Naar de inhoud
Peakyas
EN
Airbnb San Pablo del Lago Ecuador 1687

Vulkaan·EcuadorEcuador

Imbabura Volcano

4.610m

Cordillera Real

Weer op de top

Arabsalam · CC BY 4.0 · Wikimedia Commons

Hoogte
4.610m
Prominentie
1.519m
Hoogteverschil
1.981mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
52°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Jun–AugPer maand ↓
Top
0.2556°N, 78.1814°W

Vulkaan in Ecuador

Imbabura Volcano is een vulkaan in het gebergte Cordillera Real (Ecuador). De top ligt 4.610 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 1.519 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (2.629 m) rijst hij 1.981 m op. De steilste kant is de westkant: gemiddeld 39° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 52° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is San Juan de Ilumán, op 6 km en 2.754 m hoogte: 1.856 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Imbabura Volcano voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

6,4/10

Moeilijkheid tot de top

Bergtocht

De meeste padstukken rond de top zijn T4 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 0,4/2,50 gemarkeerde routes en 7 padstukken in de buurt
  • 1,2/1,55 hutten en schuilhutten
  • 1,9/21.856 m klimmen vanuit het dal
  • 1,4/1,51.519 m prominentie
  • 1,5/1,512 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

—

Geen skipistes binnen 12 km in OpenStreetMap.

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Imbabura Volcano

Op de top: sneeuw van juni tot augustus (soms het hele jaar). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top4.610 msneeuw van juni tot augustus (soms het hele jaar)
Soms sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuwSoms sneeuw
Halverwege3.682 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
San Juan de Ilumán2.754 mgeen sneeuw
Geen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Imbabura Volcano, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in september wordt het op de top ongeveer 6 °C; in de nachten van augustus zakt het naar ongeveer -6 °C. De middagen op de top liggen in elke maand van een gemiddeld jaar boven nul. In september stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 5.600 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is augustus de droogste maand (26 mm) en april de natste (148 mm).

3.000 m4.000 m5.000 m6.000 mTOP · 4.610 mSAN JUAN DE ILUMÁN · 2.754 mJanuari: 5.430 mFebruari: 5.430 mMaart: 5.430 mApril: 5.460 mMei: 5.490 mJuni: 5.410 mJuli: 5.410 mAugustus: 5.510 mSeptember: 5.600 mOktober: 5.520 mNovember: 5.430 mDecember: 5.400 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CSan Juan de Ilumán max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari5-4175.430104213,0
Februari5-4175.430105212,6
Maart5-4175.430132242,7
April6-4185.460148243,3
Mei6-4185.490108213,4
Juni5-6175.41059143,6
Juli5-6175.41040103,7
Augustus6-6185.5102683,7
September6-6185.60040103,5
Oktober6-4185.52081183,3
November5-4175.430103193,2
December5-4175.40098192,8

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 2.676 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
4.610 m2.556 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
4.610 m2.427 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 24°NNO: 19°NOO: 29°OZO: 27°ZOZ: 28°ZZW: 35°ZWW: 39°WNW: 30°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Imbabura Volcano

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Imbabura Volcano van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 5berghutten en schuilhutten

    Casa Araque, CASA CARRILLO SUAREZ, Casa Vivencial, Imbabura Hausi en nog 1

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • —skigebieden
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —via ferrata's
  • —klimgebieden en -routes
  • —gletsjers met een naam
  • 9uitzichtpunten

    Cochas, Imbabura trailhead, Community of SiSa Pacha, Cascada de Peguche en nog 5

  • 3campings

    camping talanquera, camping, minur

  • 162hotels, B&B's en chalets

    Hacienda Cusin, Hosteria Puerto Lago, Hotel Coraza, Hostería Cabañas del Lago en nog 158

  • 370restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

7 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T4
  • T4 alpien wandelen

Plaatsen aan de voet

  • San Juan de Ilumán6 km · 2.754 m
  • Doctor Miguel Egas Cabezas7 km · 2.707 m
  • San Roque8 km · 2.548 m
  • La Esperanza8 km · 2.504 m
  • San Antonio8 km · 2.419 m
  • Atuntaqui9 km · 2.391 m
  • San Francisco de Natabuela9 km · 2.380 m
  • Otavalo10 km · 2.532 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Imbabura Ecuador 859
Arabsalam · CC BY-SA 4.0
Cayambe Imbabura volvano seen from Nevada Suites at sunset
Ymblanter · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020555665566655
2020+0,4+1,1+0,5+0,5+0,5+0,2±0,0+0,4±0,0+0,8+0,4−0,3
2021−0,6−0,2−1,2−0,4−0,3−0,3−0,4−0,6−0,8+0,1−0,8±0,0
2022−0,4−0,6−1,1−0,4−0,2−0,7−0,4−0,5−0,4−0,7±0,0−0,3
2023−1,2+0,3−0,7−0,4+0,3+0,2+0,1−0,1+0,3+0,6+0,8+1,0
2024+1,5+1,2+1,6+0,7+0,9+0,5+0,1+0,2+0,4+1,0+0,1+0,6
2025−0,1−0,2−0,6−0,1−0,4−0,5−0,6−0,5−0,3−0,6+0,1+0,4

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q1659771) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken