3.720 mOktober: 3.060 mNovember: 2.120 mDecember: 1.390 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CKaprun max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-13-2231.19062133,1
Februari-12-2131.29054124,5
Maart-8-1771.93072155,2
April-2-12132.82082165,7
Mei2-8183.580128225,5
Juni7-4224.220151236,4
Juli8-2244.490167237,0
Augustus8-2244.410171216,5
September3-6193.720118165,1
Oktober-1-10153.060101144,6
November-7-1492.12087142,8
December-12-2041.39068132,5

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.809 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.203 m1.224 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.203 m1.401 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 30°NNO: 27°NOO: 41°OZO: 37°ZOZ: 26°ZZW: 29°ZWW: 31°WNW: 21°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Kitzsteinhorn

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Kitzsteinhorn van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Gletscherjet II op 2.453 m — slechts 750 m onder de top.

  • 10berghutten en schuilhutten

    Häuslalm, Unterbergalm, Saulochalm, Fürthermoaralm/Ebmatten en nog 6

  • 24kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Panoramabahn, Kristallbahn, Sonnenkarbahn I, Schmiedingerbahn en nog 20

  • 5skigebieden

    Weißsee Gletscherwelt, Maiskogel, Kitzsteinhorn, Lechnerberglifte en nog 1

  • 25gemarkeerde wandelroutes

    AV Weg 711, Gletscherlehrweg, Wanderweg 14, AV Weg 715 en nog 21

  • 11via ferrata's

    Kronprinz Rudolf Klettersteig, Klettersteig MOBO 107, Klettersteig Limberg-Zwerg, Klettersteig Mooser-Mandl en nog 7

  • 1klimgebieden en -routes
  • 39gletsjers met een naam

    Maurergletscher, Hirzbachkees, Sandbodenkees, Walcher Kees en nog 35

  • 9uitzichtpunten

    Nationalpark Gallery, Rauchwiegen, Panorama Maiskogel en nog 6

  • —campings
  • 74hotels, B&B's en chalets

    Pension Rieder, Berg Heil, AlpenParks Hotel & Apartment Orgler Kaprun, Alpenrose en nog 70

  • 55restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

96 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Kaprun11 km · 786 m
  • Niedernsill11 km · 769 m
  • Walchen11 km · 792 m
  • Piesendorf12 km · 769 m
  • Uttendorf14 km · 780 m
  • Bruck an der Großglocknerstraße15 km · 759 m
  • Pichl16 km · 750 m
  • Stuhlfelden16 km · 792 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Hochgasser, Bärenköpfe, Riegelturm, Teufelsspitz, Riegelkopf und Kitzsteinhorn
Michael Kranewitter · CC BY-SA 4.0
Kaprun-horn
Tnemtsoni · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-13-12-8-227883-1-7-12
2020+2,7+2,9+0,6+3,1−0,5−1,6+0,4+1,2+1,5−2,3+3,0+0,1
2021−1,9+1,7−2,2−3,0−2,8+2,1±0,0−1,1+2,4−0,8+0,3−0,4
2022+0,2+0,9+0,5−0,3+2,3+2,7+1,8+1,0−0,9+4,1+0,8+1,1
2023+0,6+2,0+3,0−2,6−0,6+1,3+1,0+1,2+4,4+3,3−1,7+1,9
2024+0,7+3,9+2,4+1,1±0,0+0,1+2,1+3,2−1,1+1,8+2,0+1,2
2025+1,9+4,3+3,2+2,1−0,3+4,2−1,3+0,9+1,9−1,1−0,6+2,0

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q668012) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken