Naar de inhoud
Peakyas
EN
Monte Coglians visto dal monte Zoncolan

Berg·OostenrijkItaliëOostenrijk / Italië

Monte Coglians

2.780m

Western Carnic Alps

Weer op de top

No machine-readable author provided. Alecobbe assumed (based on copyright claims). · Public domain · Wikimedia Commons

Hoogte
2.780m
Prominentie
1.144m
Isolatie
34km
Hoogteverschil
1.725mboven het laagste punt binnen 5 km
Steilste helling
64°binnen 1 km van de top
Sneeuw op de top
Okt–JulPer maand ↓
Top
46.6067°N, 12.8856°E

Berg in Oostenrijk

Monte Coglians is een berg in het gebergte Western Carnic Alps (Oostenrijk). De top ligt 2.780 m boven zeeniveau. De prominentie is 1.144 m, en het dichtstbijzijnde hogere terrein ligt 34 km verderop.

Vanaf het laagste punt binnen 5 km (1.055 m) rijst hij 1.725 m op. De steilste kant is de noordoostkant: gemiddeld 37° over de eerste kilometer. Op sommige plekken bij de top is het terrein 64° steil — klimterrein, geen wandelterrein.

De dichtstbijzijnde plaats is Rigolato, op 6 km en 760 m hoogte: 2.020 m onder de top.

Meer op Wikipedia

Scores

Monte Coglians voor skiërs en klimmers

Twee scores van 0 tot 10, alleen uit open data — elk onderdeel is zichtbaar. Ze zeggen wat de berg biedt, niet hoe veilig hij is.

Wandelen en bergbeklimmen

9,8/10

Moeilijkheid tot de top

Wandeling

De meeste padstukken rond de top zijn T2 op de SAC-schaal.

Alleen indicatief — nooit een veiligheidsoordeel. Omstandigheden veranderen: vraag lokale gidsen en check de verwachting.

  • 2,5/2,569 gemarkeerde routes en 240 padstukken in de buurt
  • 1,5/1,517 hutten en schuilhutten
  • 2,0/22.020 m klimmen vanuit het dal
  • 1,3/1,51.144 m prominentie
  • 1,5/1,58 maanden met middagen op de top boven −5 °C
  • 1,0/1via ferrata's, klimmen en gletsjers

Skiscore

6,1/10

  • 2,4/429 km afdalingspistes
  • 0,7/1,519 skiliften
  • 0,0/1,5hoogte van de stations niet in kaart
  • 3,0/35 maanden sneeuw op ongeveer 1.260 m

Pistes per moeilijkheid

  • Beginners 2 km
  • Makkelijk 9 km
  • Gemiddeld 14 km
  • Moeilijk 4 km

Sneeuwseizoen op de pistes (schatting)

Op zo'n 1.260 m, midden in het skigebied: sneeuw van december tot april (soms van november tot april).

  1. Jan
  2. Feb
  3. Mrt
  4. Apr
  5. Mei
  6. Jun
  7. Jul
  8. Aug
  9. Sep
  10. Okt
  11. Nov
  12. Dec
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

19 liften · 13 km langlauf

Hoe deze scores ontstaan

Ski (waar OpenStreetMap skigebieden binnen 12 km kent): tot 4 punten voor de lengte van de afdalingspistes (300 km of meer = 4), 1,5 voor het aantal liften (40+), 1,5 voor het hoogteverschil tussen de stations (1.500 m) en 3 voor het sneeuwseizoen — een maand telt als de geschatte gemiddelde temperatuur op de hoogte van het skigebied −1 °C of lager is en er sneeuw valt of ligt (NASA POWER, 2001–2020). Wandelen en bergbeklimmen: tot 2,5 voor gemarkeerde routes en paden, 1,5 voor hutten, 2 voor de klim vanuit het dal (2.000 m), 1,5 voor de prominentie (3.000 m), 1,5 voor het seizoen (maanden met middagen op de top boven −5 °C) en 1 voor via ferrata's, klimmen en gletsjers. OpenStreetMap wordt door vrijwilligers gemaakt: waar weinig in kaart staat, kan een score lager uitvallen dan de werkelijkheid.

Plan uw bezoek

Overnachten, klimmen en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Sneeuw

Wanneer er sneeuw ligt: Monte Coglians

Op de top: sneeuw van oktober tot juli (soms van september tot juli). Hieronder per maand, op verschillende hoogtes van de klim.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Top2.780 msneeuw van oktober tot juli (soms van september tot juli)
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwSoms sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Halverwege1.770 msneeuw van november tot mei
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuw
Rigolato760 msneeuw van december tot maart
De hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwDe hele maand sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwGeen sneeuwDe hele maand sneeuw
  • De hele maand sneeuw
  • Soms sneeuw
  • Geen sneeuw
  • Deze maand

Schatting voor een normaal jaar: gemiddelde temperatuur en neerslag van NASA POWER, omgerekend naar elke hoogte, in een eenvoudig model van sneeuwval en dooi. In een bepaald jaar kan de sneeuw eerder komen of langer blijven. Vervangt het plaatselijke sneeuw- en lawinebericht niet.

Het weer op de top

Monte Coglians, maand na maand

Geen verwachting: langjarige gemiddelden (1991–2020), omgerekend naar de top. De oranje lijn geeft aan waar een gemiddelde middag 0 °C haalt; boven de blauwe stippellijn vriest het zelfs bij zonsopgang.

Op een gemiddelde middag in juli wordt het op de top ongeveer 11 °C; in de nachten van januari zakt het naar ongeveer -18 °C. In 5 maanden van het jaar blijft het op de top zelfs 's middags onder nul. In juli stijgt de nulgradengrens tot ongeveer 4.510 m, boven de top: de top dooit op een gemiddelde middag. In de regio is januari de droogste maand (59 mm) en augustus de natste (147 mm).

0 m1.000 m2.000 m3.000 m4.000 m5.000 mTOP · 2.780 mRIGOLATO · 760 mJanuari: 1.100 mFebruari: 1.300 mMaart: 1.990 mApril: 2.810 mMei: 3.510 mJuni: 4.170 mJuli: 4.510 mAugustus: 4.450 mSeptember: 3.710 mOktober: 2.940 mNovember: 2.040 mDecember: 1.280 mJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
0 °C op een gemiddelde middag 0 °C bij zonsopgang de top
MaandTop max °CTop min °CRigolato max °CNulgradengrens (m)Regen & sneeuw (mm)Natte dagenZon u/dag
Januari-11-1821.1005983,8
Februari-10-1841.3006484,6
Maart-5-1481.99077105,6
April0-9132.81087145,7
Mei5-5183.510116186,2
Juni90224.170120197,4
Juli112244.510129198,3
Augustus111244.450147187,4
September6-4193.710122145,9
Oktober1-7142.940123124,6
November-5-1182.040128123,1
December-10-1731.28087103,4

Schatting: het NASA POWER-klimaat van een cel van ~55 km (gemiddelde hoogte 1.067 m), naar de top omgerekend met −6,5 °C per 1.000 m. Regen, natte dagen en zon gelden voor de regio. Bergweer verandert snel — raadpleeg altijd een lokale verwachting. ★ = mildste maanden op de top.

Reliëf

De berg in profiel

Twee doorsneden door de top, 16 km lang, uit het Copernicus-hoogtemodel van 30 m. Hoogtes 2× overdreven, zodat de vorm zichtbaar is.

West – oost
2.780 m1.063 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmWO
Zuid – noord
2.780 m929 m0 km2 km4 km6 km8 km10 km12 km14 km16 kmZN
Steilheid per richting
30°N: 35°NNO: 37°NOO: 26°OZO: 30°ZOZ: 32°ZZW: 34°ZWW: 30°WNW: 36°NW

Gemiddelde helling van de eerste kilometer vanaf de top. Het oranje blad is de steilste kant.

Rond de berg

Hutten, liften en paden rond Monte Coglians

Geteld rond de top in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Het satellietbeeld toont 14 × 14 km.

Monte Coglians van bovenaf (Sentinel-2) N 5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 14 × 14 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

  • 17berghutten en schuilhutten

    Enzianhütte, Rifugio Chiadinas, Ricovero Casera Bordaglia di sotto (1.568 m), Rifugio Lambertenghi Romanin (1.955 m) en nog 13

  • —kabelbanen, gondels, stoeltjesliften en tandradbanen
  • 2skigebieden

    Vorhegg, Zoncolan

  • 69gemarkeerde wandelroutes

    Sentiero dell'aquila, troi de ploto, Sentiero attrezzato "Riccardo Spinotti" en nog 66

  • 14via ferrata's

    Cellonstollen, Klettersteig Cellon, Steinberger Weg Cellon, Via ferrata Senza Confini en nog 10

  • 4klimgebieden en -routes

    Palestra Torre Carla Maria, Arrampicata

  • 1gletsjers met een naam

    Eiskar

  • 9uitzichtpunten

    Zum Brugg'n en nog 8

  • 2campings

    Camping Collina, Area Sosta ai Laghetti

  • 102hotels, B&B's en chalets

    Almgasthof Valentinalm, Pension Müllmann, Hartlerhof, Gailerhof en nog 98

  • 49restaurants en cafés

Hoe moeilijk zijn de paden?

240 padstukken binnen 5 km, volgens de SAC-schaal (T1 makkelijk … T6 moeilijk alpien).

T1T2T3T4T5T6
  • T1 wandelen
  • T2 bergwandelen
  • T3 veeleisend bergwandelen
  • T4 alpien wandelen
  • T5 veeleisend alpien
  • T6 moeilijk alpien

Plaatsen aan de voet

  • Rigolato6 km · 760 m
  • Forni Avoltri8 km · 888 m
  • Ravascletto10 km · 950 m
  • Comeglians10 km · 553 m
  • Prato Carnico11 km · 684 m
  • Pieria-Prato Carnico11 km · 663 m
  • Cercivento12 km · 607 m
  • Kötschach13 km · 800 m

OpenStreetMap wordt gemaakt door vrijwilligers: een laag getal kan betekenen dat nog niemand het heeft ingetekend. Plaatsen © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Foto's

Gezien door klimmers en bezoekers

Anello del monte Floriz
Anna Marchenkova · CC BY-SA 4.0
Coglians - Cjanevate Paularo
JakobZ · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Hoe elke maand op de top verliep

Middagmaximum op de top (schatting). De eerste rij is de referentie, het gemiddelde 1991–2020 in °C; de jaren tonen alleen het verschil.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Gemiddelde 1991–2020-11-10-5059111161-5-10
2020+3,1+2,9+0,2+2,1±0,0−1,8−0,3+0,3+0,8−1,6+1,7−0,6
2021−2,2+0,3−0,5−2,8−2,8+1,5−0,4−0,8+2,3−0,3+0,7−1,2
2022+0,1+0,9+1,0−1,1+1,6+3,0+3,2+1,2−0,7+4,0+1,2+0,1
2023+1,4+2,2+1,1−1,9−0,6+0,4+0,1+0,6+3,1+3,4−0,1+1,9
2024+1,5+4,7+2,1+1,0−0,8−0,5+1,1+3,2−0,3+1,2+0,8+1,4
2025+1,7+2,1+1,6+1,4−0,4+2,9−1,0+0,5+0,9−0,6−0,4+2,8

+1 warmer dan normaal −1 koeler dan normaal

Over deze cijfers

Namen, hoogte, prominentieWikidata (Q700922) · CC0
Reliëf, 3D-weergave, profielenCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020 · CC BY 4.0
Rond de berg© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken
bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.U bent hier
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken