Naar de inhoud
Peakyas
EN
GrandCornier

Berg·ZwitserlandZwitserland

Grand Cornier

3.962m

Walliser Alpen

Weer op de top

Alps · Public domain · Wikimedia Commons

Hoogte
3.962m
Prominentie
430m
Hoogteverschil
2.034mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
61°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Hele jaarPer maand ↓
Top
46.0525°N, 7.6119°E

Berg in Zwitserland

Grand Cornier is een berg in het gebergte Walliser Alpen (Zwitserland). De top ligt 3.962 m boven zeeniveau. De prominentie — hoe ver hij boven het hoogste zadel naar een hogere top uitsteekt — is 430 m.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.928 m) rijst hij 2.034 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 44° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 61° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Zermatt, op 11 km en 1.608 m hoogte: 2.354 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Grand Cornier voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,3/10

Moeilijkheid tot de top

Alpinisme

Gletsjers rond de top.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,532 gemarkeerde routes en 69 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,511 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.354 m klimmen vanuit het dal
  • 1,1/1,5430 m prominentie
  • 1,5/1,56 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 0,6/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

9,4/10

  • 3,8/4229 km afdalingspistes
  • 1,5/1,551 skiliften
  • 1,1/1,51.069 m tussen het laagste en het hoogste liftstation
  • 3,0/37 maanden sneeuw op ongeveer 2.234 m

Pistes per moeilijkheid

  • Makkelijk 58 km
  • Gemiddeld 130 km
  • Moeilijk 24 km
  • Freeride 17 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 2.234 m, midden in het skigebied: sneeuw van november tot mei (soms van oktober tot mei).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

51 liften · stations van 1.700 tot 2.769 m · 35 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Grand Cornier

Op de top: het hele jaar sneeuw. Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top3.962 mhet hele jaar sneeuw
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege2.785 msneeuw van oktober tot juni
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Zermatt1.608 msneeuw van november tot april
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Grand Cornier, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 4 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -26 °C. In 9 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.510 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is februari de droogste maand (50 mm) en mei de natste (109 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 3.962 mZERMATT · 1.608 mJanuari: 1.370 mFebruari: 1.470 mMaart: 1.940 mApril: 2.700 mMei: 3.510 mJuni: 4.250 mJuli: 4.510 mAugustus: 4.450 mSeptember: 3.880 mOktober: 3.200 mNovember: 2.200 mDecember: 1.530 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CZermatt max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-17-26-21.37063113,3
Februari-16-26-11.47050104,5
Maart-13-2221.94063125,5
April-8-1672.70070146,3
Mei-3-12123.510109186,6
Juni2-8174.25097178,5
Juli4-6194.51096168,8
Augustus3-6184.45099157,9
September0-10153.88068146,9
Oktober-5-13103.20072135,0
November-11-1942.20091143,1
December-16-2401.53068122,6

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 2.251 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Ware schaal: geen verticale overdrijving.

West – oost
3.962 m1.951 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
3.962 m2.397 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 35°NNO: 44°NOO: 38°OZO: 36°ZOZ: 32°ZZW: 27°ZWW: 34°WNW: 21°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Grand Cornier

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Grand Cornier van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Een lift gaat tot Hirli op 2.769 m — slechts 1.193 m onder de top.

  • 11berghutten en schuilhutten

    Cabane de Bertol CAS (3.311 m), Col de la Dent Blanche CAS Bivouac (3.540 m), Cabane d'Arpitettaz (2.786 m), Cabane de Moiry (2.825 m) en nog 7

  • 5kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen

    Furgg - Sandiger Boden, Matterhorn Express 2, Matterhorn Express 4, Matterhorn Express 3 en nog 1

  • 5skigebieden

    Zermatt - Breuil-Cervinia, Zinal / Grimentz, Evolène, La Forclaz en nog 1

  • 32gemarkeerde wandelroutes

    Edelweissweg, Matternhorn-Trail, Hobbit Trail, Pas du Chasseur en nog 28

  • —via ferrata's
  • 5klimgebieden en -routes

    Climbing, Sanieres, Hörnligrat en nog 2

  • 35gletsjers met een naam

    Stockjigletscher, Tiefmattengletscher, Zmuttgletscher, Glacier du Grand Cornier en nog 31

  • 7uitzichtpunten

    Roc de la Vache en nog 6

  • —campings
  • 55hotels, B&B's en chalets

    Europe, Chalet Donadea, Auberge Les Bondes, Auberge La Navizence en nog 51

  • 47restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

69 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T2T3T4T5T6
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Zermatt11 km · 1.608 m
  • Evolène11 km · 1.340 m
  • Paquier19 km · 1.593 m
  • Valtournenche20 km · 1.518 m
  • Sankt Niklaus20 km · 1.115 m
  • Hérémence21 km · 1.210 m
  • Grächen24 km · 1.617 m
  • Chamois24 km · 1.844 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Dent Blanche e Grand Cornier al tramonto visti dalla Cabane de Tracuit
Francofranco56 · CC BY-SA 4.0
Dent Blanche in Wolken
Aichhre · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-17-16-13-8-32430-5-11-16
2020+2,3+3,1+0,5+2,0+2,1−1,8+1,0+0,8+1,1−2,4+3,5±0,0
2021−1,7+2,9−0,3−0,5−2,5+1,0−0,2−0,4+1,6−0,3+0,3+1,5
2022+1,3+1,8+1,0+1,5+3,0+2,4+3,2+2,1−0,4+3,6+0,5+1,4
2023+0,3+2,2+2,1−0,3+0,4+0,7+1,3+0,9+4,1+2,4−0,9+2,2
2024+2,2+4,1+1,5−1,5−0,5−0,3+2,1+2,9−2,0+0,8+2,7+1,6
2025+2,1+2,6+1,2+2,3+0,7+4,0−0,7+1,4+0,5−0,4+0,3+2,5

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q669875) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken